Sayfalar

EKİM 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ


Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş Küsmesi Neden Olur?

Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Yukarıdaki soruların cevabını ilk yazımda vermiştim, hatırlarsınız. Bu nedenle doğrudan takvime geçeceğim. Fakat ihtiyaç duyduğunuz zamanlardan BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden. Ekim Ayı Koç Günleri

14 Ekim 2016 18:08’den 15 Ekim 2016 18:08’e kadar (sadece 1 gün!) devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir.

Ekim Ayı Aslan Günleri

22 Ekim 2016 22:34’ten 25 Ekim 2016 06:16’ya kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı.Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.Uyarılar ve Önlemler:

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..


10 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili hatice,
   yıkarıdaki gibi aslan ve koç günlerini değerlendirmelisiniz alırken. aynı şekilde yukarıda bahsi geçen bakımları da bir süre her gün uygulayın. sonra aslan ve koç günlerine geçebilirsiniz.
   şifa olsun :)

   Sil
 2. merhaba, ben 5-6 sene evvel kaşlarımı alıyordum ama sonra muhtemelen yanlış alımlar sonucu kaş küsmesi yaşadım. sarımsakla döndürebildim ama almayı da bıraktım. ama zaman zaman tekrar almak istiyordum, sizin bloga da denk gelince bir iki kez aslan günlerinde aldırdım az miktarda, kestirdim vs. ama şimdi de çok gürleşmiş gibi hissediyorum. epilasyon günlerine geçmeyi tavsiye etmişsiniz böyle diyenlere ama o zaman da çok incelmesinden veya seyrekleşmesinden korkuyorum. ne tavsşye edersiniz ? acaba koç günlerinde aldırmak daha mantıklı olur ya da ? teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ahfa akife,
   koç günleri de aynı etkiyi yaratır. epilasyon günleri alınmayan kısımda seyrelmeye neden olmaz. sadece hatasız alım yapmak gerekir.
   sevgiler :)

   Sil
 3. Kozmik bakımcım merhaba:) Benim kaşlarım çok seyrek hiç güzel değil o yüzden ben şu sarımsağı denemek istiyorum ama nasıl uygulayacağımı bilemedim hergün mü sürmeliym? aksam mı gündüz mü? birde ne kadr süre devam etmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili hülya :)
   başlangıçta her gün 1-2 hafta sonra gün aşırı uygulayabilirsiniz. günün hangi saatinde rahat ederseniz uygulayabilirsiniz fakat mümkünse eğer,geceleri daha iyi olur.
   şifa olsun :)

   Sil
 4. Sevgili kozmik cilt çukurlarım icin roller uygulaması yapıyorum akrep burcuyum en etkili burç ve günleri nelerdir iyi ki varsın cok cok teşekkür ederim epilasyon günleri o kadar etkili ki seni nasıl olurda bu kadar gec tanımış olabilirim:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili mina,
   oğlak, koç, boğa, terazi günleri uygundur. ne sıklıkla uyguladığınızı bilmiyorum fakat ihtiyaç duyarsanız bunlara ilave olarak aslan ve yengeç günlerini de değerlendirebilirsiniz.
   daha da güzel sonuçlar almanızı diliyorum her zaman :) <3

   Sil
 5. Uc günde bir uyguluyorum sevgili kozmik
  Bu burçların günlerini not edeyim mi ozaman
  Vermiş olduğun bütün burçların

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olabilir sevgili mina. tam üç günde bire tekabül etmeyebilir bazen fakat o kadarı sorun olmaz diye düşünüyorum.
   şifa olsun :)

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.