Balık Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

04 Ocak  2014 saat 18:58’den 06 Ocak 2014 saat 21:45’e kadar Ay Balık Burcunda büyüyecek;

Ay Balık Burcuna geçiyor. Çikolata, tatlı ve unlu mamüller Balık Burcu günlerinde bizim için risk oluşturmakta. Çünkü yediğimiz bir dilim tatlı iki dilime eş bir kalori demek bu günlerde ve bu durum tüm karbonhidrat grubu için geçerli.

 
En fazla dikkat etmesi gereken grup ise fazla kilosu olduğunu düşünenler ve diyabetliler! 
Ayrıca bu günlerde bedenimizin suya olan ihtiyacı da artacak.  Tüm canlılar bu günlerde suya ve neme  her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacak.
Suyun önemini ve mucize diyebileceğimiz etkilerini buradan hatırlayabiliriz. Alkali suyu henüz keşfetmediyseniz bu yazımı okuyabilirsiniz.
Saç bakımlarına ara vereceğimiz Balık Burcu günlerinde saçlarımıza nem kazandıran günlük ürünler kullanabilir ve cildimize nem maskeleri uygulayabiliriz. Pratik nem maskelerine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca balık günlerinde no poo yöntemini uygulamak  son derece arındırıcı olur.
Bedenimizdeki hassas bölge ise ayaklar olacak.
Ayak bakım ve tedavilerinden hızla sonuç alabileceğimiz bu dönemde onları yormamaya ayrı bir özen göstermemiz gerekecek. Yeni aldığımız ya da vurduğunu bildiğimiz ayakkabılarımızı bu günlerde giymemiz canımızı yakabilir. Balık burçları bu konuda biraz daha şanssız olacak maalesef.  Bunu bilerek tedbirli olursak bu günleri sorunsuz atlatabiliriz.
Dönemin avantajını kullanarak ayak bakımı ya da masaj uygulayabiliriz.
Ayak mantarı tedavisi ve pedikür için avantajlı günlerdeyiz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

3 yorum:

 1. merhaba kozmik,

  spor için ve eğer varsa o gün hangi bölgeler için uygun olacağıyla ilgili bilgileri postlara ekleyebilir miydin ? son zamanlarda göremedim de.

  normalde çok daha kısa sürede şekle giren vücudum 1,5 aydır spor yapmama rağmen pek bir değişim göstermedi normal kiloda bir kişi olmama rağmen. belki buna dikkat etmem gerekir diye düşündüm, veya geçen ayda bu konuyla ilgili bi durgunluk mu vardı acaba kafam karıştı biraz :)

  YanıtlaSil
 2. sevgili og, beslenme başlıklarından hangi bölgenin one çıktığını takip edin ve özellikle o bölgeler üzerinde etkili hareketleri uygulayın. fakat dikkat edin. örneğin kova günlerinde alt baldırlar şekillenir ama o bölgelerin hassas olacağıda unutulmamalı. diğer bölgeler için de aynı şekilde. aşırı davranmamak gerekir yani.

  YanıtlaSil
 3. anladım teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.