Sayfalar

MART AYI SAÇ KESİM TAKVİMİ (2016)

Birçoğunuzun bildiği gibi Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz.

Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor.


Epilasyonda olduğu gibi saç kesiminde de böyle bir takvim çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, sizin için doğru olan saç kesimine kolayca karar verebileceksiniz.

Mart Ayı Yay Günleri

01 Mart 2016 saat 01.55’ten 03 Mart 2016 saat 12.01’e kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.

Mart Ayı Koç Günleri

09 Mart 2016 saat 21.39’dan 11 Mart 2016 saat 21.43’e kadar yapılması gereken bu kesim hemen hemen aslan burcundaki özellikleri taşır. Saç köklerini güçlendirir, dökülmeyi durdurur, yeni saç oluşumunu destekler. Şimdilik büyüyen ay fazında gerçekleştiği için küçük bir miktar da uzamaya destek verir. Aynı şekilde, en az üç kez ara vermeden kesimi yinelemek tedaviyi tamamlamak açısından önemlidir. Yine ilk kesimden itibaren yavaşça etkilerini hissettirir.

Mart Ayı Aslan Günleri

18 Mart 2016 saat 09.54’ten 20 Mart 2016 saat 19.39’a kadar yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.

Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!
(imkanınız varsa pazar gününü öneririm!)

Mart Ayı Başak Günleri

20 Mart 2016 saat 19.39’dan 23 Mart 2016 saat 07.23’e kadar yapılabilecek bu kesim kısa saç kullananlar için avantaj sağlar. Çünkü Ay Başaktayken yapılan kesim şeklini daha uzun süre korur. Sadece kesimde değil; fönde ve diğer işlemlerde de (perma vb.)aynı avantajı sağlar. Beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlarında bu kesimi denemesini öneririm.

Mart Ayı Yay Günleri

28 Mart 2016 saat 09.46’dan 30 Mart 2016 saat 20.44’e kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.  

***
Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor.

Ay takvimine uygun saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.

Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.

Doğru zamanda yapılan kesimleri ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz :)

Herkesin deneyimlemesi dileğiyle…

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Sevgiyle ve güzel kalalım!
 
İlgili Konular:

 


 

 

66 yorum:

 1. merhaba kozmik bakım benim sacım permadan uçları yandı ve az uzadı kestirmek istiyorum hangi burcta kestirmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslan burcunu takip edin.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 2. Merhaba. Mart ayı aslan günleri kısmında bu ay küçülen fazda olacağı yazıyor ama bildiğim kadarıyla mart ayının aslan günleri büyüyen fazda?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğrudur sevgili cimeray, büyüyen fazda.
   daha önce iliştirdiğim notu kaldırmayı unutmuşum sadece. düzelttim.
   teşekkür ederim uyarınız için <3

   Sil
 3. günaydın,yeni yayınladığınız bilgileri zevkle okudum,çok teşekkürler!Aslan burcunda saç keserek,hem bakım hem uzama sağlamaya gayret ediyorum.Şubat ayında Aslan günlerinde ilk kesimimi yaptım,ay büyüme fazındaydı.Bu ay Aslan burcu günleri küçülen ay fazına denk geliyorsa,yine de kesim yapmam doğru olur mu,yoksa ayın büyüme fazını mı beklesem daha doğru olur,danışmak istedim..İyi çalışmalar diliyorum!

  YanıtlaSil
 4. Aslında şu noktayı belirtmemişim ki,saçlarım gür ve kıvırcık,önemsediğim konu,uzaması..İlginize şimdiden teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili özlem,
   aslında her ikisini de kullanabilirsiniz; bu ileriki dönemler için ek bilgi olsun.
   bu aya gelirsek, hemen üstteki yorumda yazdığım gibi benim hatamdan kaynaklanan bir yanlışlık söz konusu. ocak takviminin taslağı üzerinden hazırlamıştım bu takvimi ve o döneme ait notu far etmemişim. fakat kaldırdım biraz önce. yeni şeklini dikkate alın. büyüyen fazda olacak aslan burcu.
   şifa olsun :)

   Sil
 5. merhaba sevgili kozmik bakım :) sizi epilasyon günlerinden takip ediyorum ve sonuçlar gayet iyi :) sizi takip eden arkadaş grubum her geçen gün artıyor :)

  ilk kez saç kesimi yapacağım ve aslan günlerini bekliyorum

  yazınızdan anladığım şu;kesimleri birkaç ay üst üste aynı burç günlerinde yapmalıyız.

  ama yazınızdaki şu kısım kafamı karıştırdı; "Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. "

  yani aslan ile başlayıp yay ile devam edebilirmiyiz kesimlerimize?

  cevap için şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel, ne kadar mutlu oldum :) <3
   aslanda başlarsanız aslanla devam etmelisiniz. on gün sonra yayda yeni bir kesim yaparsanız aslan etkileri kaybolur ve yay etkisi aktif hale gelir sevgili nurse. yay burcunun da tek etkisi hızlı uzamadır.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 6. kozmik bakım, saç kesim tarihlerine bakmak için siteye girdim ama ben mi beceremiyorum bilmiyorum. ama yukarıdaki bakım takvimi yazan yere gelince altta liste çıkıyor ya. hiç birini tıklayamıyorum hemen kapanıyor. eskiden tıklayabiliyordum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başka bir sorun dikkatimi çekiyor menü ile ilgili fakat bahsettiğiniz gibi bir duruma rastlamadım. daha önce yazan da olmadı sevgili blueoceanwind. belki o an için bilgisayarınızdan kaynaklanmış olabilir. başka bir cihazdan da giriş yapıp deneyin ve aynı sorun varsa bilgi verin lütfen. çözmeye çalışalım.

   Sil
 7. Rica ederimm, iyi ki varsınız :)

  YanıtlaSil
 8. Merhaba Kozmik Bakım,
  Eşimde saç dökülmesi giderek arttı ve tepeler seyrekleşmeye başladı:) koç günlerini mi yoksa aslan günlerini mi seçmeliyiz daha iyi sonuç alabilmek için? Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   aslan günlerini dikkate alın birkaç ay, durmazsa koç burcuna geçin.
   fakat altında yatan nedeni de araştırın mutlaka. demir, b12, çinko ya da d vitamini eksikliği var mı öğrenin. ayrıca amalgam dolgusu varsa değiştirmesini öneririm.
   şifa olsun :)

   Sil
 9. Merhabalar :) benim saç problemim var saçlarım uzamıyor bu durum beni çok etkiliyor anlamadığım şey mesela ben yay burcu nu deniyeceğim diyelim ki ben yay Burcu'nda saçlarımı kestirdim peki nisan ayında ne yapacağım yardım ederseniz çok Mutlu olurum lütfen :)

  YanıtlaSil
 10. Merhabalar:)
  Benim saç problemim var saçlarım uzamıyor artık yıpranmasını yanmasını geçtim uzasın yeter bana ben yay burcu ayını okudum uzamaya yardımcıymış peki diyelim ki ben yay Burcu'nu uygulayıp saçlarımı kestirdim peki diğer ay nisan ayında ne yapacağım lütfen yardım cı olum buna çok ihtiyacim var :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili eda :)
   nisan ayında da aynı burçta kesim yapacaksınız. her ay başında o ayın takvimlerini ana sayfada bulacaksınız. birkaç ay aynı burçta kesim yapmaya devam edin. bu ay istediğiniz gibi bir sonuç alamazsanız nisandan itibaren aslan burcuna geçin. bu birkaç ay aslan burcu büyüyen fazda yay burcu ise küçülen fazda çünkü. gerek görürseniz değişiklik yapın.
   şifa olsun.

   Sil
 11. Merhaba ben 14 Nisanda ve 12 Mayista ay aslan gunlerinde büyüyor mu, küçülüyor mu? Ilginiz icin simdiden cok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. büyüyor sevgili htc yyt. dolunay ve yeni ay takvimlerinin bulunduğu menüde tüm yılın takvimini bulabilirsiniz.
   sevgiler..

   Sil
 12. Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Hayatımı sizin bilgilerinizle yönlendiriyorum desem yalan olmaz :)) bi sorum olucak saçlarımız istediğimiz sağlığa gelene kadar aslan günlerinde kesim yapsak sonra uzaması için yay günlerinde kesime başlasak önceki aslan burcundan aldığımız verim kaybolmaz değil mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili Betül, ne güzel, çok mutlu oldum <3 :)
   aslına bakarsanız yay günleri bize bir fayda sağlamaz yani kesim günü değildir. bunu yazımda da belirtiyorum zaten. fakat acil saç uzatmaya çalışan arkadaşlarımız için önemli bir seçenektir. onlar sağlığı ikinci plana atmıştır böyle bir dönemde.
   demem o ki, aslan günlerinin etkisiyle saçlarınız sağlıklı hale gelir fakat bunu uzun süre değiştirirseniz yeniden eksi yönünde hareket eder. bana kalırsa aslan burcu zaten buna ihtiyaç bırakmayacaktır. saç sağlıklı olduğunda çok hızlı uzuyor zaten. yine de ihtiyaç duyarsanız bir kez uygulamanız yeterli. fakat bunu büyüyen yay günlerinde yapmalısınız.
   sevgiler :)

   Sil
 13. merhaba ilgiyle takip ediyorum sizi, saç dökülmem vardı özellikle küçülen aslan günlerinde ucundan biraz alıyorum ya da kuaföre düzelttirmek kat vermek için gidiyorum (saçlarım ince telli ve dalgalı) ama o zamanlarda kestirdiğimde şekli güzel olmuyor ve dalgası hoş durmuyor, ne önerirsiniz? teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili billur,
   peki son iki aydır kesim yaptınız mı? büyüyen fazda yani? sonuç aynı mı?

   Sil
 14. Kuculen aslan gunlerinde yapiyorum kesimleri

  YanıtlaSil
 15. Merhaba, aslan kesimi saçıma aslanlar gibi geldi, teşekkürler :)
  Kesimi evde uçlarından alarak yapıyorum.
  Uzaması için hangi sıklıkta kesmeli acaba? 3 ayda 1?
  selamlar sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili sona, çook mutlu oldum :)
   istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz. fakat büyüyen fazda gücü daha da artar aslan burcunun uzama açısından. bu sizin için önemliyse önümüzde dört ay var. sonra yine küçülen faza geçecek. yine uzama sağlayacak fakat şimdikinden daha az. bu bilgiye göre oluşturun takviminizi.
   sevgiler :)

   Sil
 16. Kozmik bakım ben mart ayında sacimi kestircem hangi gün gideyim sacim hızlı uzanıyor dökülüyor ben yengeç burcuyum kendi burcumdami kestircem yoksa mart aslan ayındaki kestrcrm bilgi verirseniz sevinirim tesskurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslan günlerini tercih edebilirsiniz sevgili şeymanur. imkanınız varsa 20 sini tercih edin. süreyi geçirmemeye dikkat edin tabi.
   şifa olsun..

   Sil
 17. merhaba kozmik bakım ayın saçlar üzerindeki etkisini yeni öğrendim.saçlarımın uçlarında geçen yıldan kalma işleme maruz kalıp yıpranmış ve haliyle boyanın akıp renk değişikliği olmuş kısımları var saçlarım omuzlarımda ve bu kısımlar saçlarımın hemen hemen yarısı kadar.aralık ayında uçlarından kestirdim bakım da yaptığım halde saçlarımın uçları çok zayıf ve tülerik yanık gibi VE UZATMAYA ÇALIŞIYORUM VE UZAMALARINI ÇOK İSTİYORUM.şimdi saçlarımı kestirmek istiyorum sadece uçlardaki kırıkların gitmesi için yalnız ben bu ay takvimini anlayamadım 26 marta ay büyüyen fazda ve ben saçımı kestirmeliyim ben başak burcuyum o zaman mart ayı başak burcu günlerini mi takip edicem yoksa diğer arkadaşlara dediğiniz gibi burç farketmiyor mu yani aslan burcu bana yönelik mesela bu ay o zaman 18-20 martı mı beklemeliyim saçımın uzamasını sağlamak için şimdiden teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
 18. merhaba kozmik bakım saçlarımın tamamen bakıma ihtiyacı olan şu dönemde araştırma yaparken sizi buldum ve sanırım benim ilacım sizde.saçlarım omuzlarımda ve yarısına kadar olan bölüm açıcı ve boyayla işlem görmüş olduğu için yıpranmış ve kuru durumda. biraz biraz kestirerek o kısımların gitmesini sağlamaya çalışıyorum yalnız uzun olmalarını istediğimden bakım ve nemlendiriciler kullanıyorum ki fazla kesim yaptırmayayım.en son aralık ayında kestirdim.ay takvimini inceledim ve şunu sormak sormak istiyorum şimdi ben başak burcu olduğum için başak burcunu mu takip etmeliyim yoksa farklı bir burcun etkisinden faydalanabiliyor muyum?yeni ay 9-26 mart arası büyüyen fazda bu dönemde mi kestirmeliyim yoksa aslan burcunu takip edip 18-20 martta mı kestirirsem bu cansız kuru ve az saçlarımı uzatıp canladırabilirim?yardımına çok ihtiyacım var teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili eylül merhaba,
   tüm burçlar yani hepimiz yukarıdaki takvime göre yön veriyoruz kesimlere. başak burcunda sadece saçlarının uzamasını istemeyenler kesim yapmalı!
   sizin aslan burcunu kullanmanız gerekiyor kesim için.
   şifa olsun..

   Sil
 19. Merhaba sevgili kozmik,
  Benim de genetik saç dokulmem var o yuzden gecen 3 ay aslan gunlerinde kesim yaptim sonuctan memnunum bu ay ise koc gununde kestirdim.sizce gelecek ay hangi burctan devam etmeliyim?
  Cevabiniz ve ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili akasya koç günlerine dönüş yaptıysanız sonucunu almak için bir iki ay daha bu burçta devam etmelisiniz. takvimin son bölümünü bir daha gözden geçirin.
   şifa olsun:)

   Sil
 20. Merhaba kuculen aslan burcunda kestirdim hep dökülme yok gibi ama kesim ve dalgasinin bozulması kötü oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. büyüyen aslan günlerinde de kesim yapıp durumu değerlendirin. aslan günleri aslında faza bakmaksızın,tam aksi bir sonuç verir. küçülen fazdaki kesim mi böyle bir sonuç doğurdu sizde anlayalım.
   kuaförünüze de danışın. kesim şekli, makas seçimi vb. ile ilgili de olabilir.

   Sil
 21. Merhabalar,
  Bilgilerinizden yararlanmak bana çok faydalı geliyor. Çok teşekkür ederim öncelikle.
  Bugün 14 Mart 2016, ay ikizler burcunda. Perçemlerim uzadığı için kestirmem gerekiyor. Başak burcunu beklemeden bugün kestirmem çok mu yanlış olur?
  Ay ikizlerde saç şeli için kesim?

  Şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ilayda, ne mutu bana :)
   ikizler burcu günleri saç kesimi için uygun değildir. böyle durumlarda en azından koç veya aslan günlerini tercih etmelisiniz. uzun süre şeklini korumasa bile saç sağlığı açısından daha doğru bir seçim olur.
   sevgiler:)

   Sil
 22. sevgili kozmik bakım :), hem büyüyen hem küçülen de mi minik kesimler yayım yoksa artık sadece büyüyen aslan fazında mı? saçın kesimini büyüyen fazda yaptıracağım, kendi minik kesimlerim için iki faz mı olsun yani, teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili bil_lur,
   hangi fazda kesim yaptığınız çok önemli değil aslan burcu olduğu takdirde. aslan burcu yılın altı ayı sadece büyüyen fazda, diğer altı ayı sadece küçülen fazda gerçekleşir. durum böyle olduğu için yani bekleyemediğimiz için her iki fazı da kullanırız. aralarında sadece uzama açısından küçük bir fark vardır. diğer etkiler aynıdır.
   şifa olsun :)

   Sil
 23. Merhaba sevgili kozmik bakım. Aslan gunun da saçımı kestirecektim ama regl dönemim oldu kuaförum regl. Döneminde saç. Kestirmek saçı küsuyormus ne yapmalıyım cevap verirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili Betül,
   bunu konuyu kesinleştirebilmiş değiliz. sağ üst köşedeki anketten de sonuçları/etkilerini inceleyebilirsiniz. fakat yine anket sonuçlarına göre risk almamakta fayda olduğunu düşünüyorum.
   sevgiler :)

   Sil
 24. merhaba, etkiyi görebilmek için birkaç ay üstüste mi kestirmek gerekli yoksa bir bu ay aslan burcunda bir de mesela 6 ay sonra yine aslan burcunda kestirsek de aynı etkiyi görebilir miyiz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ahfa,
   belirgin bir sorununuz yoksa dilediğiniz aralıkla olabilir fakat sağlıksız bir saçınız varsa en az üç ay art arda uygulanması daha doğru olur. bunu tedavi gibi düşünün. aralıklarla, düzensiz olursa sonuç almak zorlaşır.
   şifa olsun ..

   Sil
 25. Her ay mı yapmalıyız kesimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili sera,
   hemen üstte yazdım sorunuzun cevabını.
   şifa olsun :)

   Sil
 26. Merhaba.Ben 3 aydir aslan gunlerini takip ediyorum.Bahsettiginiz etkileri gordum.Cok sevindim.Size tesekkur etmek isterim. En az 3 kez kesim yapmayi onermissiniz.Peki simdi ne yapmaliyim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili Elifnaz :)
   bu gece art arda gelen güzel haberler beni çok mutlu etti :)
   dilerseniz devam edin, dilerseniz istediğiniz bir ayda -fakat yine aslan burcunda- tekrar edin. her kesim biraz daha sağlık demek :)

   Sil
 27. merhabalar benim saçlarımda ince telli ve cok cansız aslan burcunu takip etmek istiyorum kendim uçlarından kessem olurmu illaki kuaför kesimimi gerekiyor acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ayşe,
   elbette evde kesebilirsiniz, bunu ben de yapıyorum, içiniz rahat olsun.
   şifa olmasını dilerim..

   Sil
 28. Kozmik bakim merhaba :) sitenizden yeni haberdar oldum gördüğüm kadariyla cogu kisi memnun. Acikcasi büyüyen ay fazi kuculen ay fazi bunlardan birsey anlamadim :) uc aydir sacim nerdeyse hic uzamadi saclarimin tabiki saglikli ve gur olmasini isterim ama onceligim uzamasi onun icin once bir kac ay yay ile devam edip aslanami geçmeliyim sizin onerini nedir size danismak istedim. Yardımcı olursaniz sevinirim kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoşgeldiniz sevgili lr3m:)
   direkt aslan günlerinden başlayabilirsiniz. yay burcu şu an küçülen fazda. onun vereceği etkiyi aslan burcu büyüyen fazda zaten verecektir. diğer avantajları da yaşamış olursunuz ilaveten :)
   şifa olsun...

   Sil
 29. Merhaba kozmik bakim guzel bir sey kesfettigime inaniyorum bu bilgiyi herkese faydasi olsun diye paylasmak istedim ayvanin zamani geciyor cekirdeklerini kurutursaniz tekrar suya ya da gulsuyuna koyarsaniz jel kivamini aliyor cekirdekleri saklamamiz yeterli jeli her zaman yapabilecegiz :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili arzu :)
   ne güzel bir bilgi, çok teşekkür ederiz <3
   iyi ki paylaştınız bizimle. hatta ben de facebookta duyurayım ki daha fazla kişiye ulaşsın.
   sevgiler <3

   Sil
 30. ama aslan günlerini kaçırmışım bir sonraki ayımı bekleyeyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet sevgili 1r3m,
   nisan ortasını beklemelisiniz. 14 nisan akşama doğru aslan burcunu geçeceğiz. yıllık takvim mevcut blogta, görmek isterseniz.

   Sil
 31. Merhaba kozmikcim seni bulduğum için çok mutluyum. Paylaşımlarını dikkatle takip ediyorum. Uygulamayada çalışıyorum. Arkadaş çevremdede hepsini anlatıp takip etmelerini tavsiye ediyorum. Kozmikcim benim uzun yıllardır demir eksikliğim var bu yüzden de saçlarım çok azaldı ve dökülüyor. Bu durum beni çok üzüyor. Oysaki ailemin saçları öyle gürki maşallah annemin bile benimkinin üç katı.Neyse uzatmıyayım benim saçım omuzlarımda küt bu aslan günlerinde kendim minik minik yetiştiğim kadar uçlarından kestim ama kestirmem gerekiyor artık. Lütfen bana yardımcı olurmusun .Aslan günlerinin faydası olabileceğine inanıyorum ama bir tavsiye verebilirsen çok sevinirim. Bu arada demir tedavisinede başladım şimdiden teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ferdağ, çok teşekkür ederim :) <3
   kesinlikle aslan günlerini takip edin. münkünse her ay mutlaka kesim yapın. ayrıca polenle ilgili yazılarımı okuyun mutlaka.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 32. Selam. Ben mart ayinin 11-i yani koc burcunda saclarimi kestirtim. Simdi martin 29-u yeniden saclarimi kestirmek istiyorum. Bir sorun olurmu? Her boyuyen ay fazinda saclarimi kestirmeliyim diye anladim ben. Yardimci olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynı ay içerisinde iki farklı burçta kesim yapmayın sevgili arzu. nisan ayı koç burcunu bekleyin yeniden.
   şifa olsun :)

   Sil
 33. merhaba,
  saç kesimi için yaklaşık 5 aydır aslan burcunu takip ediyorum dökülmelerim durdu birazda kalınlaşmış gibi geliyor saç tellerim,fakat uzama konusunda kesimlerde ayarı tutturamadığım için kısa kaldı saçlarım : ) sanırım uzama için en etkilisi yay burcu gibi..aslanı bırakıp yaya başlasam uygun mudur ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili elif,
   aslında bu dönemde aslan burcu daha faydalı fakat sizin ölçüyü kaçırmamanız gerekiyor sanırım kesim yaparken :)yarım cm yeterli. hatta yay burcu büyüyen faza geçene kadar kesim yapmayabilirsiniz.ya da en azından her ay yapmayabilirsiniz.
   kararı size bırakıyorum :)
   sevgiler..

   Sil
 34. Tesekkur ederim :) yanitinizi simdi gordum. Nisan ayi takvimini bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yayında sevgili arzu, güle güle kullanın :)

   Sil
 35. Ben nisandaa doğdum anlamadım her ay uygulanmalimi yani ayda 2 defa hep kestirecekmiyim? Anlamadim .d

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.