Güzellik, Bakım ve Alışveris

29 Temmuz  2013 saat 07:42’den 31 Temmuz  2013 saat 18:42’ye kadar Ay Boğa Burcunda küçülecek;

Ay  Boğa Burcu’nda iken bedenimiz gibi saçlarımızın da minerallere ihtiyacı olur.
Bu günlerde maya maskesi yapabilir ya da kil maskesi uygulayabilirsiniz. Turp, sarımsak, zencefil gibi kök bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Yumurta sarısı içerdiği minerallerle alternatif olarak kullanabileceğiniz malzemeler arasında.

Saç köklerini güçlendirmek için bu günlerin ideal günler olduğunu hatırlayalım. Güçlü kökler sağlıklı saçlar anlamına gelir!
Karanfil kürü uygulamak için doğru günlerdeyiz.
Kirpik bakımı için de aynı şekilde etkili günler.


Eğer sık sık cilt bakımı yapıyorsanız ve etkisini görmek istiyorsanız  bu günlerde minerali çerikli maskeler yapmanızı öneriyorum. Yine mayadan ve kilden yararlanabilirsiniz. Bunun yerine güvenilir markaların hazır mineralli cilt maskelerini kullanabilirsiniz.

Boğa Burcu günleri alışveriş için son derece şanslı etkiler sağlamaktadır. Bayram alışverişinizi şimdiden yapabilirsiniz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

7 yorum:

 1. kozmikcim 1 hafta oldu mu bilmiyorum ama ben yine geldim =D şimdi saçıma bakım yağlarıyla bakım yapacağım akşam da yıkamayı düşünüyorum 9 gibi. yıkamadan önce maya maskesini yapsam yağlı saçıma etkisi iyi mi olur kötü mü? ben karanfil kürü de yapıyorum zaten ama bunlar saçı yoracak şeyler değil gibi, sence ayrı ayrı mı yapayım, bu günleri değerlendirmek istiyorum.

  bi de saç kesim tarihi 7 ağustosa baktım yeni ay olmuyor. bunun tam olarak nasıl belirlendiğini söyleyebilir misin, çünkü ben eskiden hicri ay sonunda epilasyon yapıyordum. saat olarak nasıl uygun olur? kestirme imkanı yoksa bir tutam başka yerden kesebilirsiniz demişsin bir de. sadece o tutam için değil tüm saç için mi etkisini gösterir? teşekkürler şimdiden yazan ellerine sağlık:)

  YanıtlaSil
 2. pasaklı matmazel bugün yağların etkisi yok denecek kadar az, keşke mayayı tercih etseydiniz.
  yağlı saça maya maskesi olmaz.
  karanfil kürü saçı yormaz, tonik görevi görerek saç derisini arındırır.

  neden yeni ayı arıyorsunuz anlayamadım, yeni ayda saç kesilmez! 7 ağustos uygundur, istediğiniz saatte kestirebilirsiniz. bir tuttam kestirmekte işe yarar ancak tamamını kestirmenizi ineririm bu yılın en etkili son kesim tarihi. bundan sonrakiler yedek olarak gördüğümüz, alternative tarihler olacak.

  YanıtlaSil
 3. sinameki kürünü boğa burcunu atlatıp ikizlere geçtiğimizde yapmanız daha etkili olur.

  YanıtlaSil
 4. saç köklerini güçlendirmek dediğin için öyle yaptım ama bundan sonra yağ günlerini değerlendiririm. yeni ay diye duymuştum öyle kestiriyordum sen de ramazanın ilk haftasını tarih olarak vermiştin hatta ben de emin olmuştum. hicri ayın ilk günleri yeni ay oluyor diye biliyorum. demek ki hep seni takip edeceğiz başka yolu yok :)
  mutlaka değerlendireceğim 7 ağustosu. :)
  yüzüme maya yaptım ama, cildim parladı güzel oldu :)

  YanıtlaSil
 5. ya ben anlamadım ne zamanlar yapıcam ben sinameki kürünü of yapıyorum 2 gündür umarım işe yarar :(

  YanıtlaSil
 6. merve hanım yukarıdaki yazımda sinameki yapılmalı gibi bir önerim yok. böyle durumlarda yapmıyorsunuz.
  bir önceki yazımda (koç burcu günleri) belirtmiştim sinameki kürünün etkili olacağını. bu öneriyi gördüğünüzde de yapıyorsunuz.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.