Basak Burcunda Güzellik ve Bakım

19 Ocak  2014 saat 03:23’ten 21 Ocak 2014 saat 14:44’e kadar Ay Başak Burcunda küçülecek;

Ay’ın başak burcuna girmesiyle birlikte mineral içerikli bakımların etkisi artacak. Başak günlerinde yağ bakımlarına ara verip minerallere yönelmek daha doğru olur. Bu nedenle maya maskesi ya da kil maskesi uygulamak faydalı olur.

Karanfil kürü ve sığır iliği kürü de saç köklerini doğrudan ilgilendiren bu günler de etkisi yüksek olan bakımlardan diğeridir.
Bu günlerde havuc maskesinin de içerdiği mineraller nedeniyle etkisi yüksek olacaktır.

Başak günlerinin saç uzamasına belirgin bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla saç uzatan kürlerin uygulanmasına gerek yoktur.
Cilt bakımına ihtiyaç duyuyorsanız yine maya ya da kil maskesi uygulayabilir, mineral içerikli diğer maskelerden yararlanabilirsiniz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

8 yorum:

 1. Kozmik bakim merhaba .Epilasyon bu günlerde değil miydi?Yanlış mi hatırlıyorum.

  YanıtlaSil
 2. evet sevgili bnnu. yayında şu anda. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar;
  Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
  981. takipçiniz benim.
  Bana da beklerim.. :)
  Sevgilerimle
  Beyaz Sır
  http://whiteglaze.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar isirgan kurune devam ediyorum. Agzimda.yara cikti isirgandan olabolirmi

  YanıtlaSil
 5. sevgili müjde potansiyel sivilcelerin çıkışını hızlandırdığını biliyoruz fakat ağızda yaraya sebep olan olumsuz bir etkisi yoktur ısırganın. aynı zamana rastlamıştır muhtemelen. eğer zaten böyle bir rahatsızlığınız oluyorsa evvelden de sivilce örneğindeki gibi bir durum yaşıyor olmanızda mümkün tabi.

  YanıtlaSil
 6. hoşgeldiniz beyaz sır:) elbette, memnuniyetle.

  YanıtlaSil
 7. merhaba kozmik bakım :) siteyi yeni yeni keşfediyorum anlamaya çalışıyorum :))) ilk deneyim olarak karanfil kürünü kullanmaya dun başladım. benm merak ettiğim bi soru var. yüzüme lazer epilasyon yaptırıyorum - onun hakkında da bilgi almak istiyorum :) - şimdi sorum bu saç için uyguladıgımız herhangi kür maske yüzümüzle temas ettiğinde yüzümüzede aynı etkileri verir mi bu soruyu çok merak edyrm. saçlarma cok yağlar kürler uygulayan biriyim yüzüme gelince ödüm patlıyo bana yardımcı olurmusun canım.

  YanıtlaSil
 8. sevgili gülnur aras merhaba :) yüz bir sebepten tüylenmeye müsaitse -hormon bozukluğu ya da başka bir neden- bakım maskeleri ve kürleri bu durumu destekler elbette. normalin dışında bir tüylenme yoksa kürlerin zararı olmaz. fakat bence en güzeli dikkat etmek, risk almaya gerek yok:) siz de çok strese girmeyin ama dikkat edin elinizden geldiğince. sevgiler:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.