Sayfalar

AY YAY BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Yay Burcu etkisinde. 01 Mart 2016 saat 01.55’ten 03 Mart 2016 saat 12.01’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek. Yay Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

IPANA PERFECTİON İLE GÜLÜŞÜNÜ GÖSTER

Merhaba Kızlar,
Bembeyaz bir kış geçirdiğimiz şu günlerde dişlerimizin beyazlığından da ödün vermemeliyiz. Bildiğiniz üzere hepimiz gibi ben de dişlerimin beyazlığına ve kusursuzluğuna çok özen gösteriyorum. Çünkü beyaz dişlerimizin sergilendiği özgüveni yüksek bir gülüşün hayatımızda açamayacağı bir kapı yok. Sözü uzatmadan, yeni ürünlere olan ilgimi hepiniz biliyorsunuz. son günlerde marketlerde ve televizyon kanallarında sıklıkla denk geldiğim yeni bir diş beyazlatıcı ürünü denemek ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Ipana Perfection isimli bu ürünü hemen reklamlarda gördüm diye almak yerine marka ile ilgili bir ön araştırma yapmak istedim. Öncelikle İpana ismi bir Türk markasını anımsatsa da PG (Procter and Gamble) tarafından üretilen ve Amerika’da Crest adıyla pazarlanan Amerika’nın en yaygın diş macunu markasının sadece isminin değiştirilmiş hali olduğunu öğrendim. Aynı zamanda dünyada ilk defa beyazlatıcı bantları üreten firmalarmış. Ürün ile ilgili araştırmalarıma devam ederken, İpana’nın Türkiye’de diş hekimleri tarafından en çok kullandığı ve desteklediği marka olduğunu da kulaktan duyma değil gerçek veriler üzerinden gördüm.
Marka ile ilgili tatmin edici araştırmamdan sonra gelelim yeni ürünleri, White Perfection’a. Ürünün vaad ettikleri çok iddalı. İpana’nın en hızlı ve en güçlü beyazlatıcı diş macunu olduğunun belirtilmesinin yanında yeni geliştirilen teknolojisi ile diş minesine zarar vermeden 3 günde dış yüzeyindeki lekelerin tamamını temizlediği belirtiliyor. 3 gün gibi kısa bir sürede bu kadar hızlı bir etkinin olabileceğine başta pek imkan vermedim. Ancak markaya yaptığım araştırmadan sonra güvenim oluştuğu için alıp denemek istedim.
Açık konuşmak gerekirse ürünü kullanmaya başladıktan sonra çok şaşırdım. Çünkü ürün iddasını fazlasıyla yerine getiriyor. İlk kullanımımdan itibaren dişlerimin üzerinden lekeleri çıkardığını farkettim. Yalnızca bana öyle gelmediğinden emin olmak için aileme de sordum, onlar da beni desteklediler ve fark olduğunu söylediler.
Leke çıkarmasının yanında tadı da çok hoşuma gitti. Keskin bir nane ferahlığı veren tadı damağımdan, kokusu ise nefesimden uzun süre gitmedi açıkcası. Diş minesine hiç bir zarar vermemesi ise çok önemli bir özellik.
Ürün benden tam not alınca yan ürünlerinin de faydası olur diye düşündüm ve ağız bakım suyunu da aldım. Bu ürün de beni çok memnun etti. Oral-B  3D White Luxe ismiyle satılan bu ağız bakım suyu, diş macununun etkisini tamamlar seviyede. Bildiğiniz gibi diş fırçası ile her yere ulaşmak mümkün olmuyor, ancak ağız bakım suları diş fırçasının ulaşamadığı noktalara ulaşabiliyor.
Alırken farketmemiştim sonradan ağız suyunu almak için gittiğimde farkettim. İpana markası ürününe fazlasıyla güveniyor olmalı ki memnun kalmamamız halinde paramızın 2 katını iade ediyor. Açıkcası ben çok memnun kaldığım için iade etmeyi düşünmüyorum ancak sadece deneme amaçlı satın almak isteyen arkadaşlar için çok iyi bir uygulama olmuş.
Sonuç olarak güvenilir bir markanın şaşırtıcı derecede etkili bu ürünlerini kullanmaya başladım ve sizlere de tavsiye etmek istedim. Bence mutlaka denenmesi gerekli bir ürün. Bembeyaz gülüşlü günleriniz olsun!
Ürünü satın almak isterseniz tıklayınız!

Ağız bakımı ile ilgili detayları öğrenmek isterseniz www.agizbakimuzmani.com linki inceleyin derim.
#ipanaperfection  #gülüşünügöster
Sevgiler,
İçerik Kaynak: http://www.tugbatunckaya.com/
Video Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=RZ5ymuChrW0

Bir boomads advertorial içeriğidir.

AY AKREP BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Akrep Burcu etkisinde. 27 Şubat 2016 saat 13.26’dan 01 Mart 2016 saat 01.55’e kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek. Akrep Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY TERAZİ BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Terazi Burcu etkisinde. 25 Şubat 2016 saat 00.41’den 27 Şubat 2016 saat 13.26’ya kadar Ay Terazi Burcunda küçülecek. Terazi Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY BAŞAK BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Başak Burcu etkisinde. 22 Şubat 2016 saat 13.24’ten 25 Şubat 2016 saat 00.41’e kadar Ay Başak Burcunda küçülecek. Başak Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY ASLAN BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Aslan Burcu etkisinde. 20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek.

Aslan Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY YENGEÇ BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Yengeç Burcu etkisinde. 17 Şubat 2016 saat 21.23’ten 20 Şubat 2016 saat 04.17’ye kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek. Yengeç Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY İKİZLER BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar İkizler Burcu etkisinde. 15 Şubat 2016 saat 16.34’ten 17 Şubat 2016 saat 21.23’e kadar Ay İkizler Burcunda büyüyecek. İkizler Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY BOĞA BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Boğa Burcu etkisinde. 13 Şubat 2016 saat 13.35’ten 15 Şubat 2016 saat 16.34’e kadar Ay Boğa Burcunda büyüyecek. Boğa Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

ŞUBAT 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ

Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş küsmesi,  bu bölgedeki kıl köklerinin çeşitli sebeplerle zarar görmesi ve köklerin yeniden oluşmamasıdır. Böyle bir durumda kaşta kalıcı boşluklar oluşur.

 
Kaş Küsmesi Neden Olur?
Pek çok nedene bağlı olarak oluşabilir.
-Stres
-Kullanılan ilaçların yan etkisi
-Hamilelik sırasında değişen hormonlar
-Saçkıran
-Kaşların ters yönde alınması
-Kaşları boyamak
-Kıl köklerinde enfeksiyon meydana gelmesi
-Ve belki de en önemlisi kaşların yanlış zamanlarda alınması!

Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?
İlk olarak herkesin bildiği gibi bakım yağları ya bitkisel yöntemlerle evde doğal yollarla tedavi edebiliriz. Badem yağı, zeytinyağı, sarımsak yağı, hint yağı, susam yağı vb. yağları ilk grupta sayabiliriz.
Yağlar yerine sarımsağın öz suyunu kaşlara masajla uygulayabiliriz. Bunun en kolay yolu sarmısağın sivri ucunu biraz açıp bu kısmını kaş bölgesine cilt pembeleşene kadar sürmektir. Böylece hem sarmısağın öz suyunu kullanmış hem de kan dolaşımını arttıracak bir masaj uygulamış oluruz. Kan dolaşımı en az sarmısağın etken maddeleri kadar önemli!
Sabahtan kalan çayın demini de kaşa uygulayabiliriz. Bu uygulamanın kirpiklere büyük faydası vardır. Blogu ilk kez ziyaret ediyorsanız bu uygulama ile ilgili yazımızı ve yorumlarını incelemenizi öneririm. BURADAN ulaşabilirsiniz.
Yazımın bundan sonraki bölümü kaşların yeniden çıkmasını sağlayacak asıl ve en önemli yöntemi barındırıyor. Ay takvimi yöntemi!
Kaş küsmesinin nedenlerini sıralarken öneminden dolayı sona bıraktığım kaşları yanlış zamanda alma meselesi yani.
Kozmik bakım üyeleri olarak ay takviminin mucizevi etkilerine şahitsiniz zaten. Özellikle son dönemde bu muhteşem etkileri küsen kaşları yeniden hayata döndürmekte de kullanıyoruz. Nasıl ki epilasyon takvimiyle kökleri öldürüyorsak –ki kaşların zamana dayalı küsmesi böyle gerçekleşiyor- aynı şekilde Ay takvimini kullanarak kaşları geri getirmek de mümkün.
Şimdi sıra sadece facebook  twitter ve instagram hatırlatmalarıyla verdiğim doğru zamanlamayı  diğer konularda yaptığımız gibi takvimleştirmekte.

Şubat Ayı Koç Günleri
11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir

Şubat Ayı Aslan Günleri
20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı. 

Uyarılar ve Önlemler:
Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.
Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.
İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.
Bu takvimi kullanırken başta bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!
Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de  aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!
Şifa olsun..

AY KOÇ BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Koç Burcu etkisinde. 11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar Ay Koç Burcunda büyüyecek. Koç Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY BALIK BURCUNDA BÜYÜYOR

Tüm burçlar Balık Burcu etkisinde. 09 Şubat 2016 saat 10.31’den 11 Şubat 2016 saat 11.54’e kadar Ay Balık Burcunda büyüyecek. Balık Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY KOVA BURCUNDA

Tüm burçlar Kova Burcu etkisinde. 07 Şubat 2016 saat 07.58’den 09 Şubat 2016 saat 10.31’e kadar Ay Kova Burcunda olacak. Kova Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY OĞLAK BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Oğlak Burcu etkisinde. 05 Şubat 2016 saat 02.43’ten 07 Şubat 2016 saat 07.58’e kadar Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Oğlak Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

AY YAY BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR

Tüm burçlar Yay Burcu etkisinde. 02 Şubat 2016 saat 17.49’dan 05 Şubat 2016 saat 02.43’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek. Yay Burcu günlerinin kendine has ve etkisi yükselen kürleri için tıklayın.

Şifa olsun.

HIZLI SAC UZATMA YÖNTEMİ 2 - HAVUÇ KÜRÜ YORUM SAYFASI

Hızlı saç uzatma yöntemlerimizden biri olan havuç kürü ile ilgili konumuz yorum limitini doldurduğundan soru, deneyim ve önerilere bu sayfadan devam edeceğiz.
Kürle ilgili ayrıntılı bilgi ve önceki yorumlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Diğer hızlı saç uzatma yöntemlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.
Şifa olsun..

BAKIN SU MAYANIN YAPTIKLARINA! YORUM SAYFASI

Mayanın birbirinden ilginç faydalarını paylaştığımız “Bakın Şu Mayanın Yaptıklarına” başlıklı konumuz yorum limitini doldurduğundan soru, deneyim ve önerilere bu sayfadan devam edeceğiz.

Mayanın faydaları ile ilgili ayrıntılı bilgi ve önceki yorumlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Maya maskesinin saç ve cilt için ayrı ayrı tariflerine ise buradan ulaşabilirsiniz.
Şifa olsun..

AY TAKVİMİ- ŞUBAT 2016

31 Ocak 2016 saat 05.50’den 02 Şubat 2016 saat 17.49’a kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

02 Şubat 2016 saat 17.49’dan 05 Şubat 2016 saat 02.43’e kadar Ay Yay Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.
 

05 Şubat 2016 saat 02.43’ten 07 Şubat 2016 saat 07.58’e kadar Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

Etkili epilasyon tarihleri için tıklayın.

07 Şubat 2016 saat 07.58’den 09 Şubat 2016 saat 10.31’e kadar Ay Kova Burcunda olacak. Detaylar için tıklayın.

08 Şubat 2016 saat 16.38’de Yeni Ay gerçekleşecek.
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Tüm yılın Yeni Ay takvimi için tıklayın.
Saç Kesim Takvimi için tıklayın.
Saç Boyama ve Kına Takvimi için tıklayın.  

09 Şubat 2016 saat 10.31’den 11 Şubat 2016 saat 11.54’e kadar Ay Balık Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar Ay Koç Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

13 Şubat 2016 saat 13.35’ten 15 Şubat 2016 saat 16.34’e kadar Ay Boğa Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

15 Şubat 2016 saat 16.34’ten 17 Şubat 2016 saat 21.23’e kadar Ay İkizler Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

17 Şubat 2016 saat 21.23’ten 20 Şubat 2016 saat 04.17’ye kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

22 Şubat 2016 saat 13.24’ten 25 Şubat 2016 saat 00.41’e kadar Ay Başak Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

Etkili epilasyon tarihleri için tıklayın.

22 Şubat 2016 saat 20.19’da Dolunay gerçekleşecek.
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Tüm yılın Dolunay takvimi için tıklayın.
Saç Kesim Takvimi için tıklayın.
Saç Boyama ve Kına Takvimi için tıklayın.  

25 Şubat 2016 saat 00.41’den 27 Şubat 2016 saat 13.26’ya kadar Ay Terazi Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

27 Şubat 2016 saat 13.26’dan 01 Mart 2016 saat 01.55’e kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

Güle güle kullanmak dileğiyle..

ŞUBAT AYI SAÇ BOYAMA VE KINA TAKVİMİ (2016)

Bize yeni katılan ve henüz deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar eklemiştim. Dilerseniz buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Boya ve kına için farklı günleri kullanıyoruz biliyorsunuz. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşuydu.
Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (incelme, dökülme ve erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.
 

Takvimimiz aşağıdaki gibi: 

Şubat Ayı Oğlak Günleri
05 Şubat 2016 saat 02.43’ten 07 Şubat 2016 saat 07.58’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Şubat Ayı Koç Günleri
11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Şubat Ayı Boğa Günleri
13 Şubat 2016 saat 13.35’ten 15 Şubat 2016 saat 16.34’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

Şubat Ayı Aslan Günleri
20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Şubat Ayı Başak Günleri
22 Şubat 2016 saat 13.24’ten 25 Şubat 2016 saat 00.41’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.
 

***
Uygulamalarınızı bu takvim doğrultusunda yaptığınızda öncelikle fotoğrafta gördüğünüz gibi güçlü bir renk elde edersiniz. Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz.

Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Güle güle kullanın, şifa olsun...
 
İlgili Konular:
 

 

ŞUBAT AYI EPİLASYON GÜNLERİ (2016)

1. SEÇENEK
05 Şubat 2016 saat 03.48’den 07 Şubat 2016 saat 06.48’e kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz. 
2. SEÇENEK
22 Şubat 2016 saat 21.17’den 24 Şubat 2016 saat 23.38’e kadar olan süre epilasyon için diğer etkili zaman dilimi. 

Ay’ın Oğlak ve Başak burçlarında küçüleceği bu günler,  epilasyon için Şubat  ayının epilasyona uygun günleridir. Ayın bu etkisinden faydalanmak istiyorsanız tüyleri kökten alan bir yöntem kullanmalısınız!
 
Eğer tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmelisiniz.
 
Yöntemi lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon randevularınızda da dikkate almanız seans sayısını düşürerek size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır.  
 
Ay’la Yaşam, ve Püf kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz.

Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa buradaki yöntemi uygulayabilirsiniz. 

Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için sizden haberler sayfasını ya da istenmeyen tüyler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa bu yazıya göz atmanızı öneririm.

Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü burada ve burada bulabilirsiniz.

En yüksek faydayı görmenizi diliyorum.

ŞUBAT AYI SAÇ KESİM TAKVİMİ (2016)

Birçoğunuzun bildiği gibi Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz.
Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor.

Epilasyonda olduğu gibi saç kesiminde de böyle bir takvim çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, sizin için doğru olan saç kesimine kolayca karar verebileceksiniz.

Şubat Ayı Yay Günleri
02 Şubat 2016 saat 17.49’dan 05 Şubat 2016 saat 02.43’e kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.

Şubat Ayı Koç Günleri
11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar yapılması gereken bu kesim hemen hemen aslan burcundaki özellikleri taşır. Saç köklerini güçlendirir, dökülmeyi durdurur, yeni saç oluşumunu destekler. Şimdilik büyüyen ay fazında gerçekleştiği için küçük bir miktar da uzamaya destek verir. Aynı şekilde, en az üç kez ara vermeden kesimi yinelemek tedaviyi tamamlamak açısından önemlidir. Yine ilk kesimden itibaren yavaşça etkilerini hissettirir.

Şubat Ayı Aslan Günleri
20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar Ay Aslan yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.

Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!

Şubat Ayı Başak Günleri
22 Şubat 2016 saat 13.24’ten 25 Şubat 2016 saat 00.41’e kadar yapılabilecek bu kesim kısa saç kullananlar için avantaj sağlar. Çünkü Ay Başaktayken yapılan kesim şeklini daha uzun süre korur. Sadece kesimde değil; fönde ve diğer işlemlerde de (perma vb.)aynı avantajı sağlar. Beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlarında bu kesimi denemesini öneririm.

***
Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor.

Ay takvimine uygun saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.

Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.

Doğru zamanda yapılan kesimleri ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz :)

Herkesin deneyimlemesi dileğiyle

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Sevgiyle ve güzel kalalım!
İlgili konular:

Yüksek Etkili Saç Bakım Kürleri