Balık Burcunda Diyet, Beslenme Saglık ve Güzellik

15 Ekim 2013 saat 00:05’ten 17 Ekim  2013 saat 04:17’ye kadar Ay Balık Burcunda büyüyecek;

Ay bu gece burç değiştiriyor. Kurban Bayramının ilk üç gününde  karbonhidratların etkisini arttıran Balık Burcunda olacak. Çikolata, tatlı ve unlu mamüller Balık Burcu günlerinde bizim için risk oluşturmakta. Çünkü yediğimiz bir dilim tatlı iki dilime eş bir kalori demek bu günlerde ve bu durum tüm karbonhidrat grubu için geçerli.
En fazla dikat etmesi gereken grup ise fazla kilosu olduğunu düşünenler ve diyabetliler!
Ayrıca bu günlerde bedenimizin suya olan ihtiyacı da artacak.  Tüm canlılar bu günlerde suya ve neme  her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacak.


Saç bakımlarına ara vereceğimiz Balık Burcu günlerinde saçlarımıza nem kazandıran günlük ürünler kullanabilir ve cildimize nem maskeleri uygulayabiliriz. No poo uygulamak için son derece güzel günlerdir.
Suyun önemini ve mucize diyebileceğimiz etkilerini bu ve bu başlıklardan hatırlayabiliriz.
Bedenimizdeki hassas bölge ise ayaklar olacak.
Ayak bakım ve tedavilerinden hızla sonuç alabileceğimiz bu dönemde onları yormamaya ayrı bir özen göstermemiz gerekecek. Yeni aldığımız ya da vurduğunu bildiğimiz ayakkabılarımızı bu günlerde giymemiz canımızı yakabilir. Balık burçları bu konuda biraz daha şanssız olacak maalesef.  Bunu bilerek tedbirli olursak bu günleri sorunsuz atlatabiliriz.
Dönemin avantajını kullanarak ayak bakımı ya da masaj uygulayabiliriz.

Ayak mantarı tedavisi ve pedikür için avantajlı günlerdeyiz.
Bayram boyunca yediklerinize dikkat etmeniz ve sağlığınızı korumanız dileğiyle.
Sevdiklerinizle beraber nice bayramlara:)