Akrep Burcunda Diyet, Beslenme Saglık ve Güzellik / Yeni Ay

02 Kasım 2013 saat 19:35’ten 04 Kasım  2013 saat 22:14’e kadar Ay Akrep Burcunda olacak;
(03 Kasım 2013 saat 14:49’da Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!
Ay Akrep Burcundayken enerji kaynağı karbonhidratların etkisi artar. Bu etki ile karbonhidrat içeren yiyeceklere karşı isteğimiz de artar.
Kilo almak istemiyorsak karbonhidrat tüketimini bu süre boyunca en aza indirmeliyiz. Hatta 2,5 günlük bir karbonhidrat diyeti uygulayabiliriz.
Kilo almaya ihtiyacımız varsa tam aksini yaparak rahatça unlu gıdalar tüketebiliriz.
Diyabet açısından bakarsak şekerin etkisi iki kat olacağından çok dikkatli olunmalı.


Vücudun suya olan ihtiyacı artacağından bol bol su tüketmeliyiz. Suyun bildiğimiz ve bilmediğimiz yararlarına buradan ulaşabilirsiniz.
İdrar yolu ve üreme organları bu günlerde hassas olacak. Akrep burçları diğer burçlardan daha da dikkatli olmalı. Tedavi için oldukça elverişli olan bu günler bu bölgelerin ameliyatı için olumsuzluğa sebep olabilir.
Akrep günlerinde cildimiz ve saçlarımız da neme daha fazla ihtiyaç duyacağından günlük nem maskeleri uygulanabilir. Bunun dışında kalan bakımlar için uygun bir dönem değil.
3 Kasımda Ay büyüme dönemine giriyor. Önümüzdeki iki hafta boyunca bedenimiz yediklerimizi iki kat algılayıp depolama için kullanacak. Dolayısıyla bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Saç ve cilt sağlığımız için gerekli besinler de bu iki hafta boyunca iki kat etki edecek ve depolanacak.
Sadece dışarıdan yapılan bakımlar her zaman tek başına yeterli olmayabilir. Protein, vitamin, mineral gibi besinlerin eksikliği söz konusu ise yapacağınız bakımlardan en düşük seviyede sonuç alırsınız. Bunun önüne geçmenin en güzel yolu yine ay takvimi doğrultusunda uygun besinleri uygun günlerde alarak ekstra fayda sağlamak; saçlarımızı ve cildimizi içeriden de beslemektir.
2-3-4 kasım  tarihleri detoks için en etkili günlerdir.
Varis veya selülitlerle ilgili şikayetiniz varsa 2 Kasım itibariyle tedaviye başlamanızı öneririm; önümüzdeki günler için iyi bir hazırlık olacaktır.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

13 yorum:

 1. teşekkürler kozmik, en yakın saç kesim tarihiyle bu ayın epilasyon tarihlerini de söyler misin :)

  YanıtlaSil
 2. Sınameki kurü icin uygun zamanımidır,5 ayda saçlarının uzaması lazim çok kısa inş faydalı olur.çok güzel blog ....tskler

  YanıtlaSil
 3. yeliz hanım saç kesimi için 14 kasım, epilasyon için 17 kasım uygun olacak. başlangıç saatlerini control etmeyi unutmayın.

  YanıtlaSil
 4. ayşe hanım akrep günlerinden sonra gelecek olan yay günlerinde uygulamaya başlayabilirsiniz. güzel bir başlangıç olur. zamanınız az olduğu için diğer kürleri de uygun günlerinde uygulamanızı öneririm. güzellik ve bakım başlıklarını mümkün olduğunca takip etmeye çalışın. hatta protein, vitamin ve mineral günlerinde bu içerikte beslenmeniz de güzel sonuçlar almanıza büyük destek verir. maya ile ilgili konulara da göz atabilirsiniz. en kısa zamanda en yüksek faydayı görmeniz dileğiyle:)

  YanıtlaSil
 5. ilginize cok tesekkür ederim.akrep günlerinde baslayamıyorum degilmi.ben uzun zamandır sinameki uyguluyorum 3 aydır hiç ara vermedim.ara vermem gerekirmi birde yay günleri ne zaman?sinamek haricinde sıcak zeytinyağı ve hint ygı uyguluyorum.digerlerinide yapıcam ...bebekten sonra ev hanımı oldum bol bol bakım yapıyorum:)

  YanıtlaSil
 6. ayse hanım zaten 3 aydır uyguluyorsanız yeni bir başlangıç söz konusu değil. bağışıklık oluşmaması için artık ara vermeniz gerekir fakat bu iki hafta sizin için önemli. ya iki hafta daha uygulayıp ara verin ya da sinameki yerine farklı bir kür seçin ve bu iki hafta onu uygulayın. böylece hem sinamekiye ara vermiş hem de bu önemli dönemi değerlendirmiş olursunuz. hızlı saç uzatma kategorisinde birçok kür var. dönüşümlü olarakta uygulayabilirsiniz. bu arada sinameki kürü ile ayda ne kadar uzama elde ediyorsunuz?

  YanıtlaSil
 7. Ayda 3"cm uzuyor fakat ben uzadikca her ay kestim .son 1 aydır uzanıyor.bu küre 2 hafta ara versem sicak yağ maskesi
  Uzaması için etkili olurmu.sinameki çok etkili bir kur ilginiz için tsk ederim

  YanıtlaSil
 8. rica ederim ayse hanım.
  önümüzdeki saç kesim tarihlerinde ucundan birazcık alın evde. sinameki kürüne de 17 kasımda ara verin.

  YanıtlaSil
 9. kozmik bakım sac boyamak ıcın ne zaman uygun?

  YanıtlaSil
 10. 13-14 kasım aslı hanım.

  YanıtlaSil
 11. tesekkur ederım 14 kasım kesım ıcınde uygundu degılmı?

  YanıtlaSil
 12. evet aslı hanım, uygundur.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.