Koç Burcunda Güzellik ve Bakım


06 Ocak  2014 saat 21:45’ten 09 Ocak 2014 saat 04:24’e kadar Ay Koç Burcunda büyüyecek;

Ay Koç Burcundayken protein ve vitamin içeren bakımlar saçlarınız için son derece önemli. Vitamin ampulleri ve protein içerikli saç maskelerinizi kullanabilirsiniz. Yumurta, bal vb. malzemelerle kendi saç bakım maskenizi de hazırlayabilirsiniz.

Maya maskesi içerisinde  protein ve vitaminleri bol miktarda barındırdığından bu günlerde uygulayabileceğiniz en doğal maskelerden biridir. Hem saçlarınıza hem cildinize bu günlerde uygulamanız çok faydalı olacaktır.

Koç Burcu günleri saç bakımı konusunda en avantajlı iki burçtan biridir. Bu nedenle:

Karanfil Kürü gibi saç köklerini besleyen ya da saçı onaran maskelerin,
Sinameki Kürü gibi saçların hızlı uzamasını sağlayan kürlerin uygulanması için son derece elverişlidir.
No poo uygulanabilecek en güzel günlerden biridir.
Kirpik bakımına uygun olan bu günler saç boyamada da olumlu sonuçlar verir.(kimyasal boyalara alternatif arıyorsanız bu yazım ilginizi çekebilir.)
Ayrıca saç kesimi için doğru günlerdir.
Buradan dört ayrı başlıkta onlarca saç kesim modellerine ulaşabilirsiniz.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

8 yorum:

 1. merhaba kozmik bakım daha önce senin verdiğin tarihte kestirdim ve normalde bir ayda kırılan saçlarım da 1 yıla yaklaşmasına rağmen tek bir kırık bile yok süper bir olay bu çok teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
 2. kozmik bakım perma yaptırmak isteyen bir kişi ayın hangi döneminde yapmalı?

  mesela saç boyama gününde veya saç kestirme günlerinde yapabilir mi?

  YanıtlaSil
 3. kozmikcim merhaba, dün akşam saatlerinde saçlarımı kestirdim farkına varamadım çok kısa oldu, uzatma yöntemlerinden hangisi kısa saç için daha pratik olur acaba? ve ne zamana kadar haftada kaç kez uygulayabilirim? tesettürlüyüm bağlaması zor oluyor :) sabırla uzamasını bekleyeceğim tabi bu bakımlarla daha hızlanacak kısmetse. cevabın için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. sevgili Melissa büyüyen ay fazı daha uygun. eğer çok kıvırcık olmasını istiyorsanız aslan ya da koç günlerini tercih edebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. sevgili sadness uygulama açısından hepsi belli bir emek istiyor malesef. hazırlarken malzemelerim yarısını kullanın. çok rahatsız olduysanız bu saçınızdan 16 ocağa kadar hergün uzatma kürü uygulayın. sonrasında ana sayfadan güncel yayınları takip edin ve gününe ve etkisine gore uygulama yapın.
  hangi kürün sizde etkili olacağını bilemiyoruz tabi. dilerseniz tüm uygun kürleri dönüşümlü olarak uygulayın. bu sure içinde beslenme başlıklarını da takip edin. vitamin ve mineral eksiğinizi tamamlayın mutlaka. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 6. sevgili rümeysa ben teşekkür ederim bu mutlu habei paylaştığın için. bu önemli tarihler sadece hızlı uzamada değil sağlıklı ve güçlü saçlara ulaşmada da çok etkili

  YanıtlaSil
 7. Kozmik bakımcım bu günleri kaçırdım saçlarımı kesmek için, bu ay içinde başka hangi günlerde kesim yapabiliriz? Şimdiden teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 8. 3 şubat bir sonraki tarih sevgili gamzelioi:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.