ŞUBAT AYI SAÇ KESİM TAKVİMİ (2016)

Birçoğunuzun bildiği gibi Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz.
Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor.

Epilasyonda olduğu gibi saç kesiminde de böyle bir takvim çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, sizin için doğru olan saç kesimine kolayca karar verebileceksiniz.

Şubat Ayı Yay Günleri
02 Şubat 2016 saat 17.49’dan 05 Şubat 2016 saat 02.43’e kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.

Şubat Ayı Koç Günleri
11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar yapılması gereken bu kesim hemen hemen aslan burcundaki özellikleri taşır. Saç köklerini güçlendirir, dökülmeyi durdurur, yeni saç oluşumunu destekler. Şimdilik büyüyen ay fazında gerçekleştiği için küçük bir miktar da uzamaya destek verir. Aynı şekilde, en az üç kez ara vermeden kesimi yinelemek tedaviyi tamamlamak açısından önemlidir. Yine ilk kesimden itibaren yavaşça etkilerini hissettirir.

Şubat Ayı Aslan Günleri
20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar Ay Aslan yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.

Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!

Şubat Ayı Başak Günleri
22 Şubat 2016 saat 13.24’ten 25 Şubat 2016 saat 00.41’e kadar yapılabilecek bu kesim kısa saç kullananlar için avantaj sağlar. Çünkü Ay Başaktayken yapılan kesim şeklini daha uzun süre korur. Sadece kesimde değil; fönde ve diğer işlemlerde de (perma vb.)aynı avantajı sağlar. Beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlarında bu kesimi denemesini öneririm.

***
Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor.

Ay takvimine uygun saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.

Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.

Doğru zamanda yapılan kesimleri ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz :)

Herkesin deneyimlemesi dileğiyle

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Sevgiyle ve güzel kalalım!
İlgili konular:

Yüksek Etkili Saç Bakım Kürleri

  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

78 yorum:

 1. Büyüyen aslan yok mu :( O zaman hızlı uzama icin yayı tercih edecegiz :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. büyüyor sevgili mariposa.
   ben cümleyi kaldırmayı unutmuşum. hatırlayıp bilgisayarı bir açışım vardı, görmeliydiniz :)
   sevgiler <3

   Sil
 2. Sacimizi hem koç hem de aslan günlerinde kestirme gibi bir durumumuz var mi yoksa yanlış mi olur.Ben sizin sitenizi yeni keşfettim sacimin üst tarafı çok güçsüz tüy gibi yani.sizin hem karanfil kürünüzü hem de kuru maya kürünüzü kullanmaya başladım.inşallah faydalı olur sizinle paylasacahim.Saç kesme durumunu bana cavaplamayi unutmayın.kolay gelsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoşgeldiniz:)
   yanlış olur sevgili Mehmet gül. birkaç ay aynı burçta devam edip sonra diğerine geçiş yapabilirsiniz. yazımın son kısmında sebebini açıklamıştım, yeniden yazmayayım.
   hatta devam ettiğiniz burçta sonuçtan çok memnun kalırsanız değişikliği yapmanıza bile gerek yok.
   şifa olsun, en kısa zamanda güzel haberlerinizi alırız inşallah :)

   Sil
  2. Teşekkür ederim cevabınız icin

   Sil
 3. Merhabalar
  Aslan günlerinin etkisini görmek istiyorum.En az 3 kez üst üste demişsiniz 20 21 ve 22sinde ard arda 3 gün mü kestirmeliyim saçımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili merve,
   hayır, yapmanız gereken üç ay boyunca her aslan burcu döneminde bir kez kesim yapmak. daha uzun süre de yapabilirsiniz, her kesim daha da sağlıklı saçlar demek :)
   şifa olsun ..

   Sil
 4. Kozmik bakım, ben üç kesimi de yay burcuna denk getirdim, son kesimi küçülen ay fazında yaptım. Şimdi de bir kesim yapmak istiyorum bu akşam kesim için uygun mudur? Hızlı uzama ilk amacım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili lavinia,
   kusura bakmayı n çok yoğun bir hafta geçirdim, ancak fırsat bulup sorulara bakabiliyorum. artık aslan burcu da bu anlamda seçeneğiniz olabilir. uzamayı daha da arttıracak önümüzdeki altı ay. dilerseniz buradan devam edin.
   sevgiler <3

   Sil
 5. Merhaba kozmik bakım.Sitenizi yeni kesvettim ve bu ay kesime başlamak istiyorum.sacim ince telli ve kuru olduğundan hiçbir işlem uygulamama rağmen kuru ve uçları kırıkla dolu.saclarimin gurleşip tellerinin kalinlasmasini istiyorum.bana koç uygun gibi geldi ama bu ay büyüyen aslan var onu da kaçırmak istemiyorum. Sizce hangi kesimle baslamaliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ezgi s, hoşgeldiniz :)
   ben aslan günlerini öneririm. ayrıca imkanınız varsa polen kürünü uygulayın derim. uzun uzun yazamıyorum, zaman dar, soru çok fazla fakat polenle ilgili üç yazım var, zaman buldukça okumanızı isterim.
   çok güzel haberlerinizi alacağımızı düşünüyorum bu sayede :)
   şifa olsun şimdiden <3

   Sil
 6. Merhaba ben koc burcuyum Aynı şekilde üç kez ara vermeden sizi takib etmeye başladığımda Aralik ayıydı 21 aralik kestirdim ve boyattim ocak ayının koc burcu sac kestirme ve boyatmayı kaçırdım şimdi şubat 11 bekliyorum acaba 3 kez martta kestirirsem tamamlamış olurmuyum saygılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili zemsa merhaba,
   düşündüğünüz gibi olmaz, ayda bir kez kesim yapmalısınız.
   koç burcu olduğunuz için mi koç günlerini tercih ettiniz. eğer öyle ise takvimin tüm burçlar için ortak olduğunu belirteyim hemen. yani takvimdeki burçlar bizim değil ay'ın o tarihlerde etkisi yansıttığı burçlar. yani diğer günleri de inceleyip avantajları sizin ihtiyaçlarınızla örtüşüyorsa değerlendirebilirsiniz.
   belki böyle düşünmediniz fakat her ihtimale karşı açıklama yapmak istedim.
   şifa olmasını diliyorum<3

   Sil
 7. Yay burcunda küçülme var.. Gürleşme için etkili oluyordu galiba.. Benim amacımda gürleşme, dökülme engellmek.. Yazıda Şuan o Vaatleri yok demişsiniz.. Yanlış mı hatırlıyorum acaba? Ona göre keseyim :)

  YanıtlaSil
 8. Ay büyürken kesilirse Hızlı uzama
  Küçülrken Gürleşme değil miydi?
  Ben yanlış okumuş anlamışım yazdıklarınız galiba bu durumda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili sevda,
   faz olarak doğru fakat burç olarak doğru olmaz. sizin aslan ya da koç burcunu takip etmeniz gerekir. şu an ikisi de büyüyen fazda. bu nedenle ben aslan günlerini öneririm size. fakat bunda ısrar etmiyorum. saçınız koç günlerini seviyorsa onu da değerlendirebilirsiniz.yay burcu sadece uzama sağlar.
   sevgiler :)

   Sil
 9. Merhaba kozmik bakım... yeni ayda saç kesilmesinin saç beyazlamasını hızlandırdığını belirtmiştiniz. Ve tesadüfen sürekli bu tarihlerde saç kestiğimi belirtmiştim... şimdi bi kaç tarih belirlemişsiniz.. burçlardan da fazla anlamam.. şimdi ben ne zaman kesmeliyim... ve sonraki kesimler ne zaman olmalıdır???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili qoser merhaba,
   bu büyük tahribatı ancak aslan günleri onarır gibi geliyor :)
   biraz zaman alabilir fakat her ay düzenli devam edin.
   takvimleri ay sonlarında hazırlayıp ay başına yetiştiriyorum. ayın ilk günleri takip edin. kesim günü yaklaştıkça dikkatimi çeken özel bir zaman olursa yine alan günleri içerisinde not düşüyorum altına. bu nedenle kesim tarihinden önce son kes kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

   Sil
 10. Sevgili Kozmik Bakım,
  Sana bir kaç sorum olacak izninle. Ben saçlarımın gürleşmesini, onarılmasını ve dökülmemesini istiyorum. Bunun için 3 kez Aslan günlerinde kesim yapmam gerekiyor sanırım. O zaman yukarıda yazdıklarından anladığım kadarıyla;
  - 11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar olan zaman diliminde 1. kesimi,
  - 20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar olan zaman diliminde 2. kesimi yapmam gerekecek.
  Doğru mu anlamışım?
  Peki 3. kesimi ne zaman yapmam gerekecek?
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Sağlıkla kal..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sebgili Fatma,
   11 şubat koç günlerini gösteriyor. sizin sadece aslan günlerini takip etmeniz gerekir. her ay sadece aslan günleri olmak üzere sadece 1 kesim yapmalısınız yani. takvimin son bölümünde neden iki kesim yapmamamız gerektiğine dair bir açıklama var, yeniden yazmamyım buraya.
   her ay başında yeni takvimden o ayın kasim tarihlerini takip edebilirsiniz.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 11. Sevgili kozmik hızlı sać uzaması için sadece ucundan 1 cm kesmek yeterlimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yarım cm bile yeterli sevgili emine.
   şifa olsun :)

   Sil
 12. Tésekkürker kozmikcim.ben 4 şubat günü ay yay burcundayken azcık bi ucundan kestim .o zaman hızlı uzar dimi yani

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uzar tabi. artık aslan günlerine de geçiş yapabilirsiniz. biraz önce cevapladığım bir soruda aslan günlerindeki kesimden uzama konusunda şikayet bile vardı; üstelik geçen ay, küçülen fazda yapılan kesim sonucu :)

   Sil
 13. Sağol Kozmik Bakım.. Emeğin Sabrın Güzelliğin için :) Çok güzel birşey daha öğrendim

  2 sorum daha vardı :)

  Saç gürleşme için ben Aslanda yapmak istiyorum.. Bu etki Regliye denk gelirse, Sonucu etkiler mi acaba ?

  Kesimi Aslanda yapacağim Koçu es geçeceğim..
  Yay Konsepti biraz farklı galiba.. Aslanda keserken Yaya geldiğindede aynı ay içinde Yayda da kesebilir miyim?

  YanıtlaSil
 14. Merhaba size mail attim henüz dönüş olmadı

  YanıtlaSil
 15. bu ay koç günlerinde üçüncü ayım. daha önce tarihleri bana uymuyor (regle denk geliyor diye) aslanda kesemedim. ama uzasınlar istiyorum. kozmik bakım bu ay ya da dördüncü ayda aslan tarihlerini kullanabilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hemen geçebilirsiniz bence, şifa olsun, sağlıkla uzasın :)

   Sil
 16. Merhabalar kozmikcimm :) ben gecen ay aslan gununde sizi dinledm ve sacimi kestirdim iyide oldu butun kiriklardan kurtuldum ama haliyle sacim bayaa kisaldi :( aslan gunlerinin etkisi gorebilmen icin 3 kez kesim yapmam sart mi malum baya kisaldi sacm kestirmek istemiyorm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ebru,
   bu ay aslan burcu büyüyen fazda ve bu uzamayı biraz daha hızlandıracak. bu nedenle 1-2 mm evde kesim yapmanız kayıp değil kazanç olur. üçüncüyü yapmasanız da olur fakat yaparsanız da iyi olur.
   şifa olsun :)

   Sil
 17. Merhaba kozmik bakım,
  Ben de bu siteyi yeni keşfedenlerdenim. Daha önce ay takvimini de hiç denememiştim.
  ben saçlarımı hep uzun kullandım. Genelde çabuk da uzar, ama son zamanlarda çok kırık, kuru ve cansız bir hal aldılar. bu sebeple 17 şubat akşam saatlerinde kısa kestirmeyi düşünüyorum. 17 Şubat tarihiyle ilgili bir yorum göremedim. Acaba seçmiş olduğum bu tarih, saçımın sağlıklı uzaması için doğru bir tarih midir? Ayrıca 15 Şubat ile 17 Şubat saat 21.23’e kadar Ay İkizler burcunda büyüyecekse ve benim de burcum ikizlerse bunun daha mı bir olumlu etkisi olur?
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili aysen, hoşgeldiniz :)
   kesimi 21 şubat aslan burcunda yapmanızı öneririm. kendi burcunuzun bir katkısı olmaz bu anlamda.
   şifa olsun :)

   Sil
 18. Merhaba; sitenizi bir süredir takip ediyorum.Saç kesim takvimleri ilgimizi çekti. Kızım saçlarının yavaş uzamasından şikayetçi. Yay günlerini önermişsiniz. Peki büyüyen ve küçülen ay fazının farkı var mıdır acaba büyüyen fazdaki yay günlerini mi bekliyelim kesime başlamak için ki bu mayıs yada haziranı buluyor çok uzak yoksa ilk fırsatta marttaki küçülen fazdaki yaydada başlasak uzamaya etkili olur mu? Bilgilendirirseniz seviniriz şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili ayşe,
   bu ay itibariyle aslan günleri büyüyen ay fazında ve istediğiniz uzamayı sağlar. küçülen fazdaki etkisi bile gayet iyiydi uzama anlamında.
   büyüyen yay günlerini beklemeyin derim ben. bu arada hem sağlık hem uzama elde etmiş olursunuz :)

   Sil
 19. Merhaba ben sizi takip etmeye çalışıyorum 2 yaşında kızım var onunla birlikte saç kesimi yapıyorum yalnız ben bi hata yaptım sanırım saç kesim takviminde koç aslan diye ayırt etmeden iki kesim gününde de kestim 3.yu yapacaktık farkettim aynı burç gününde yapmam gerekiyormuş şimdi ne yapmalıyım yeniden mi başlayacağım kesime saçlarımı hepten kısalıyor azar azar derken cvp yazarmisiniz lutfeen kozmik bakım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Ayşenur merhaba,
   evet böyle bir uygulama hata olur. aslan günlerinden devam etmenizi öneririm. çok kesmenize gerek yok, 1-2 mm bile yeterli ki aslan burcu fazlasını iade edecek zaten her seferinde. kızınız için de aslan günleri en ideali. böyle başlarsanız ileri de diğer burçlarda kesim yapmasına zaten gerek kalmayacaktır :)

   Sil
 20. Merhaba ben subat 13 de 13.35 den sonra kesim yaptirsam saat 2 gibi faydasini gorurmuyum ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili eda,
   maalesef ay boğa burcuna geçmiş oluyor bahsettiğiniz saatlerde. ilk kez kesim yapacaksanız yani koç günlerini takip etmiyorsanız bekleyip aslan günlerini değerlendirmenizi öneririm.

   Sil
 21. Sacim gucsuz ve cok yavas uzuyor. İlk defa takip edecegim ay dongusunu bilincli olarak Aslani mi baz almam lazim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslan burcu güzel bir seçim olur başlangıç için sevgili aysa :)
   polenle ilgili yazılarımı da okumanızı öneririm saçlarınız için.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 22. İnsallah bakiyorum yaziniza hemen :) 👋🏻

  YanıtlaSil
 23. Mrblar ben 25 ocakta saçımı kestirdim bilmeden aslana denk gelmiş iyikide gelmiş yeni öürendim devam edecem buna ama 13 subatta da kesim hatası farkettim biraz fazlılığı aldım sizce bozulmusmudur yeniden mi başlamam lazım devaö edyiimmi ve bi soru daha saçın bi bölgesinden degilde hepsinden kesim yapmak mı lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili mine kesimi yenilediğiniz için aslan etkisi devam etmez. yani aslan burcunda değil boğa burcunda kesim yapmış gibi devam edecek etkileri.
   küçük bir parçadan kesmek de işe yarar fakat sonuç almanız daha uzun sürer. en etkili olanı saçın her yerinden az da olsa kesmektir.

   Sil
 24. merhaba kozmik bakim. 1-2 mm lik kesim saçın bir bolumunde yeterli mi yoksa tum saçtan mi bu kadar kesmek gerekir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   sorunuzun cevabını hemen üstte verdim şimdi. tüm saç her zaman etkiyi arttırır.
   şifa olsun :)

   Sil
 25. saçım için her türlü problemi yaşadım hayatım boyunca. köklerin zayıflığından dökülmeye, saç derisi egzamasından ve kabuklu kepeklenmeye, uclarndan çatallaşma, kırılma, nemsiz ve keçeci gibi olan saçlarıma seni takip ederek saç kesim günlerinlerinde kesmeye karar verdim. Ancak anlayamadığım bişey var: Hani en az 3 defa yapmak gerekiyor ya yani mesela aslan günlerini takip ederek en az 3 aslan gününde kesim yapmak gerekir demiştin , benim saçlarımda tüm problemler olduğu için tüm saç kesim günlerinde mi kesmem gerekiyor? Yani ayda 5 tane bile olsa saç kesim günleri hepsindede 3 er kez kesmem mi gerekiyor? yoksa sadece aslan günlerini takip edip 3 aslan günündemi keseyim. Birde keçe gibi olan ve hep elektriklenen saçlarımı dupduru görünüm vermek için herhangi bi kürün varmıdır. Kozmikcim kusura bakma anlaşılır bişekilde yazamadıysam affına sığınıyorum. İyi ki varsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili mavi yeşil,
   sadece aslan günlerini takip etmeniz gerekiyor. her ay aslan günlerinde bir kez kesim yapmalısınız yani. saçınızda bu kadar büyük bir problem varsa sadece üç ay değil her ay azar azar kesim yapmanızı öneririm.
   ayrıca alerjiniz yoksa hem dahili olarak polen kürü yapmanız hem de dıştan polen maskesi yapmanızı öneririm.
   duştan sonra da gliserin uygulayın. bunların uygulanışları ile ilgili blogta bilgi verdim. arama kutusuna anahtar sözcükleri yazarak ulaşabilirsiniz.
   şifa olmasını diliyorum :)

   Sil
 26. 21inde kesim yapmayı düşünüyorum ancak regl zamanıma denk geliyo bi sorun olur mu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Betül, bununla ilgili sayfanın sağ üst köşesinde bir anketimiz var. sonuçları inceleyerek karar vermeniz daha iyi olur. kararı size bırakıyorum yani :)

   Sil
 27. merhabalar kozmik imm bugün ya da yarın evde kesim yapıcam sorum şu: saçımızın ucundan yarım cm bile olsa kessek yeterli oluyor yaa bu kesimi bir tutam saç alıp mı kesmek gerekiyor yoksa tüm saçımızın uçlarından azar azar mı kesmek gerekiyor siz daha önce söylemiştiniz bir tutamdan ziyade tüm saçımızdan azar azar kesmek daha faydalı olur diye hala aynı mı yapıyorsunuz şimdiden teeşkkürler bu 3.aslan kesimim olucak gerçi ocak ta kini kaçırdım ama bişey olmaz sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili diana,
   tamamından azar azar almak diğerine göre çok daha etkilidir ve sonuç almanızı hızlandırır.
   şifa olsun :)

   Sil
 28. Saçımın şekli bozulduğu için kesim yaptırmam lazım..uzun zamandır aslan gününü bekliyordum.
  Yarın kesim yaptırmam uygunmudur komzikcim?

  Ayrıca ilk deneme yapma istediğimde (2014 başıydı sanırım.)
  Bu gece saçınızdan. Bi tutamda olsa kesin demiştiniz.
  Gece yarısı uyandığımda Kızımın (1,5 yaşındaydı.. kumral olduğu için saçları çok zayıf) ense kısmından bi parça aldım..

  O günden sonra Kızımın ensesi uzadı önler kaldı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili selin 20 ve 21 şubat kesim için uygundur.
   kızınızın saçlarını o günden bu yana hiç kestirdiniz mi peki? ya da aslan burcunda tamamını kestirdiniz mi?

   Sil
  2. Hayır.4 yaşında..yaz ortasında uçlarını düzenledim sadece

   Sil
  3. uzun zaman geçmiş yorumunuzun üzerinden sevgili selin. takvime göre saçının tamamını kestirin, artık her yerinden almayı tercih ediyoruz deneyimlerimiz sonucunda. yine aslan günlerini takip edin.
   şifa olsun <3

   Sil
 29. Merhaba Sevgili Kozmik Bakım :)size bir şey danışmak istiyorum, ben saçlarımın gürleşmesi ve kırıkların onarımı için uzun müddettir küçülen aslan fazını takip ediyorum ve gerçekten güzel sonuçlar aldım çok şükür :) Sürekli devam etmeli miyim yoksa başka günlere mi geçmeliyim yani aynı fazda kalındığı takdirde güçlü etkisi devam eder mi?

  YanıtlaSil
 30. Birde kozmikçiğim bir sorum daha var küçülen ay fazını takip ediyorsak aynı burcun büyüyen ay fazında kesim yapmamamız gerekir değil mi :) Şimdiden teşekkürler kocaman sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili selinnn :)
   aslan burcundan aldığınız sonuçlar sizi bu kadar mutlu ediyorsa değişiklik yapmayın. aynı burçta devam edin hangi fazda olursa olsun! büyüyen fazda bu yararlarının yanında ekstra uzama elde edersiniz ki bu da yeni kesimler için bonus olur sizin için :)

   Sil
 31. Ben 3 dönemdir saçımı aslan burcu günlerinde kestim ama çok iyi bir netice alamadım bugün yine kestirmeyi düşünüyordum lakin farklı bir burçta mı deneyeyim bu sefer ne dersiniz? (Saçlarım çok seyrek ince telli )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dilerseniz bu ay yine aslan günlerinde kesin ve önümüzdeki aydan itibaren koç burcuna geçin. fakat yine istediğiniz sonucu alamıyorsanız mutlaka altında süregelen bir neden vardır. kan değerlerinize baktırın ya da beslenme şeklinizi gözden geçirin. bu tarz bir sorun söz konusu ise polen kürü uygulamanız oldukça faydalı olur.
   şifa olsun..

   Sil
 32. Sevgili kozmik bakım, Ben iki aydır küçülen aslan burcunda evde saçlarımın ucundan alıyorum. Benim problemim saçlarımın dökülmesi ve çok cansız olması. Sen küçülen aslanı tavsiye etmiştin. Bu ay üçüncü kesim olacak ama aslan artık küçülen değil büyüyen fazda. Aynı etkiyi görmeye devam eder miyim? Ya da başka bir tavsiyen var mı? Bir de ben tüm saçlarımı alnımda sımsıkı toplayıp, hepsini bir anda ucundan kesiyorum. Bu şekilde hepsinin ucundan almış olurum değil mi? Cevabın ve yardımların için çok çok teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle etki devam eder sevgili yeşilkubbe. sadece biraz daha hızlı uzama gerçekleşir ki bu da avantajdır çünkü istediğimiz kadar kesim yapmamıza olanak sağlar.
   aynı şekilde kesmeye devam edebilirsiniz.
   şifa olsun :)

   Sil
 33. Sevgili Kozmik, uzun süredir bir parça saç ucu keserek etki bekliyordum. Tabii gerçekleşmedi. 6 aydır dokunmadığım saçımı 16 Ocakta kestirdim ve dolgun hissediyorum şimdi. Aslan burcunda kestirmeyi planlamıştım ama ne yapsam bilemedim. Istediğim etkiyi elde ettiğime göre kestirmesem mi bir süre acaba ne dersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili elif,
   siz bilirsiniz. fakat bana göre bir sakıncası yok. memnunsanız böyle bırakın ya da.
   sevgiler :)

   Sil
 34. Merhaba Kozmik Bakım :)
  Sizi uzun zamandır takip ediyorum epilasyon günlerinizin faydasını kesinlikle görüyorum.Saçlarımın güçsüzleşmesi ve uzamasının durması sonucunda saç tarihlerinize de uyarak kesim yapmaya başladım Aslan ayı tam da ihtiyacımı karşılayacak türdeydi, ocak ayı aslan günlerinde kesim yaptım ve yaklasık yarım saat önce de şubat ayının kesimini yaptım yalnız ocak ve şubat arası farklılık gözlemleyemedim saçlarımda dipten pek dökülmem yoktu kırılarak dökülüyor saçlarım uçları kuru ve işlemden dolayı kırık.Sizce üçüncü kesimden sonra mı farkı görürüm? Bakımlı olması uzamasından daha önemli olduğu için aslanı tercih ettim, mart ayında da aslanda kesip sonra koç ayında uzaması için mi kessem.Epilasyon gibü belirgin şekilde fark göreceğimi beklemiştim saç konusunda da :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba :)
   saçınız sağlıklı olsaydı ilk kesimden itibaren değişim bekleyebilirdik fakat anladığım kadarıyla oldukça yıpranmış durumda. bu durumda biraz sabır gerekecek. gerekirse üç aydan fazla devam edin fakat aynı burçta olsun.
   kaliteli beslenmediğinizi düşünüyorsanız mutlaka buna da dikkat edin. polen önerebilirim doğal destek olarak. maya da olabilir.
   güzel haberlerinizi almayı diliyorum en kısa zamanda :)

   Sil
 35. Kirpiklerimizinde ucundan az kessek aynı etkiyi kirpiklerde de gösterir mi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uygulayan arkadaşlarımız aynı etkiyi yaşadıklarını söylüyorlar sevgili Betül :)

   Sil
 36. Sevgili kozmik bakim,
  Bugun tavsiyen üzerine saclarımı kestirdim. Sürekli uzun kullandığım saçlarımı bayağı bir kısa kestirdim hatta. Simdi diğer iki kesimi ilk gelen Aslan burcunun büyüyen fazında yapmam şart mı? Aradan en azından iki ay geçse de ayni etkiyi yaratır mı? Şuan çok kısa oldukları icin bir dahaki ay yine kestirmek beni endişelendirdi.:)
  Ayrıca bu soru daha once sorulduysa lütfen kusura bakmayın, her yorumu okuyamadım..
  Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili aysen,
   aralıklarla da yapabilirsiniz tabi. fakat her ay yapmak çok daha etkilidir. endişenizde de haklısınız; biz bu yüzden ya ilk kesimi ya da son kesimi kuaförde yapıp diğerlerini evde yapmayı tercih ediyoruz. şekli bozulmadığı sürece evde devam ediyoruz hatta.
   şifa olsun :)

   Sil
 37. Bu tarihlerde (mesela bugün Aslan gününde) tırnağımızı kesersek aynı sonucu elde edermiyizz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elbette sevgili aylin. yanı sıra tırnaklarınızı limon kabuğunun iç kısmı ile ovun sık sık.
   şifa olsun.

   Sil
 38. sevgili kozmik öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Dün büyüyen aslanda saç kesimi yaptım ama çok yıpranmış olduğu için kuaförüm biraz fazla kesti bir sonraki aslan kesiminde tekrar kesim yaptırmayı düşünüyorum ancak daha da kısa olur diye endişelerim var ayrıca 2 günde bir zeytinyağı ve ay'a göre gününde de sinameki yapmayı düşünüyorum ne dersin ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim, şifa olsun sevgili Zeynepselin:)
   uygun olur tabi. kesiminizi de evde istediğiniz kadar yapabilirsiniz. kuaföre gidince işin rengi değişiyor maalesef :)

   Sil
 39. Sevgili kozmik bakım. Saçlarım permadan yandı uzadı. Kestirmem lazım. Ne zman kestirmeyelim. Cevap verirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   ana sayfada mart ayı saç kesim takvimini bulacaksınız. takvimdeki aslan günlerini değerlendirebilirsiniz.
   şifa olsun:)

   Sil
 40. İyi günler..
  Ben 2 ay üst üste aslan günlerinde kesim yaptım(büyüyen mi küçüyen mi bilmiyorum) 3-4 aydır daha kesim yapamadım. Şimdi bir bakım kürüne başlamak için kesim yapmak istiyorum biraz acilinden. En uygun zamanı öğrenmek istedim.
  teşekkürler.
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi günler sevgili sakin.
   mart ayı saç kesim takvimimiz ana sayfada şu an.
   şifa olmasını dilerim :)

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.