Sayfalar

Yay Burcunda Güzellik ve Bakım / Yeni Ay

02 Aralık 2013 saat 08:31’den 04 Aralık  2013 saat 08:49’a kadar Ay Yay Burcunda olacak;
(03 Aralık 2013 saat 02:22’de Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!
Protein ve vitamin içeren bakımların etkisinin arttığı yay günlerinde cildinize ve saçlarınıza bu içerikte bakımlar yaparsanız bu günlerin avantajını kullanmış olursunuz.
Hazır maskeler kullanabilir ya da evde doğal maskeler hazırlayıp uygulayabilirsiniz.
Vitamin ve proteinin en yoğun olduğu ve en ulaşılabilir olan maddeler yumurta ve mayadır. Maya maskesini hem cildinize hem de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yumurta ilave ettiğiniz maskelerde aynı şekilde saçlara uygulanabilir. Vitamin ampulleri ilave ederek maskelerinizi vitaminden zengin hale getirebilirsiniz.

Ayrıca yumurta akı kullanarak doğal ve etkili bir cilt maskesi yapabilirsiniz.
Yay günleri:
Maya Maskesi için uygundur.
Sinameki Kürü için uygundur.
Havuç Kürü için uygundur. (havuç, yapısında protein de barındırır.)
Turp Kürü için uygundur.
Sığır İliği Maskesi için uygundur.
Karanfil Kürünün de hızlı etki göstereceği günlerden biridir bu günler.
Yay günlerinde saç uzatma kürleri ekstra etkilidir, mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Özellikle 3 aralık.
Sadece saç sağlığı için bakım yapılacaksa bu kürler içerisinden protein ve vitamin içerenleri tercih etmelisiniz.
Sağlıklı bir saç kesimi için on gün daha beklemek gerekiyor. Fakat 04 Aralık Çarşamba gününün ilk saatlerinde yani salı günü gece yarından sonra saç uçlarından evde kendiniz bir miktar kesebilirsiniz. Bu uzama hızını oldukça arttıracaktır. Evde saç kesiminin pratik bir yoluna buradan ulaşabilirsiniz.
Bu geceden itibaren Yeni Ay’la birlikte iki hafta sürecek çok avantajlı bir döneme giriyoruz. Bu nedenle saç bakımlarını ihmal etmemekte büyük fayda var.
Bu süreyi nasıl kullanmamız gerektiğiyle ilgili diğer detaylardan burada bahsettim.
3 aralık tarihinde tibet egzersizlerine başlamanız etkilerini hızlı bir şekilde görmenizi sağlar.

Ayak mantarı ve varis gibi sağlık sorunlarıyla ilgili tedavilere de aynı tarihte başlamanız isabetli olur. Ayak mantarının etkili ve doğal tedavisi ve uygulayanların aldığı sonuçlar için buraya, aynı şekilde varis tedavisi için de buraya, buraya ve buraya bakabilirsiniz.

8 yorum:

 1. şimdi bugün karanfil maskesi yapabiliriz değil mi kozmik bakım. ilk defa bu konularda takılıyorum şimdiye kadar sadece epilasyon günlerini kullandım da.

  YanıtlaSil
 2. sevgili editor yapabilirsiniz elbette fakat ilk kez başlayacaksanız yarın başlamanızı öneririm, yeni ayın enerjisi ile çok güzel bir başlangıç yapmış olursunuz:) şifa olsun..

  YanıtlaSil
 3. emeğinize saglık gercekten cok faydalı bılgiler sunuyorsunuz.Saçlarıma maya,zeytinyagı,yumurta sarısı üçlüsünü karıştırıp sürsem bir zararı olur mu acaba?Saç uçlarım acıcıdan dolayı cok kuru sankı mayayı yağla karıstırıp sursem daha faydalı olur gibi geldi bana ayrıca ece yarısından sonrada kırıklarını kesicem inş sağlıkla uzar saçlarım

  YanıtlaSil
 4. verdiğin bilgilerle hayatımızı güzelleştiriyorsun kozmik bakım.. paylaşmak zordur, kocaman bir yürek ister paylaşmak, yüreğine sağlık çoook teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. balık burcu için yokmu özelliklerrr

  YanıtlaSil
 6. sevgili armine verdiğim bilgiler tüm burçları kapsıyor. çünkü ay bir burca geçtiğinde o burcun avantajlarını ve dezavantajlarını tüm canlılara yansıtıyor.

  YanıtlaSil
 7. sevgili zehra çok teşekkür ederim, faydalı olabiliyorsam ne mutlu. dünden beri teknik bir arıza sebebiyle bloga giriş yapamadım, belki uygulamışsınızdır ama hepsi de yemeklerimize dahil ettiğimiz malzemeler. dolayısıyla hiç bir zararı olmaz. fakat açıdıdan zarar gördüyse yağ günlerinde çörekotu yağı uygulamanızı da öneririm. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 8. hepsonbahariçim, ne mutlu bana, çok teşekkür ederim bu güzel düşünceleriniz ve dilekleriniz için:)
  içinizin hep ilkbahar olması dileğiyle, sevgiler:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.