Boga Burcunda Güzellik, Bakım ve Alısveris / Dolunay

15 Kasım 2013 saat 16:48’den 18 Kasım  2013 saat 02:06’ya kadar Ay Boğa Burcunda olacak;
(17 Kasım 2013 saat 17:15’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!
Ay  Boğa Burcu’nda iken mineraller güzelliğimiz açısından da çok önemlidir. Yoğun
 
mineral içeren maya maskesi ya da kil maskesi uygulamak etkili sonuçlar doğuracaktır. Turp, sarımsak, zencefil gibi kök bitkiler bu günlerde daha etkili olacaktır. Yumurta sarısı da mineral içeren diğer doğal kaynaklardandır.
Boğa etkisindeki bu günler saç köklerini güçlendirmek için oldukça elverişlidir. Güçlü kökler demek sağlıklı ve güçlü saçlar demektir. Saç kökleriniz zayıfsa ve dolayısıyla dökülme arttıysa karanfil kürünü, sığır iliği maskesini,


maya maskesini ya da kil maskesini saçlarınıza uygulamak etkili bir tedavi olacaktır.
Mineral içerikli cilt maskeleri de  yapabilirsiniz. Yine mayadan ve kilden yararlanabilirsiniz. Piyasadaki  mineralli cilt maskelerini de kullanabilirsiniz.
Ayrıca Boğa günleri alışveriş konusunda da son derece şanslı etkiler sağla. Bu ay sadece kozmik bakım izleyicilerine özel hediyeleri ve indirim fırsatını değerlendirebilirsiniz.
17 Kasım 2013 saat 17:15’te gerçekleşecek Dolunaydan itibaren iki hafta boyunca saçları onarmak yerine saç köklerini beslemeye odaklanmalı ve bu yönde bakımlar tercih etmelisiniz. Örneğin yağ etkili günlerde çörekotu yağı, sarımsak yağı  gibi saç köklerini güçlendiren yağlar seçmelisiniz.
Saç uzatma kürlerine ara vermeye ihtiyacınız varsa tercihiniz önümüzdeki iki haftalık süre olmalı.