Sayfalar

Koç Burcunda Güzellik ve Bakım

17 Ekim 2013 saat 04:17’den 19 Ekim  2013 saat 10:25’e kadar Ay Koç Burcunda büyüyecek;
(19 Ekim  2013 saat 02:37’de Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!
Ay Koç Burcundayken protein ve vitamin içeren bakımlar saçlarınız için son derece önemli. Vitamin ampulleri ve protein içerikli saç maskelerinizi kullanabilirsiniz. Yumurta, bal vb. malzemelerle kendi saç bakım maskenizi de hazırlayabilirsiniz.
Maya maskesi içerisinde  protein ve vitaminleri bol miktarda barındırdığından bu günlerde uygulayabileceğiniz en doğal maskelerden biridir. Hem saçlarınıza hem cildinize bu günlerde uygulamanız çok faydalı olacaktır.

Sinameki kürü, havuçkürü ve siyah turp kürü için yani saç uzatma kürleri için de son derece uygundur. Fakat bu kürleri 17 ya da 18 ekimde uygulamanızı öneririm. Hatta biraz daha özelleştirip cuma günü akşam saatlerinde uygulamanızı tavsiye edebilirim.
Bu günlerin en güzel kürlerinden biri de karanfil kürüdür.
Bu kürlerin dışında bu günler no poo yöntemini uygulamak  ve kirpik bakımı yapmak için oldukça güzel günlerdir. Ayrıca her ikisine de -düzenli olarak uygulamak üzere- başlayabileceğiniz en güzel gün 19 Ekimdir.
17 ve 18 ekim günleri saç kestirmek için uygun günlerdir. 19 Ekim uygun değildir!
17,18 ve 19 ekim koç günleri saç boyama açısından da en uygun günlerdir.
Koç Burcu günleri saç bakımı konusunda en avantajlı iki burçtan biridir.
Eğer cilt bakımı yapacaksanız yine protein ve vitamin içeren maskeleri tercih etmeniz sonuç açısından oldukça doğru bir karar olacaktır.
19 Ekim  2013 saat 02:37’de Dolunay gerçekleşecek ve Ay küçülmeye başlayacak. Ay küçülürken saç kökleri önem kazanır. Bu nedenle önümüzdeki iki hafta boyunca saç boylarını onarmaktan çok saç köklerini beslemeye yönelik bakımlar yapılmalı. Bu bakımlar zaten saç köklerini beslerken saç boylarının da dolaylı yoldan sağlık kazanmasını sağlayacaktır.

17 yorum:

 1. komik bakım yumurta akı göz altına sürülmesinde bir sakınca varmıdır?

  YanıtlaSil
 2. Kozmik bakım kuaföre gidemedim cesaret edemedim , saclarimi yikadim ıslakken kendim uçlarından kestim , çok azıcık kestim bi faydası olur inşallah :)

  YanıtlaSil
 3. sevgili kozmik cilt beyazlatmak için pirinç maskesi uygulamayı düşünüyorum. hangi günleri tavsiye edersin? ya da senin cilt beyazlatmak için önereceğin herhangi bir kür vs var mı?

  YanıtlaSil
 4. Kozmikcim ben de kuaföre gidemiycem galiba.Yıkadıktan sonra kendim ucundan azıcık kessem faydası olur mu?

  YanıtlaSil
 5. sevgili Melissa nasıl kullanacağınızı bilmiyorum ama nette çeşitli maske tarifleri görüyorum yumurta akı içeren. hatta blogumuz için ben de çeşitli tarifler vereceğim. inceleyip elemem için biraz zamana ihtiyacım var. kişisel düşüncem ise göz altına tek başına kullanılmaması. çünkü ince bir tabaka halinde sürdüğünüzde sertleşecektir. bu da hassas ve ince olan göz çevresine zarar verebilir. güvenilir bir tarifse elinizdeki uygulayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. elbette olur sevgili maya, şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 7. menekşelale özellikle oğlak ve protein-vitamin günleri önemli.bunun dışında balık burcu günlerinde de uygulayabilisiniz.

  YanıtlaSil
 8. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 4. kez düzenliyoruz. Siz de başvurun. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net


  YanıtlaSil
 9. kozmikim siz cevap vermişsiniz ama ben kusura bakmayın diyerek yorum yazmak istedim...yumurta akı maskesini eğer içine başka hiçbir şey katılmadıysa yüzümüzün her tarafına sürebiliriz..göz altıda dahil olmak üzere!! yıllardan beri ara, ara uygulayan ben ve sürekli uygulayan şuan 47 yaşında olan bir arkadaşım (cildini görmeniz lazım 35 den fazla göstermez) gözaltınada sürüyoruz...ve benimde gözaltlarım yaşıma göre yok diyebilirim....kozmikim kullanan ve etrafında da kullanan birisi olarak yorum yazdım :) ama asıl sorun bence bir konu başlığı olmalı gençkızlarımızın kadınların cildini beğenmeyip fondoten pudra bilumum birşeylerle heleki gençkızları görünce içim cidden yanıyor!! ciltlerini,gözlerini alınlarını o şeylerle kapatıp yormaları...ve zaman geçincede çizgiler, lekeler, yaşlanmaya başlamalar daha 25 ine yeni gelmiş genç kız :( ama daha çok kapatıcı daha çok yorgun ifade ve çizgi...yani kısır döngü....kozmikim bence bol yorumlu konu başlığı hıı ne dersin?

  YanıtlaSil
 10. filiz hanım size güvenerekten yumurta akını yüzüme ve gözaltına denedim...:) ve memnun kaldım...az da olsa

  etki ettiğini düşünuyorum...

  kanımca devamlı uygulandığında ciddi etkiler olabileceğini tahmin ediyorum ...en çok mera ettiğim yumurta akı ve

  türk kahvesi karışımı ..çoğu kişi memnun kalmış....

  YanıtlaSil
 11. filiz hanım kusur ne demek! arkadalarımız bilir ben zorda kalmadıkça risk almam:) benim göz çevrem fazla hassas, bazı göz makyajı temizleme ürünleri bile kurutur ve tahriş eder cildimi. ancak en kısa zamanda ben de göz çevremde test edeğim:)

  YanıtlaSil
 12. sevgili Melissa şifa olsun:) bahsettiğiniz karışım hafta sonu yayında olacak zaten:) sırada birçok güzel kür var ayrıca:)

  YanıtlaSil
 13. 19 ekim saç boyama için uygun bir tarih diye saçımı boyadım ancak saatini şimdi farkettim,koç burcu 10:25e kadar büyüyecek yazıyor oysa ben saat 15:00 suları saçımı boyamaya başladım,olumsuz bir etkisi olur mu acaba?,uygun tarihlere bakarken saatlere de dikkat etmek gerekiyor sanırım...

  YanıtlaSil
 14. evet sena hanım bir sonrakinde saat aralığını da dikkate alın. bu kez kökler koç günlerine oranla daha fazla kimyasala maruz kalmış oldu. neyse ki ilk seferde farkettiniz:)

  YanıtlaSil
 15. acil saç boyatmam lazım ama17 18 19 ekımı kacırdım bayram tatılıyle en yakın tarıh ne zaman acaba ?

  YanıtlaSil
 16. bu hafta sonu napoliten see. yengeç burcunun hemen ardından, (cumartesi akşam saatlerinde) aslan burcuna geçeceğiz.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.