Sayfalar

Balık Burcunda Beslenme, Güzellik ve Bakım

21 Ağustos  2013 saat 07:43’ten 23 Ağustos  2013 saat 10:12’ye kadar Ay Balık Burcunda küçülecek;

Ay Balık Burcunda ilerliyor ve bizler yine karbonhidratlara yöneleceğiz farkında olmadan.  Ancak çikolata, tatlı ve unlu mamüller Balık Burcu günlerinde bizim için risk oluşturmakta. Çünkü yediğimiz bir dilim pasta ya da tatlı iki dilime eş bir kalori demek bu günlerde ve bu durum tüm karbonhidrat grubu için geçerli.
Bu günlerde en dikkatli olması gereken grup fazla kilosu olduğunu düşünenler ve diyabetliler!

Başka bir konu da bu günlerde bedenimizin suya olan ihtiyacının artacak olması.  Tüm canlılar bu günlerde suya ve neme  her zamankinden çok aha fazla ihtiyaç duyacak.

Suyun önemiyle ilgili bu ve bu başlıkları hatırlamak iyi olabilir.

Bedenimizdeki hassas bölge ise ayaklar olacak.

Ayak bakım ve tedavilerinden hızla sonuç alabileceğimiz bu dönemde onları yormamaya ayrı bir özen göstermemiz gerekecek. Yeni aldığımız ya da vurduğunu bildiğimiz ayakkabılarımızı bu günlerde giymemiz canımızı yakabilir. Balık burçları bu konuda biraz daha şanssız olacak maalesef.  Bunu bilerek tedbirli olursak bu günleri sorunsuz atlatabiliriz.

Dönemin avantajını kullanarak ayak bakımı ya da masaj uygulayabiliriz.

Ayak mantarı tedavisi ve pedikür için avantajlı günlerdeyiz.

Küçülen Ay fazı genel olarak ameliyatlar için uygundur. Dikkat edilmesi gereken husus bu günlerde ayaklara cerrahi girişimde bulunulmamasıdır.

Saç bakımı için uygun günler değil ancak cildimizi ve saçlarımızı nemlendirmek iyi olabilir.

4 yorum:

 1. Mrblar..sac bakim kürleri icin uygun gunler olmadigini belirtiyosunuz sinameki kuru haftada bi defa yapilan kür diil mi ben 2gun sonra 5.kürü yapacam bu durumda yapmamam mi gerekiyo o zaman kürün hafta bi olmasi durumu ortadan kalkmis olmuyo mu

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Kozmikcim,Ağustos ayı epilasyon ve saç boyama günleri var mı??Belirtilen tarihte uygulamak istiyorum,verdiğin bilgiler benim için çok önemli...Bu değerli bilgilerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler...Kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
 3. sevgili barburc kürleri uygularken mutlaka 7.gün uygulamak zorunda değilsiniz. üstelik 7.gün etkisi sıfır olan bir güne rastlarsa emeğinize de malzemenize de yazık olur. siz ay takvimine öncelik verin derim digger arkadaşlarımız gibi. önemli olan gün sayarak düzenli yapmak değil özel günleri kullanarak en yüksek etkiyi yakalamak. uyguladıkça farkedeceksiniz zaten. yalnız şimdi ay küçülüyor ve bu nedenle uzama yavaşlayacaktır. iki hafta sonra yeniden hızlı büyüme için everişli bir döneme gireceğiz.

  YanıtlaSil
 4. şebnem hanım ben teşekkür ederim, güle güle kullanın:)
  boya günleri sabah blogta olacak. hemen ardından epilasyon günleri geliyor.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.