Balık Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

04 Ocak  2014 saat 18:58’den 06 Ocak 2014 saat 21:45’e kadar Ay Balık Burcunda büyüyecek;

Ay Balık Burcuna geçiyor. Çikolata, tatlı ve unlu mamüller Balık Burcu günlerinde bizim için risk oluşturmakta. Çünkü yediğimiz bir dilim tatlı iki dilime eş bir kalori demek bu günlerde ve bu durum tüm karbonhidrat grubu için geçerli.

 
En fazla dikkat etmesi gereken grup ise fazla kilosu olduğunu düşünenler ve diyabetliler! 
Ayrıca bu günlerde bedenimizin suya olan ihtiyacı da artacak.  Tüm canlılar bu günlerde suya ve neme  her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacak.
Suyun önemini ve mucize diyebileceğimiz etkilerini buradan hatırlayabiliriz. Alkali suyu henüz keşfetmediyseniz bu yazımı okuyabilirsiniz.
Saç bakımlarına ara vereceğimiz Balık Burcu günlerinde saçlarımıza nem kazandıran günlük ürünler kullanabilir ve cildimize nem maskeleri uygulayabiliriz. Pratik nem maskelerine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca balık günlerinde no poo yöntemini uygulamak  son derece arındırıcı olur.
Bedenimizdeki hassas bölge ise ayaklar olacak.
Ayak bakım ve tedavilerinden hızla sonuç alabileceğimiz bu dönemde onları yormamaya ayrı bir özen göstermemiz gerekecek. Yeni aldığımız ya da vurduğunu bildiğimiz ayakkabılarımızı bu günlerde giymemiz canımızı yakabilir. Balık burçları bu konuda biraz daha şanssız olacak maalesef.  Bunu bilerek tedbirli olursak bu günleri sorunsuz atlatabiliriz.
Dönemin avantajını kullanarak ayak bakımı ya da masaj uygulayabiliriz.
Ayak mantarı tedavisi ve pedikür için avantajlı günlerdeyiz.