Diyet, Beslenme ve Saglık

22 Temmuz  2013 saat 21:07’den 24 Temmuz  2013 saat 21:22’ye kadar Ay Kova Burcunda küçülecek;

(22 Temmuz 2013 saat 21:15’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Ay hava grubu burçlardan olan Kovada iken yağlar ve yağlı besinler daha etkili olacaktır. Bu nedenle bu günlerde yağdan ve yağlı besinlerden, kızartmalardan uzak durmamız sağlığımız açısından daha doğru olacaktır.
Yağlı beslenmeden kaynaklanan hastalıklara sahipseniz, bu günlerde zararlı olduğu bilinen yağlardan tamamen uzaklaşmanızı öneriyorum. Bunların yerine köy tereyağını ya da zeytinyağını tercih ederseniz önlem alırken bir yandan da bu sağlıklı yağların olumlu etkilerini ikiye katlamış olursunuz.
Diyete başlayanlarında bu günlerde yağlı beslenmekten özellikle kaçınması gerekecek.

Bedenimizde en hassas bölge baldırlar olacaktır. Bu nedenle yorucu aktivitelerden uzak durulması gerekiyor. Varis hastalığına sahip olanlar uzun süre ayakta kalmamalı. Bu dönemde kan dolaşımını arttıracak tedbirler almak, varis tedavisi için uygun kremler kullanmak çok iyi olacaktır.
22 Temmuz 2013 saat 21:15’te Dolunay gerçekleşecek.!
Dolunay günlerinde bedenimizin yağı depoladığından ve bu günlerde depolanan yağın bedenden atılmasının oldukça güç olduğundan  “Kontrolü Ele Alın” başlıklı yazımda bahsetmiştim.
Diyete başlamak için 23 Temmuz 2013 tarihi çok uygun. İki hafta boyunca ilgili günün beslenme kriterlerine de uyarak hızlı kilo verebilirsiniz.
Genel anlamda ameliyatlar için uygun bir dönemdeyiz. Ancak seçim şansınız varsa bu dönemde bu bölgelerin ameliyatından uzak durmalıyız!