Oglak Burcunda Güzellik ve Bakım

04 Aralık 2013 saat 08:49’dan 06 Aralık  2013 saat 08:54’e kadar Ay Oğlak Burcunda büyüyecek;

Ay’ın Oğlak Burcunda olduğu günler cilt bakımı için en etkili günlerdir. Mineralleri temsil eden bu günlerde cildinize ve saçlarınıza mineral içeren bakımlar yapmanız çok doğru bir tercih olur.

Bu günlerin en etkili bakımları kil maskesi ve maya maskesidir.
Bu günler saç derisi ve saç köklerini yakından ilgilendirdiği için bunların tedavisi için de en doğru günlerdir. Dolayısıyla karanfil kürü uygulamak için çok elverişli günlerdir.
Saç derinizi arındırmak için no poo yöntemini oğlak günlerinde uygulamanızı öneririm. Ayrıca bu günler karanfil kürü için de doğru günlerdir.


Avokado, kayısı, muz gibi meyvelerin püreleriyle; minaral içeren yoğurt, süt, yumurta gibi doğal malzemelerle birbirinden farklı cilt maskeleri oluşturabilirsiniz.
Ay’ın Oğlak Burcunda olduğu günler manikür ve pedikür için de en uygun dönemdir.
Ayak derinizde sertleşme, nasır gibi sorunlar varsa  buraya ve buraya göz atabilirsiniz. Bu günlerde oldukça etkili olacaktır. Ayrıca ayak mantarı tedavisine de varis tedavisi gibi şimdiden başlanmalıdır.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

11 yorum:

 1. Sevgil kozmik kuru ciltler kil maskesi yapabilir mi??

  YanıtlaSil
 2. elbette suzan. fakat içine birkaç damla yağ ilave edilmeli.

  YanıtlaSil
 3. Sevgili kozmik bu maya maskesine kil ve yağ katarak yüze uygulasak olur mu ?? Olursa ölçüsü nasil olmalidir? Teşekkürler ;))

  YanıtlaSil
 4. Saçlarımı kestirmek istiyorum. Acaba hızlica uzaması icin uygun bir gun yazabilir misiniz?

  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 5. sevgili babii maya kili aynı masked kullanmayın. fakat ayrı ayrı hazırlayıp birkaç damla yağ ilave edebilirsiniz. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 6. 11 ya da 12 aralığı kullanabilirsiniz zeynep hanım. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 7. merhaba kozmik bakım harika bi site kendimi alamıyorum çok yararlı çok teşekkürler :) aralık ayı epilasyon tarihlerini sorabilir miyim?

  YanıtlaSil
 8. çok teşekkür ederim sevgili lolly:) 22-24 aralık arası olacak. başlangıç saatleri için 22 aralıkta yeniden blogu control edin lütfen.

  YanıtlaSil
 9. Teşekkür ederim cevabınız için. :-)

  YanıtlaSil
 10. oğlaklar için yeni bilgiler yokmu ..?

  YanıtlaSil
 11. sevgili hediye sanıyorum oğlak burcusunuz ve bakım yapmak için kendi burcunuzu bekliyorsunuz. hemen bir düzeltme yapayım bu noktada. burada yazmış olduğum burçlar ayın burçlarıdır ve tüm burçlar için geçerlidir. yan, oğlak günlerinde hepimiz oğlak günlerinde etkisi artan bakımları uygularız. sizde bizler gibi ana sayfadan ayın burcunu takip edip o günün one çıkan bakımlarından birini uygulamalısınız. şifa olsun.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.