Ikizler Burcunda Güzellik ve Bakım

24 Eylül  2013 saat 10:34’ten 26 Eylül  2013 saat 22:24’e kadar Ay İkizler Burcunda küçülecek;

Öğleye doğru İkizler Burcunun etkisine giriyoruz. Bu etki süresince saç bakım yağları hem daha fazla emilecek hem de daha etkili olacak. Ayrıca cilde uygulanan nemlendirici yağlar ya da kirpiklere uygulanan yağlar da aynı etkiyi gösterecek.

Saç dökülmesinden ve saçlarınızın seyrek oluşundan şikayetçi iseniz sarımsak yağı, çörekotu yağı, ısırgan yağı ya da hint yağı gibi yağları tercih edebilirsiniz.
İşlem görmüş ve çok yıpranmış saçlar için çörekotu, argan yağı gibi onarıcı yağları; çok kuru saçlar içinse badem yağı, zeytin yağı gibi nemlendirme özelliği yüksek yağları kullanabilirsiniz.


Sinameki kürü, havuc kürü, siyah turp kürü gibi saçları hızla uzatan kürler için uygun günler.
Kirpiklerinize de badem yağı ya da tercih ettiğiniz herhangi bir yağ/ürünle bakım yapabilirsiniz.
Ellerinizi ve dirseklerinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin; ayrıca maya maskesi uygulamak ellerinizin görünümünü fazlaca etkileyecektir.
Oğlak Burcu günlerinde manikür yaptırmadıysanız bu günlerde yaptırabilirsiniz.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

5 yorum:

 1. O zaman hindistan cevizi ve shea butter yağımı bugün uygulayayım. B vitaminim daha gelmedi ama artık diğer bakım tarihinde. İşlem görmüş saçlar içinde bu karışımı tavsiye ederim. Benim saçımda da boya var. İyi geliyor. Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba cok kisa bi sorum olacak regl doneminde tüm kür, bakim ve sac boyama , kesim, epilasyon vs hepsini askiya mi aliyoruz :)))

  YanıtlaSil
 3. o zaman bugün dax süpergro günüm olsun:)

  YanıtlaSil
 4. sevgli kedi83 ve belgin şifa diliyorum:)
  belgin hanım bu ürün bende de vardı, unutmuşum bir süredir, iyi ki hatırlattınız:)

  YanıtlaSil
 5. yeşim hanım kesinlikle öyle yapıyoruz. bir tek kesim konusunda emin değilim. olumsuz bir sonuç bildiren olmadı şimdiye kadar.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.