Oglak Burcunda Güzellik ve Bakım

10 Ekim 2013 saat 18:15’ten 12 Ekim  2013 saat 20:58’e kadar Ay Oğlak Burcunda büyüyecek;

Ay’ın Oğlak Burcunda olduğu günler cilt bakımı için en etkili günlerdir. Mineralleri temsil eden bu günlerde cildinize ve saçlarınıza mineral içeren bakımlar yapmanızı öneriyorum.
 
Mineral deyince ilk akla gelen kil ve mayadır. Bu nedenle  bu günlerin en gözde bakımları da kil maskesi ve maya maskesidir. Kil içerikli ürünlere sahipseniz bunları da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Bu günler saç derisi ve saç köklerini yakından ilgilendirdiği için tedavisi için de en doğru günlerdir. Dolayısıyla karanfil kürü uygulamak için çok elverişli günlerdir.
Saç derinizi arındırmak için no poo yöntemini oğlak günlerinde uygulamanızı öneririm.


Avokado, kayısı, muz gibi meyvelerin püreleri ile farklı maskeler oluşturabilirsiniz. Yoğurt ve yumurta da mineral içeren diğer doğal malzemelerdir. Kuru cilde sahip olanlar maskelerine süt ilave ederlerse mineral içerikli bir nemlendirme sağlamış olurlar.
Manikür ve pedikür için de en uygun dönem Ay’ın Oğlak Burcunda olduğu günlerdir.
Ayak derinizde sertleşme gibi sorunlar oluştuysa buraya ve buraya göz atabilirsiniz. Bu günlerde oldukça etkili olacaktır.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

6 yorum:

 1. kozmikcim merhaba sana bişey sorucam bayramdan sonra en yakın boya günü ne zaman olucak.birde saçlarıma keratinle bakım yaptırmayı düşünüyorum hangi günde yaptırsam daha verimli olur?

  YanıtlaSil
 2. sevgili nagehan boya için önümüzdeki hafta uygun, yani bayramın 3. gününden itibaren. ancak facebook sayfamızda yayınladığım gibi bayrama kadar en olumlu günler oğlak günleri. yarın sona eriyor!

  YanıtlaSil
 3. boya alcam, marka önerir misiniz bana:)

  YanıtlaSil
 4. yeliz hanım ben palette kullanıyorum fakat kusursuz bir memnuniyetten söz edemem. isterseniz "en iyi saç boyası" konumuza bir göz atın. yanlış hatırlamıyorsam loreal excellence serisiyle ilgili olumlu yorumlar geliyordu.

  YanıtlaSil
 5. tesekkür ederim kozmikcim peki keratin bakımını hangi günde yaptırsam daha verimli olur?

  YanıtlaSil
 6. protein günleri uygun olur nagehan. koç ya da aslan günleri.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.