Basak Burcunda Güzellik ve Bakım


29 Ekim 2013 saat 05:44’ten 31 Ekim  2013 saat 14:21’e kadar Ay Başak Burcunda küçülecek;
Ay’ın başak burcuna girmesiyle birlikte mineral içerikli bakımların etkisi artacak. Bu dönemde yağ bakımlarına ara verip minerallere yönelmek daha doğru olur. Maya maskesi ya da kil maskesi uygun olacaktır.
 
Karanfil kürü de saç köklerini doğrudan ilgilendiren bu günler de etkisi yüksek olan bakımlardan biridir.
Havuç maskesi de içerdiği mineraller açısından etkili olacak maskelerden.
Bu günlerin saç uzamasına belirgin bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla saç uzatan kürlerin uygulanmasına gerek yok.

Cilt bakımına ihtiyaç duyuyorsanız yine  maya ya da kil maskesi uygulayabilir, mineral içerikli diğer maskelerden yararlanabilirsiniz.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

10 yorum:

 1. saç kesimi için uygun mudur bu günler?

  YanıtlaSil
 2. kozmikcim mail atmıştım ama cevap alamadım saç kırıkları için bayanlara önerilerim varda maile bakarsan ayrıntılı yazarım dilersen yayınlarsın reklam yapmak istemiyorum :=)

  YanıtlaSil
 3. fatımanur hanım bu günler uygun değil, 14 kasım uygun olacak.

  YanıtlaSil
 4. bakıyorum en kısa zamanda sevgili eticicibebe e.

  YanıtlaSil
 5. koç burcu için bugün uygulabilirmi havuç kürü

  YanıtlaSil
 6. elbette berna hanım. hepimiz için uygun çünkü bu günler boyunca hepimiz başak burcunun etkilerini alıyoruz.

  YanıtlaSil
 7. Teşekkür ederim :)
  sizden birşey öğrenmek istiyorum ben 21 mart doğumluyum
  yani balık bitiyor koç başlıyor ikisininde özelliklerini taşıyorum ama ağırlıklı tam koçum:) bu tarihe göre benim hangi burç bakımlarımı uygulamam gerek.

  YanıtlaSil
 8. berna hanım bakımlarımızı kendi burçlarımıza gore yapmıyoruz. yukarıda da bunu anlatmaya çalıştım aslında. 12 burçtan hangisine ait olursak olalım yukarıdaki tarih aralığında hepimiz başak günlerinin avantajlı etkisini kullanıyoruz. bu başlıklarda adı geçen burçlar bizim burçlarımız değil, ay'ın etkisi altına girdiği ve bu etkiyi de bizlere yansıttığı burçlar. örneğin ben balık burcuyum fakat balık günlerinde bakım yapmıyorum. koç,aslan ve yay günlerinde protein bakımları; oğlak, başak ve boğa günlerinde mineral bakımları yapıyorum. şöyle düşünün: cilt bakımı için en güzel sonuç veren günler ay'ın oğlak burcunda olduğu günlerdir. hepimiz bu oğlak günlerini değerlendiririz. eğer sizing anladığınız gibi olsaydı bu olumlu ve güzel etkilerden sadece burcu oğlak olanlar faydalanabilirdi ki iyi ki öyle değil:)
  anasayfayı(tüm yeni yayınları) bir iki hafta takip ederseniz hemen kavrayacaksınız sistemi zaten, yeni olduğunuz için karmaşık geldiğini sanıyorum. en yüksek faydayı görmeniz dileğiyle:)

  YanıtlaSil
 9. valla tamda tahmin ettiğiniz gibi anlamıstım şimdi oturdu taslar yerine anladım ve aksamında hemen sac uzatma kürü yapayım :)teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. rica ederim, şifa olsun:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.