Mucize Meyve Kudret Narı

Baktıkça yaradılışındaki güzelliğe hayran kalacağınız bir meyve kudret narı. Sadece meyve diyerek haksızlık ettim aslında ona.Evrenin gizli iksirlerinden bir tanesi adeta.

O kadar özel bir yeri vardır ki büyüklerimiz onun tohumlarını  hıdırellez sabahı Yasin-i Şerif ile toprağa yerleştirir, sevgiyle yeşermesini bekler; özenle, kıymetli bir mücevher gibi…

Güneş ve suyla şımaran kudret narı başlar meyve vermeye; kendine hayran bırakmaya…

Güzelliğinin ardında bizlere sunmak üzere muhteşem bir gücü de barındırır.

Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein; demir,kalsiyum,fosfor,B vitaminleri ve daha bir çok mineral…

New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein de keşfedilmiş.

Antibiyotik etkisi var. Tümörlerin büyümesini engelliyor.

Kendisi gibi, bizim de cildimizi güzelleştiriyor. Cildimizdeki tüm yaraları, alerji, egzama ve sedef gibi hastalıkları;tüm yanıkları hızla iyileştiriyor.Buna sivilceler de dahil.

Bu sıcak yaz mevsiminde güneş yanıkları için de imdadımıza yetişiyor. Üstelik hem güneşin zararlı ışınlarına  karşı koruyucu hem kalıcı bronzluk sağlayan yağı sayesinde pahalı güneş ürünlerine karşı kesemizi koruyor.

Çözümü yok denilen  Epidermolysis Bullosa (EB) hastalığına bile şifa olduğunu duyduğumda da kudret narının şaşırtma yeteneğini keşfetmiştim.

Bana kalırsa içeriği bu kadar kıymetli ve cilt üzerinde bu kadar etkili olan kudret narını saç bakımında da kullanmak çok akıllıca olur.Aynı zamanda en güçlü hücre yenileyicilerden biridir çünkü.

Bu meyveyle kanseri yenen hasta sayısı da az değil.

Asırlardır “midenin en güçlü ilaç” ı unvanını taşıyor. Sadece mide de mi? Bağırsak iltihabında, aslında tüm sindirim problemlerinde, yüksek şekere sahip hastalarda, rahim yararlında, kabızlıkta da gücünü kanıtlıyor.

Sık sık duyduğum ve bir türlü geçmeyen ağız yaralarını ve aynı inatçılığa sahip hemoroiti kudret narı ile kolayca tedavi edebilirsiniz.

Bacaklarınıza sürüp, sararak gece boyunca bekletirseniz varislerinizden kurtarır sizi.Aynı yöntemi romatizmalar için de kullanabilirsiniz.

Unutmadan belirteyim, guatrın da ilacıdır kendileri. Hem de kalıcı olarak yok eder!

Miktarını abartmamalı tabi. Karaciğere zarar verebilir. Şeker hastaları kan şekerini düşürdüğünü unutmamalı. Ayrıca düşük ve kanama ihtimalini arttırdığından hamiler için uygun değil!

Cilt, varis ve romatizma gibi rahatsızlıklarda zeytin yağı ile hazırlanan karışım; midedeki yaralar ve diğer sorunlar için balla hazırlanan karışım kullanılıyor. Bol güneşli ve sulak bir yere ekeceğiniz tek bir tohumdan onlarca meyve elde edebilir, sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu kadar da cömerttir.

Balla karıştıracaksanız, çekirdeklerinden ayrılmış iki büyük ve olgun meyve için 1 kg bal yeterli. Fakat meyveleri tahta bir kaşıkla ezmeniz ve balın kalitesi konusunda uyarmak isterim!

Bu karışımı en az 41 gün bekletin lütfen. Biraz sulanabilir. Korkmayın, bozulduğu anlamına gelmez. Sonra sabahları aç olarak ve gece yatmadan evvel birer  tatlı yada çorba kaşığı alabilirsiniz. Buna da en az 41 gün devam etmeniz yararınıza olacaktır.

Benzer şekilde; çekirdeklerini ayırıp meyveleri kavanoza koyduktan sonra, üzerine zeytinyağını koyabilirsiniz. Zeytinyağı ne kadar kaliteli olursa karışımın etkisi de o kadar güçlü olur. İsterseniz meyveleri  kavanoza koymadan önce elinizle birkaç parçaya ayırabilirsiniz. Zamanla kendisi yağın içerisinde dağılacaktır zaten.

Bu şekilde kullanacaksanız kavanozu iyice çalkalayın; birbirinden ayrılan meyveler ve yağ yeniden karışsın. Problemli olan bölgeye sabahları ve yatmadan önce sürün. Duruma göre karışımı cilde iyice yedirebilir ya da lapa şeklinde üzerine koyarak sargı beziyle kapatabilirsiniz. Rahatsız olmayacağınız ölçüde, bu karışımdan da yatmadan önce yiyebilirsiniz. Bir tatlı kaşığı ya da daha az yani. Böylece,iyileşme sürecini hızlandırmış olursunuz.

Aynı şekilde 41 gün; duruma göre belki daha fazla kullanmanız gerekebilir. Bu biraz da problemin büyüklüğüne ve ne kadar zaman önce oluştuğuna bağlı.

Herhangi bir karışım hazırlayıp bekletmeden, dalından koparttıktan hemen sonra balla tatlandırıp tüketebilir; tahta bir kaşıkla ezip lapasını haricen kullanabilirsiniz.

Yalnız kudret narı güzelliği ve kıymeti oranında hassas ve narindir. Dalında öyle günlerce bekleyemez. Her gün takip etmeli ve yumuşar yumuşamaz toplamalısınız.

Hemen temin etmek isterseniz aktarlarda da bulabilirsiniz. Şüphe duyarsanız kavanozu çalkalayın. Eğer meyve ve yağ tam anlamıyla birbirine karışıyorsa endişelenmeyin,sahte değildir.

Çok sevdiğim ve kıymet verdiğim bu meyveyi sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duydum. Tahmin ediyorum, sizler de kullandıkça aynı mutluluğu hissedeceksiniz.

Lütfen evinizden eksik etmeyin!

Sevgiyle, sağlıkla ve güzel kalın…

Son Yazılar:
 
Evde Yanık TedavisiNasıl Yapılır, Yanık İzi Kalmaması İçin Ne Yapılır?


 
 
 
Etiketler: , , , , , , , , , , ,