Eylül Ayı Epilasyon Günleri (2014)

1. SEÇENEK

12 Eylül 2014 saat 06:10’dan 14 Eylül 2014 saat 08:19’a kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.

2. SEÇENEK
21 Eylül 2014 saat 20:01’den 24 Eylül 2014 saat 06:07’ye kadar, epilasyon için etkisi güçlü diğer zaman dilimi.

Ay’ın Boğa ve Başak Burçlarında küçüleceği  bu günler,  epilasyon için Eylül ayının en uygun  günleridir. Ayın bu etkisinden faydalanmak istiyorsanız tüyleri kökten alan bir yöntem kullanmalısınız!

Eğer tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık


sık nemlendirmelisiniz.

Ay’la Yaşam,  ve Püf kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz.

Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa buradaki yöntemi uygulayabilirsiniz.


Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için sizden haberler sayfasını ya da istenmeyen tüyler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa bu yazıya göz atmanızı öneririm.
Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü burada ve burada bulabilirsiniz.  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

20 yorum:

 1. Merhaba kozmik bakim sizi cok yeni takip ediyorum aya gore agda yapmak konusunu duymusdum ama bu sekilde tekip blogu nun varligindan habersizmisim eylulun basinda da kisa bi donem oldugunu yazmistinin gecenlerde bu tarih yok mu acaba?

  YanıtlaSil
 2. sevgili şeyda, aramıza hoşgeldiniz:) sanıyorum yanlış hatırlıyorsunuz. eylül başında hızlı saç uzaması için bir kesim tarihinden bahsetmiştim sadece. belki de ben yanlış anlaşılmaya neden olacak bir şey yazmış olabilirim, hatırlayamıyorum. ağustos ayı ikinci seçeneğimizde sure çok kısaydı, belki burada bir yanlış anlaşılma olmuştur. yani eylül ayının tarihleri bu şekilde. zaten şu an büyüyen ay fazındayız ve epilasyon için çok yanlış bir dönemdeyiz. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba kozmik bakim uzun zamandir epilasyon gunlerini takip ediyorum aceba polikistik over olanlarda etkili olmuyor mu?

  YanıtlaSil
 4. evet sevgili gizem, daha once güzel dönüşler aldık.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba kozmik bakim, ben henüz 2. ayıma gireceğim için etkilerini göremedim ama yorumlara baktıkça gerçekten umudum her geçen gün artıyor. Bunun için ne kadar teşekkür etsem az. Umuyorum ki bunu ilerde kendi deneyimlerimle paylaşacağım. Bu tarihleri uzun süredir takip ettiğinizi varsayarak, sizin üzerinizde nasıl bir etki bıraktığını merak ediyorum. Mesela tüyleriniz çıkmaya devam ediyor mu yoksa tamamen bittiler mi, kaç yıldır uyguluyorsunuz gibi.

  YanıtlaSil
 6. sevgili mermaid, henüz çok erken genel olarak. beklentinizi çok yüksek tutarak stres oluşumuna izin vermeyin. epilasyonunuzu yapın ve unutun. ben ilk araştırmaya başladığım dönemden itibaren hem uyguluyorum hem paylaşıyorum bu bilgiyi.fakat dönem dönem bu tarihlerin dışına çıkıyorum yeni bilgi peşinde olduğum için. bu da bazen beni epey geriye götürüyor. buna ragmen başladığım noktaya gore ciddi fayda sağladım elbette. sadece verdiğim tarihleri kullanıp tüy sorunundan tamamen kurtulan arkadaşlarımız da oldu. dediğim gibi strese izin vermeden düzenli uygularsanız çok güzel sonuçlar alacağınıza inanıyorum.sevgiler:)

  YanıtlaSil
 7. Kozmik bakımımm,,bı aralar çok popüler olan hurrem hamam otu yağı hakkında ne dusunuyosunuzz

  YanıtlaSil
 8. Hayızımın son günleri bu tarihkere denk geliyor ve ben hayızımın son günleri çok az leke leke görüyorum buna rağmen epilasyonun bir etkisi olmaz mı???? Bir de hicri takvime göre ayın 14'ü dolunay. Dolunayda alınan tüylerde azalma mı olur yoksa çoğalma mı???

  YanıtlaSil
 9. sevgili özge, bu tür ürünlere inandığımı söyleyemem. fakat kullanıcı yorumlarını inceleyip en doğru bilgiye ulaşmanızı öneririm. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 10. sevgili betül, mümkünse regl dönemi ile çakışmayan seçeneği kullanın. değilse, pek tercih etmesek de bazen son günlerde de uyguladığımız oluyor, bu kez öyle yapın. dolunayda tüy almak zararlı değildir fakat her dolunay etkili de değildir. etkisi olanları bizler de kullanıyoruz. sanıyorum bunlardan biri de ekim ayı dolunayı olacak.

  YanıtlaSil
 11. Gecen ay da tarihleri tutturamadim bu ay da maalesef olmuyor. Tarih dışı en iyi zaman dilimi ne önerirsin kozmik bakım?

  YanıtlaSil
 12. tarih dışı olarak büyüyen faz konusunda uyarabilirim sevgili blueoceanwind. yeni ay gerçekleşmeden epilasyonunuzu yapmış olun mutlaka.hemen hepsi aynı özellikte. su grubu burçlar uzamayı yavaşlatır fakat azalma konusunda faydası olmaz.

  YanıtlaSil
 13. Aklima bi soru takildi kozmik bakim ilk epilasyon tarihlerinde etkileri güçlü dediğinize göre ikinci secenekten daha etkili oluyor degil mi?

  YanıtlaSil
 14. Ekim tarihlerini ögrenmem gerekiyor acaba ne zaman olur

  YanıtlaSil
 15. iğneli epilasyon da tüyleri kökten alan bir çözüm sayılır mı epilasyon tarihlerinden yararlanmak için

  YanıtlaSil
 16. 10 ve 20 ekim diyebilirim kabaca sevgili ketenyiyen. randevunuzu bu tarihlere alabilirsiniz. detayları ekim başında blogta olur.

  YanıtlaSil
 17. hayır sevgili gizem, anladığınız gibi bir kastım yok. bu yanlış anlaşılmaya karşı yeni bir düzenleme yapayım en iyisi. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 18. evet sevgili vadidekizambak27, hem iğneli epilasyon hem de lazer kıl köküne müdahale eder. bu nedenle bu yöntemle gayet uyumludur. seans sayınızı azaltacaktır. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 19. Ekim ayı epilasyon günleri 12'sine kadar uzar mı ne kadar bir zaman dilimi söz konusu öğrenebilir miyiz

  YanıtlaSil
 20. sevgili betül, 12 ekimden hemen öncesi olacak. 9-10-11 gibi yani. 2-2,5 gün. kısa sureli olmaz yani. sevgiler:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.