Sayfalar

AY KOVA BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Kova Burcu etkisinde. 29 Nisan 2016 11.46’dan 01 Mayıs 2016 17.33’e kadar Ay Kova Burcunda küçülecek. Kova Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY OĞLAK BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Oğlak Burcu etkisinde. 27 Nisan 2016 02.54’ten 29 Nisan 2016 11.46’ya kadar Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Oğlak Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY YAY BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Yay Burcu etkisinde. 24 Nisan 2016 15.46’dan 27 Nisan 2016 02.54’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek. Yay Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY AKREP BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Akrep Burcu etkisinde. 22 Nisan 2016 03.17’den 24 Nisan 2016 15.46’ya kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek. Akrep Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY TERAZİ BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Terazi Burcu etkisinde. 19 Nisan 2016 14.23’ten 22 Nisan 2016 03.17’e kadar Ay Terazi Burcunda büyüyecek. Terazi Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY BAŞAK BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Başak Burcu etkisinde. 17 Nisan 2016 02.22’den 19 Nisan 2016 14.23’e kadar Ay Başak Burcunda büyüyecek. Başak Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY ASLAN BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Aslan Burcu etkisinde. 14 Nisan 2016 16.52’den 17 Nisan 2016 02.22’ye kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek. Aslan Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY YENGEÇ BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Yengeç Burcu etkisinde. 12 Nisan 2016 11.06’dan 14 Nisan 2016 16.52’ye kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek. Yengeç Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

LUXY BİO ORGANİK LAVANTA ÜRÜNLERİ

“Mis kokulu lavanta, en sevdiğim lavanta…” Diyerek başlangıç yapmıştım bu yeni mekanımızda yazmaya, hatırlarsınız. Lavantayı ne kadar sevdiğimi ve önemsediğimi en iyi bilenlerdensiniz yani.

Bu başlangıcı yaparken kullandığım marka kolay ulaşılabilir ve ekonomikti.  Aktar raflarındaki diğer yağlar yerine onu seçmemin nedeni ise gerçekten ihtiyaçlarıma cevap veriyor olmasıydı. Son alışverişimin ertesi günü uyandığımda bir terslik olduğunu fark ettim. -Geceleri yastığıma lavanta yağı damlatırım ben; gevşer, günün stresinden ve yorgunluğundan arınır, huzurla uyurum.-  Yastığımda ağır bir koku ve yağ lekeleri… Oysa sabaha kadar hem kendisi hem kokusu uçmalıydı. Takip eden günlerde baş ağrıma kullandım, nafile… Ürünü götürüp değiştirdim aynı marka ile. Sonuç yine aynı..

Anladım ki içeriğiyle oynanmış. Aylarca yasını tuttum :)

Malum aktardan aldığımız klasik yağlar saf yağlar değil, fiyatları da bunu açık açık söylüyor zaten. Yine de, en azından baz olarak zeytinyağı kullanılıyor deyip avunuyorduk. Meğer firma bunu bile çok görüp,  sadece daha fazla kazanmak adına, baz olarak piyasadaki en ucuz yağı, pamuk yağını kullanmaya başlamış. Yastığımdaki ağır ve kötü kokunun da yayılmış yağ lekelerinin de nedeni buymuş.

O gün bu gündür yağ markası arayışım devam eder. Bunu ekonomik olanlar için söylüyorum çünkü ben lavanta yağını neredeyse su gibi saçarım. En son bir markada karar kıldım, kötünün iyisi deyip. Cildime yoğun bir şekilde kullanmasam da koku bakımından beni doyuruyor, acil durumlarda da kurtarıcım oluyor.

Bu süreç böyle işlerken geçtiğimiz ay, kadınlar günü ile doğum günüm arasında beni çok mutlu eden bir hediye aldım. Hediyeyi gönderen luxy bio adındaki bu genç firma, sıkıntımı biliyormuşçasına lavanta suyu, lavanta yağı ve lavanta sabunundan oluşan serisi ile tanıştırdı beni.

Bir süredir kullanıyorum. Cildimde çok belirgin bir sorun olmadığından sonuçları görmek ve emin olmak için bir süre bekledim. Önerildiği gibi her gün kullanmıyorum fakat buna rağmen etkilerini hissettirdi bana.  Örneğin gözenekleri küçültüp sıkılaştırdığını fark ettim. Cildime dokunduğumda hoşuma giden farklı, yumuşak bir his de…

Biraz tereddüt etsem de göz çevremin sınırlarını zorluyorum kullanırken. -Kendi üzerimde daha cesur davranabiliyorum bu konularda :)-

Temiz cildime lavanta suyunu uyguluyorum önce. Lavanta suyunun cildi temizleme özelliği zaten var ama ben bu şekilde daha iyi hissediyorum. Temiz bir cilt-iki kat etki formülü :) Ardından yeteri miktarda lavanta yağını yüzüme ve boynuma uyguluyorum. Doğru miktarı ayarlamak çok önemli. Karma bir cildim olmasına rağmen rahatlıkla kullanabiliyorum yağı.

Serideki lavanta suyunun kokusu biraz ağır; fakat bu çok normal.  Gül suyu kullandıysanız bilirsiniz, diğer ürünlerinin aksine ağırdır hani kokusu. Bu kokuyu tanıyorsanız, size de normal gelecektir. Aslında bütün bitki suları için geçerlidir bu.

Yağına gelince, saf lavanta yağı değil. İçerisinde jojoba, kuşburnu, kayısı çekirdeği, aynı sefa çiçeği ve zeytin yağları da bulunuyor. İstediğim o saf lavanta kokusundan uzak olsa da bu özelliğiyle; bu bitkilerin cilt üzerindeki önemli etkilerini göz ardı edemediğimden severek kullanıyorum.

Sabununu kullanmadım, odamdaki kokusunu seviyorum :)

Yazımın başında bahsettiğim deneyimden sonra; yaşamına organik tarlalarda başlayan lavantanın üretim şamasında da aynı doğallığa sahip olması beni cildimde de güvenle kullanmaya ikna etti.  “Luxy Bio ürünleri içeriğinde, "petrolden elde edilen hammaddeler, silikonlar, yapay esanslar, kimyasallar, koruyucular ya da hayvanlardan elde edilen maddelere" yer yoktur.” İfadeleri de ikna olmama yardımcı olan diğer etkenler.

Ben sizlere kendimde gözlemlediğim etkilerinden bahsettim fakat ürünlerin etkileri ve kullanım amaçları bu kadarla sınırlı değil elbette. Söz konusu lavanta olunca bu mümkün değil zaten :) Diğer etkilerini dilerseniz  www.luxybio.com adresinde inceleyin. Hem üretim aşaması ile ilgili bilgilere ve diğer ürünleri olan gül serisine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Farkına varmadan yine uzun uzun yazmışım. Başlarken aksine karar vermiştim aslında ve gerçekten gayret gösterdim de :) Konu lavanta olunca…

Yazımı kısaltmak adına hatırlatamadıklarımı öğrenmek isterseniz:
Sevgiyle ve güzel kalın..

AY İKİZLER BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar İkizler Burcu etkisinde. 10 Nisan 2016 08.58’den 12 Nisan 2016 11.06’ya kadar Ay İkizler Burcunda büyüyecek. İkizler Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY BOĞA BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Boğa Burcu etkisinde. 8 Nisan 2016 09.10’dan 10 Nisan 2016 08.58’e kadar Ay Boğa Burcunda büyüyecek. Boğa Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY KOÇ BURCUNDA

Tüm burçlar Koç Burcu etkisinde. 6 Nisan 2016 09.45’ten 8 Nisan 2016 09.10’a kadar Ay Koç Burcunda olacak. Koç Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Macunu yorumlarım

Doğru makyaj, dolgun kirpikler, bakımlı bir cilt, hacimli saçlar… En önemlisi de beyaz dişlerle sağlıklı, güzel bir gülümseme! Bu yüzden diş bakımına ve beyaz olmasına oldukça özen gösteriyorum. Sürekli yeni ürünleri deneyimlemeyi de seviyorum. Burada raflarda gözüme çarpan ve Amerika’nın en büyük diş macunu markası olan Crest aslında Procter and Gamble’ın Türkiye’de sunduğu İpana markasıyla tamamen aynı içeriklere sahipmiş. Dünyada ilk defa beyazlatıcı bantları üreten bir marka olduğu için 3 boyutlu Beyazlık ailesi oldukça ilgimi çekti. Son zamanlarda market alışverişine gittiğim her mağazada ve televizyonlarda sıklıkla İpana’nın yeni ürünü olan Perfection’a denk gelince ve özellikle 3 günde %100’e kadar lekesiz iddasını duyunca denemek istedim ve hemen aldım.
İpana’nın en hızlı ve en güçlü beyazlatıcı diş macunu ünvanına sahip bu diş macunu ile deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Diş hekimimin de daha beyaz bir diş için önerdiği İpana 3D White Perfection ile güvenle, bembeyaz gülebiliyorum.
Perfection diş macunu 3 Boyutlu Beyazlık ailesinin en ileri ve etkili beyazlatıcı diş macunu teknolojisini içeriyor. Böylece diş minesine zarar vermeden sadece 3 günde diş yüzeyindeki lekeleri %100’e kadar etkin biçimde çıkarıp ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmamızı sağlıyor.
Performansına gerçekten çok şaşırdım. Etkisi inanılmaz! İlk kullanımdan itibaren bile diş yüzeyindeki lekeleri çıkarma etkisini farkediyorsunuz. Keskin nane tadıyla ferahlığı sağlıyor, böylece uzun süre ferah bir nefese de sahip oluyorsunuz. Beyazlatma etkisi bu kadar iyiyken diş mineme hiç bir zarar vermediğini bilmek de çok güzel.
Procter and Gamble’ın tüm dünyada pazara sunduğu en gelişmiş beyazlatıcı diş macunu olan 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Perfection İpana ile Türkiye’de de raflarda yerini aldı. Denediğinizde bana hak vereceksiniz:) Kullanmadan kesinlikle inanmazdım, deneyince etkisini gördüm ve mükemmel sonuç aldım.
Tam bir bakım sağlamak için aynı ailenin Oral-B 3D White Luxe ağız bakım suyunu da kullanıyorum. O da diş macunu ve fırçasının ulaşamadığı alanlardaki lekeleri bile çıkararak uzun süre, keskin bir ferahlık sağlıyor.
Unutmadan küçük bir not ekleyeyim; P&G ve İpana ürün performansına o kadar güveniyor ki, memnun kalmazsanız paranızın 2 katını iade ediyor. Bu nedenle beyazlatıcı etkisini kendiniz de görün diye bence gerçekten denemeniz gereken bir ürün.
Ürünü satın almak isterseniz tıklayınız!

P.S. Bana bu bilgiler yetmedi, ağız ve diş sağlığı üzerine daha çok şey merak ediyorum diyenleri aşağıdaki siteye alalım. 
http://www.agizbakimuzmani.com/
#ipanaperfection  #gülüşünügöster
İçerik Kaynak: http://kokoshgirl.com/
Video Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=B7MDJzarokU

Bir boomads advertorial içeriğidir.

AY BALIK BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Balık Burcu etkisinde. 4 Nisan 2016 08.45’ten 6 Nisan 2016 09.45’e kadar Ay Balık Burcunda küçülecek. Balık Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY KOVA BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Kova Burcu etkisinde. 02 Nisan 2016 saat 04.37’den 4 Nisan 2016 08.45’e kadar Ay Kova Burcunda küçülecek. Kova Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY TAKVİMİ- NİSAN 2016

30 Mart 2016 saat 22.44’ten 02 Nisan 2016 saat 04.37’ye kadar Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.

Etkili epilasyon tarihleri için TIKLAYIN.

02 Nisan 2016 saat 04.37’den 04 Nisan 2016 08.45’e kadar Ay Kova Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.
 

04 Nisan 2016 08.45’ten 06 Nisan 2016 09.45’e kadar Ay Balık Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.
06 Nisan 2016 09.45’ten 08 Nisan 2016 09.10’a kadar Ay Koç Burcunda olacak. Detaylar için TIKLAYIN.

07 Nisan 2016 14.23 Koç Burcu’nda Yeni Ay gerçekleşecek.
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Tüm yılın Yeniay Takvimi için TIKLAYIN.
Tüm yılın Ay Takvimi için TIKLAYIN.
Saç Kesim Takvimi için TIKLAYIN.
Saç Boyama ve Kına Takvimi için TIKLAYIN.  
Kaş Bakım Takvimi için TIKLAYIN.

08 Nisan 2016 09.10’dan 10 Nisan 2016 08.58’e kadar Ay Boğa Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
10 Nisan 2016 08.58’den 12 Nisan 2016 11.06’ya kadar Ay İkizler Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
12 Nisan 2016 11.06’dan 14 Nisan 2016 16.52’ye kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
14 Nisan 2016 16.52’den 17 Nisan 2016 02.22’ye kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
17 Nisan 2016 02.22’den 19 Nisan 2016 14.23’e kadar Ay Başak Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
19 Nisan 2016 14.23’ten 22 Nisan 2016 03.17’e kadar Ay Terazi Burcunda büyüyecek. Detaylar için TIKLAYIN.
22 Nisan 2016 03.17’den 24 Nisan 2016 15.46’ya kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.

22 Nisan 2016 08.23 Akrep Burcu’nda Dolunay gerçekleşecek.
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Tüm yılın Dolunay Takvimi için TIKLAYIN.
Tüm yılın Ay Takvimi için TIKLATIN.
Saç Kesim Takvimi için TIKLAYIN.
Saç Boyama ve Kına Takvimi için TIKLAYIN.
Kaş Bakım Takvimi için TIKLAYIN.

24 Nisan 2016 15.46’dan 27 Nisan 2016 02.54’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.
27 Nisan 2016 02.54’ten 29 Nisan 2016 11.46’ya kadar Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN.

Etkili epilasyon tarihleri için TIKLAYIN.

29 Nisan 2016 11.46’ten 1 Mayıs 2016 17.33’e kadar Ay Kova Burcunda küçülecek. Detaylar için TIKLAYIN. 

Güle güle kullanmak dileğiyle..

NİSAN AYI EPİLASYON GÜNLERİ (2016)

Ay’ın Oğlak burcunda küçüleceği bu günler,  Nisan ayının epilasyona uygun günleridir. Ayın bu etkisinden faydalanmak istiyorsanız tüyleri kökten alan bir yöntem kullanmalısınız!

Eğer tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmelisiniz.
 

Yöntemi lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon randevularınızda da dikkate almanız seans sayısını düşürerek size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır. 

1. SEÇENEK
30 Mart 2016 saat 21.58’den 02 Nisan 2016 saat 03.17’ye kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.
 

2. SEÇENEK
27 Nisan 2016 02.54’ten 29 Nisan 2016 11.46’ya kadar olan süre epilasyon için diğer etkili zaman dilimi. 


Ay’la Yaşam, ve Püf kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz.


Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa buradaki yöntemi uygulayabilirsiniz. 

Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için sizden haberler sayfasını ya da istenmeyen tüyler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa bu yazıya göz atmanızı öneririm.
Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü burada ve burada bulabilirsiniz.
En yüksek faydayı görmenizi diliyorum.

 
 

 

 

NİSAN AYI SAÇ KESİM TAKVİMİ (2016)

Birçoğunuzun bildiği gibi Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz.

Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor.

Epilasyonda olduğu gibi saç kesiminde de böyle bir takvim çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, sizin için doğru olan saç kesimine kolayca karar verebileceksiniz.

Nisan Ayı Koç Günleri
6 Nisan 2016 09.45’ten 8 Nisan 2016 09.10’a kadar yapılması gereken bu kesim hemen hemen aslan burcundaki özellikleri
taşır. Saç köklerini güçlendirir, dökülmeyi durdurur, yeni saç oluşumunu destekler. Şimdilik büyüyen ay fazında gerçekleştiği için küçük bir miktar da uzamaya destek verir. Aynı şekilde, en az üç kez ara vermeden kesimi yinelemek tedaviyi tamamlamak açısından önemlidir. Yine ilk kesimden itibaren yavaşça etkilerini hissettirir.

Nisan Ayı Aslan Günleri
14 Nisan 2016 16.52’den 17 Nisan 2016 02.22’ye kadar yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.

Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!

Nisan Ayı Başak Günleri
17 Nisan 2016 02.22’den 19 Nisan 2016 14.23’e kadar yapılabilecek bu kesim kısa saç kullananlar için avantaj sağlar. Çünkü Ay Başaktayken yapılan kesim şeklini daha uzun süre korur. Sadece kesimde değil; fönde ve diğer işlemlerde de (perma vb.)aynı avantajı sağlar. Beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlarında bu kesimi denemesini öneririm.

Nisan Ayı Yay Günleri
24 Nisan 2016 15.46’dan 27 Nisan 2016 02.54’e kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.


 ***
Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor.

Ay takvimine uygun saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.

Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.

Doğru zamanda yapılan kesimleri ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz :)

Herkesin deneyimlemesi dileğiyle…

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Sevgiyle ve güzel kalalım!

NİSAN 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ

Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş Küsmesi Neden Olur?
Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Yukarıdaki soruların cevabını ilk yazımda
 
vermiştim, hatırlarsınız. Bu nedenle doğrudan takvime geçeceğim. Fakat ihtiyaç duyduğunuz zamanlardan BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden. 

Nisan Ayı Koç Günleri
6 Nisan 2016 09.45’ten 8 Nisan 2016 09.10’a kadar devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir

Nisan Ayı Aslan Günleri
14 Nisan 2016 16.52’den 17 Nisan 2016 02.22’ye kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı.
 

Uyarılar ve Önlemler:

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..

NİSAN AYI SAÇ BOYAMA VE KINA TAKVİMİ (2016)

Bize yeni katılan ve henüz deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar eklemiştim. Dilerseniz buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Boya ve kına için farklı günleri kullanıyoruz biliyorsunuz. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşuydu.

Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (incelme, dökülme ve erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Takvimimiz aşağıdaki gibi: 

 
Nisan Ayı Oğlak Günleri
30 Mart 2016 saat 22.44’ten 02 Nisan 2016 saat 04.37’ye kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Nisan Ayı Koç Günleri
6 Nisan 2016 09.45’ten 8 Nisan 2016 09.10’a kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Nisan Ayı Boğa Günleri
8 Nisan 2016 09.10’dan 10 Nisan 2016 08.58’e kadar Ay Boğa devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

Nisan Ayı Aslan Günleri
14 Nisan 2016 16.52’den 17 Nisan 2016 02.22’ye kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Nisan Ayı Başak Günleri
17 Nisan 2016 02.22’den 19 Nisan 2016 14.23’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. 


Nisan Ayı Oğlak Günleri
27 Nisan 2016 02.54’ten 29 Nisan 2016 11.46’ya kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.
 

***
Uygulamalarınızı bu takvim doğrultusunda yaptığınızda öncelikle fotoğrafta gördüğünüz gibi güçlü bir renk elde edersiniz. Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz.

Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Güle güle kullanın, şifa olsun...
 
 

 

İlgili Konular: