Boga Burcunda Güzellik, Bakım ve Alısveris

12 Aralık 2013 saat 22:41’den 15 Aralık  2013 saat 08:41’e kadar Ay Boğa Burcunda büyüyecek;

Ay  Boğa Burcu’nda iken mineraller güzelliğimiz açısından da çok önemlidir. Yoğun mineral içeren maya maskesi ya da kil maskesi uygulamak etkili sonuçlar doğuracaktır.
Turp, sarımsak, zencefil gibi kök bitkiler bu günlerde daha etkili olacaktır. Yumurta sarısı da mineral içeren diğer doğal kaynaklardandır.
Boğa etkisindeki bu günler saç köklerini güçlendirmek için oldukça elverişlidir. Güçlü kökler demek sağlıklı ve güçlü saçlar demektir.
Saç kökleriniz zayıfsa ve dökülme arttıysa karanfil kürünü, sığır iliği maskesini, maya maskesini ya da kil maskesini saçlarınıza uygulamak etkili bir tedavi olacaktır.
Mineral içerikli cilt maskeleri de  yapabilirsiniz. Yine mayadan ve kilden yararlanabilirsiniz. Piyasadaki  mineralli cilt maskelerini de kullanabilirsiniz.

Ayrıca Boğa günleri alışveriş konusunda da son derece şanslı etkiler sağlar.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

11 yorum:

 1. Sevgili Kozmik Bakım Merhaba,

  Yazılarını düzenli takip etmeye çalışıyorum ve çok dikkatimi çeken bir durum var onu paylaşmak istiyorum. Boğa burcunun alışveriş konusunda şans getirdiği benim açımdan kesinlikle doğru. :D Gerçi bir iki gün fark edebiliyor, şöyle ki: çok fazla alışveriş yapan birisi değilim. Üzerimdeki kıyafetin parçalanması lazım bir şeyler alabilmem için :D Malum İstanbul'a kar yağdı ve buna uygun botum yoktu. İki haftadır alışveriş merkezine gidip bot beğenememiştim. Fakat ayın 11'inde hem bot hemde bir sürü pantolon hırka falan aldım :D Alırkende aklıma" sen geldin kozmik bakıma bakmalıyım eğer bu kada çok şey aldıysam kesin alışveriş için şanslı günlerdir. :D" ve evet bir gün farkla da olsa tahminim doğru çıktı :D Bu durumu iki kere daha yaşadım artık buna hakikaten şans mı dersin yoksa abartı mı bilemem :D :D

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar, dun ku saç boyama gununu kaçırdım acaba bugun boyasam etkisini gorur muyum ya da bir sonra ki saç boyama gunu ne zaman ?

  YanıtlaSil
 3. Dun ku saç boyama gununu kaçırdım da acaba bugun boyasam etkisini gorur muyum ve bir sonraki saç boyama gunu ne zaman acaba?

  YanıtlaSil
 4. kozmıkcımm bısey danısmak ıstıyorum yıne sana benım saclarım roflelı cok yıprandıgından kestırmıstım yanlız soyle bısey saclarım cok fazla elektırıklenıyo ve cansız duruyo nederdın bılmıyorum cok sık dus alıyorum ondan mı acaba yada nemsızlıtenmı bı fıkrın varmııı ???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni saçlarımda önceden çok elektriklenirdi. Birine sarıldığımda bile hemen havaya kalkarkardı :) kuaför fön çekerken yatıştırmak için deli olurdu :)) en sonunda saçlarını çok yıkama, yıkadığında da bir kere şampuanla gereksiz yere 2-3 kere şampuanlamana gerek yok demişti. Öyle yapıyorum artık ve elektriklenme yok çok şükür sende bi dene bence :)

   Sil
 5. sevgili meryem iki gün farkla bu şansı yakalıyorsanız boğa günlerinde neler olur siz düşünün:)

  YanıtlaSil
 6. vaveyla önümüzdeki hafta sonu, aslan günlerini kullanın boya için. fakat perşembe,cuma bloğu control edin. şu an parmak hesabıyla söylüyorum çünkü:)

  YanıtlaSil
 7. nemsizlikte etken tabi fakat kışın elektriklenmeye yünlü ya da boğazlı giysilerde sebep oluyor. giyip çıkartırken bir kez elektriklenme oluşunca bir sure devam ediyor.

  YanıtlaSil
 8. Günaydın kozmik bakım :) Bugün saçımı kestirmeyi düşünüyorum sizce uygun mudur? Bir de hala epilasyon günlerimiz yok :)

  YanıtlaSil
 9. yunlu ve bogazlı kyafetler gıymıyorum sanırım nemsızlıkten oluyooo:( bunun ıcın bı onerın varmı acaba kozmıkcım

  YanıtlaSil
 10. Kozmikcim biraz alakasız olacak ama aralığın başından bu yana epilasyon gününü bekliyorum ama hala yayınlamadın? Yoksa bu ay epilasyon yok mu :O :) şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.