Yay Burcunda Güzellik ve Bakım

11 Eylül  2013 saat 09:35’ten 13 Eylül  2013 saat 12:55’e kadar Ay Yay Burcunda büyüyecek;

Protein ve vitamin içeren bakımların etkisinin arttığı bu günlerde cildinize ve saçlarınıza bu içerikte bakımlar yaparsanız Yay günlerini en doğru biçimde değerlendirmiş olursunuz.
Bu bakımları yaparken hazır maskeler kullanabilir ya da evde doğal maskeler hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Vitamin ve proteinin en yoğun olduğu ve en ulaşılabilir olan maddeler yumurta ve mayadır. Maya maskesini hem cildinize hem de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yumurta ihtiva eden maskelerde aynı şekilde saçlara uygulanabilir. Vitamin ampulleri alabilir ve bakım maskelerinizi vitaminden zenginleştirebilirsiniz.
Ayrıca yumurta akı kullanarak doğal ve etkili bir cilt maskesi yapabilirsiniz.
Maya Maskesinden başka hangi bakımlar yapılabilir derseniz:

Sinameki Kürü için uygundur.
Havuç Kürü için uygundur. (havuç, yapısında protein de barındırır.)
Turp Kürü için uygundur.
Uzunca bir süre saç kesimi için her zaman kullandığımız günlerden uzak kalacağımız için ihtiyacımız olan saç kesimini Yay Burcu etkisindeyken yapmamız doğru olur.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

18 yorum:

 1. Geçtiğimiz 2 aydır Aslan burcu günlerini saç kesimi için kullanamamıştık ay büyüme fazında olduğu için. Bundan sonraki Aslan günlerini yine uzun bir zaman kullanamayacağız sanırım söylediklerinden onu anladım. Doğru mu anladım bilgilendirme yaparsan açık ve net bir şekilde saçlarımı kestireceğim yay günleri bitmeden. Aslan günlerine göre daha mı olumsuz olur yay burcunda kestirmek? Teşekkür ederim şimdiden.

  YanıtlaSil
 2. serpil hanım kestirmenizi tavsiye ederim eğer ihtiyacınız varsa. aslan burcu ilk bahara kadar küçülen ay fazında olacak zaten fakat yaklaşık 2 ay koç burcu da istediğimiz noktada olmayacak.

  YanıtlaSil
 3. Bu günleri merakla bekliyordum. Teşekkürler Kozmikbakım :)

  YanıtlaSil
 4. ah kozmikim iyi ki varsın ne diyeyim. bayağı faydasını görüyorum verdiğin günlerin. Allah önüne çıkarsın

  YanıtlaSil
 5. kozmikimm benim saçlarım çookk kısa zaten :(( azcık uçlarından alsam minicik ama olur mu ki acabaa

  YanıtlaSil
 6. sevgili pamuk prenses ve kadriye ben teşekkür ediyorum:) şifa olsun, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 7. elbette olur sevgili seeyma:)

  YanıtlaSil
 8. lavantanın içimiyle ilgili bir soru vardı. bir türlü bulamadım. tekrar yazarsa soran arkadaşım memnuniyetle cevaplarım.

  YanıtlaSil
 9. ben dün kestim saçlarımı:) Abartısız bir seneden uzunca bir süredir hep senin verdiğin tarihlerde uçlarından birer ikişer parmak keserek bu boya getirdim benim kupkuru, röfleden yanık asla uzamayan saçlarımı:) İnş bu şekilde devam ederek hep hayal ettiğim o belime yakın saçlarada kavuşacağım bir gün :) Teşekkürler Kozmik Bakım..

  YanıtlaSil
 10. Adetliyken.sac.kestirmemizde sakinca varmi ? Hani.adetliyken tuylerini.almayin.derdiniz.o.yuzden.tereddutte.kaldim ?

  YanıtlaSil
 11. merhaba kozmik bakım saç kesim günlerini kaçırdım hep 2-3 aydır bu pazar kestirmeyi planlıyorum kızımın saçlarınıki çok cansızlar okulda pazartesi başlıyo şekle sokmak sıkıntı oluyo bu tarihide kaçırdım ,pazar günü mecbur kestiricem çok ters bi etki görülmez inş deilmi:/ tşklerr...

  YanıtlaSil
 12. ayse gül ben teşekkür ederim, inandığın, güvendiğin için. en kısa zamanda istediğin boya ulaşması dileğiyle:)

  YanıtlaSil
 13. cansu hanım bu konuda bir bilgi yok elimde; olumlu yada olumsuz deneyimimiz de yok malesef. ancak nötr yorumlar geldi birkaç kez.

  YanıtlaSil
 14. Kozmik bakim , saclarimin uçlarındaki kırıkları kendim kesiyorum, kullandığım makasin ve kesme seklimin önemi var mi nasıl kesmeliyim sence ,çünkü kestikten sonraki günlerde kırıklarımı daha çok gormeye basladim :(

  YanıtlaSil
 15. bnnu makasınız çok keskin değilse kırılmaya sebep olabilir. ayrıca tek tek kırıkları toparlıyorsanız bundan vazgeçin.

  YanıtlaSil
 16. Bunu ben de yapıyordum :/ tek tek uçlarını kesiyordum ama azalmıyor da azalmıyor malesef..Kessem bile saç ucunda beyaz bir noktacık oluyor acaba bu ne anlama geliyor canım kozmik ?

  YanıtlaSil
 17. Ama kuaför tüm saçı kısacık yapıyor ben de tek tek kiriklari almanin daha mantikli olacağını düşünmüştüm neden zararlı ki? kırıklarıma napcam simdi ben :( , beyaz uçlar bende de oluyor,kırık gibi bişey mi acaba

  YanıtlaSil
 18. handegül ve bnnu bu yöntemi kuaförler de bir dönem uyguladı fakat kırıkların daha da arttığını gördüklerinden şimdi uygulamıyorlar. en sağlıklısı gidip normal kesim yaptırmak. tabi öncesinde sıkı bir pazarlık etmelisiniz ne kadar kesilmesini istediğinizle ilgili. fazla kesildiği takdirde ödeme yapmayacağınızı söylemeniz işe yarayabilir :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.