ARALIK 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ


Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş Küsmesi Neden Olur?

Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Yukarıdaki soruların cevabını ilk yazımda vermiştim, hatırlarsınız. Bu nedenle doğrudan takvime geçeceğim. Fakat ihtiyaç duyduğunuz zamanlardan BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden.
Aralık Ayı Koç Günleri

08 Aralık 2016 12:15’ten 10 Aralık 2016 14:40’e kadar devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir. (Zorunluluk hissetmiyorsanız bu ay bu seçeneği pas geçmenizi öneririm.)

Aralık Ayı Aslan Günleri

16 Aralık 2016 15:14’ten 18 Aralık 2016 19:52’ye kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı. (Mümkünse 18 Aralık 17.30’a kadar yapılmasını öneririm.)Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.Uyarılar ve Önlemler:

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..


  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

14 yorum:

 1. Neden koç günü için pas gecin dediniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili hilal,
   bu ay çok avantajlı olacağını düşünmüyorum koç burcunun, önceki ayda yapılan kesimin etkisini korumak için bu ayı pas geçmek daha mantıklı.
   sevgiler..

   Sil
 2. Ablacim peki kalin siyah ve daginik kaslar icin ne yapilabilir bi onerin var mi acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şeklini belirleyip diğer kısımları epilasyon günlerinde alabilirsiniz sevgili küçükhanım. tabi o kısımda küsmeler olacağı için çok dikkatli olup hatasız amak gerekir.
   sevgiler <3

   Sil
 3. Merhaba, kaşın ortasının seyrekleşmesini ama diğer kısımların gürleşmesini istiyorsak ne yapmalıyız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gürleşmesini istediğiniz kısımları alırken bu takvimi, orta kısmı alırken epilasyon takvimini kullanın sevgili sümeyra.
   sevgiler :)

   Sil
 4. Benim kasımda bosluk ve kusmeler oluştu. Ayda bir kez aldırıyorum. Kusmelere Koc bi kere alınıosa Aslan demişsiniz kafam karıştı.Hangi zaman dilimini seçmem gerekiyor .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. her ikisi de kaç küsmesi sorunu için verdiğim tarihler sevgili özlem, farklı ifadeler kullanmışım sadece. bu ay aslan burcunu tercih edeceğiz mümkünse.
   şifa olsun <3

   Sil
 5. Sevgili kozmik yilmadan heryerden yazicam sen cevap verene kadar😂su soruya aciklik getirmeni istiyorum reglliyken kad alinip sac kesilebilirmi? Sormamdaki sebep genel yazida yapilmaz demissin fakat bir yorumda yapilir demissin ne yapacagimi sasirdim.acil cevap verirsen sevinirim.tesekkurler❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili gülhanım,
   sorunuzu kesim takviminin altında yanıtladım.
   sevgiler <3

   Sil
 6. Mrrhaba , kaslarim cok seyrek ama kaslarimi almiyorum, onerebileceginiz bir yontem var mi, ayrica kirpiklerim de cok seyrek ne yapabilirim.
  Tesekkur ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili merwwee,
   takvimde bahsi geçen bakımları uygulayabilirsiniz. ilk paragraftaki yönlendirmeye tıklayarak ulaşabilirsiniz.
   şifa olsun :)

   Sil
 7. Sevgili kozmikcim 2 tarih te birbirine yakın ben ayda 2defa kaş aldırıyorum 2şer hafta arayla ocak ayınımı beklemeliyim artık bi daha aldıracagımda o zamana kadar napıcamm 😞

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısınız sevgili emine fakat bir dönem biraz sabırlı olmak gerekiyor maalesef.
   sevgiler <3

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.