Sayfalar

EYLÜL 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ


Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş Küsmesi Neden Olur?

Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Yukarıdaki soruların cevabını ilk yazımda vermiştim, hatırlarsınız. Bu nedenle doğrudan takvime geçeceğim. Fakat ihtiyaç duyduğunuz zamanlardan BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden.
Eylül Ayı Koç Günleri

17 Eylül 2016 07:22’den 19 Eylül 2016 07:58’e kadar devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir.

Eylül Ayı Aslan Günleri

25 Eylül 2016 16:48’den 28 Eylül 2016 00:42’ye kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı.Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.Uyarılar ve Önlemler:

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..

12 yorum:

 1. Sevgili kozmik 4 aydır kasimin alt üst ve ortasındaki fazla tüyleri bitirmek maksadıyla kaslarimi epilasyon gününde aldım ve faydasını görüyorum fakat aklıma takılan bir ayrıntı var Kaş kusmesi yasarmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sadece altığınız tüylerde etkili olur sevgili zehrabetül. epilasyon günlerinde yeni bir şekil denemeyin ya da bilmediğiniz bir kuaföre teslim etmeyin kaşlarınızı.
   sevgiler..

   Sil
 2. Merhaba kozmik benim kaşlarım sarı uzadığı zaman kesiyorum.Kalınlaşmasını istemiyorum.Kaş kesme hangi gün daha uygun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ilkay,
   epilasyon günlerini kullanırsanız daha uzun süre kullanabilirsiniz kaşlarınızın şeklini.
   sevgiler..

   Sil
 3. Hocam merhaba yüzümde roaccutane dan kalan sivilce oyukları var evde kendim dermaroller yapıyorum akrep burcuyum bana etkili ne önerirsiniz hangi günlerde şimdiden tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili mina,
   bunun için öyle bilinen bir kür yok fakat aynısefa merhemi ile kudret narı yağı en yakın uygulama olarak görünüyor.
   şifa diliyorum <3

   Sil
 4. Tamam mutlaka deneyeceğim cok teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 5. Peki kaşları kökünden mi almalı yoksa gürleşmesi için kesmeliyiz

  YanıtlaSil
 6. Merhaba kozmik,
  Peki kaşlarımızı kökünden mi almalıyız yoksa kesmelimiyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili liva,
   her ikisi de gürleştirir. fakat sadece kesmekle yetinmeyin.
   şifa olsun..

   Sil
 7. Peki jilet kullanmak daha iyi gelirmi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olabilir fakat kaş kıllarının sert ve dik çıkmasına neden olabilir ki bu çok rahatsız edici olur sevgili liva.

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.