Kasım Ayı Saç Kesim Takvimi (2015)

Birçoğunuzun bildiği gibi Ay takvimine göre saç kesimi yaparken ihtiyacımıza göre farklı günler kullanıyoruz.

Ay takvimi durağan bir takvim olmadığı için konuştuklarımız sürekli değişip geçersiz hale geliyor. Bu da her gün ailemize katılan yeni yeni dostlarımız için kafa karışıklığına neden oluyor.

Zannediyorum epilasyonda olduğu gibi saç kesiminde de böyle bir takvim çok işimize yarayacak. Çünkü alternatiflerimizi ve sağladığı yararları inceleyip, sizin için doğru olan saç kesimine kolayca karar verebileceksiniz.

Kasım Ayı Aslan Günleri
02 Kasım 2015 saat 17.47’den 05 Kasım 2015 saat 04.22’ye kadar yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi
yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Şimdilik küçülen ay fazında gerçekleştiği için sadece duran uzamayı normal seyrine döndürür, büyüyen ay fazındaki kadar etkili bir uzama sağlamaz. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.
Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!

Kasım Ayı Başak Günleri
05 Kasım 2015 saat 04.22’den 07 Kasım 2015 saat 17.14’e kadar yapılabilecek bu kesim kısa saç kullananlar için avantaj sağlar. Çünkü Ay Başaktayken yapılan kesim şeklini daha uzun süre korur. Sadece kesimde değil; fönde ve diğer işlemlerde de (perma vb.)aynı avantajı sağlar. Beyaz saçları sebebiyle çok sık dip boyası yapmak zorunda olanlarında bu kesimi denemesini öneririm.

Kasım Ayı Yay Günleri
12 Kasım 2015 saat 17.13’ten 15 Kasım 2015 saat 02.20’ye kadar yapılması gereken bu kesimin dökülmeyi durdurma, saçı gürleştirme ya da onarma gibi vaatleri yoktur. Ancak saçlarını uzatmak için mücadele edenlerimiz için mükemmel bir fırsattır.
Önümüzdeki aydan itibaren bir süreliğine bu özelliğini bir miktar kaybedeceğinden kasım ayını kaçırmamanızı öneririm.

Kasım Ayı Koç Günleri
21 Kasım 2015 saat 17.12’den 23 Kasım 2015 saat 18.25’e kadar yapılması gereken bu kesim hemen hemen aslan burcundaki özellikleri taşır. Saç köklerini güçlendirir, dökülmeyi durdurur, yeni saç oluşumunu destekler. Şimdilik büyüyen ay fazında gerçekleştiği için küçük bir miktar da uzamaya destek verir. Aynı şekilde, en az üç kez ara vermeden kesimi yinelemek tedaviyi tamamlamak açısından önemlidir. Yine ilk kesimden itibaren yavaşça etkilerini hissettirir.(cumartesi gündüz ve pazar gündüz saatlerı daha iyi bir sonuç elde edebiliriz!)

Kasım Ayı Aslan Günleri

30 Kasım 2015 saat 02.47’den 02 Aralık 2015 saat 12.09’a kadar yapılması gereken bu saç kesimi saçımızın neredeyse tüm ihtiyacını karşılar nitelikte. Uzamanın durması (yanlış dönemde yapılan kesimden kaynaklanır, kaş küsmesinin saçtaki halidir), saçın zayıflayarak incelmesi, dökülmesi, kepek gibi sorunları tedavi ettiği gibi yanmış ve yıpranmış saç tellerinin yeniden onarılmasını da sağlar. Ayrıca saçı zamanla gürleştirir. Şimdilik küçülen ay fazında gerçekleştiği için sadece duran uzamayı normal seyrine döndürür, büyüyen ay fazındaki kadar etkili bir uzama sağlamaz. Bu etkiler için en az üç kez üst üste aslan günlerinde kesim önerilir fakat bu süreci başlattıktan sonra iyileşmeyi gözlemlemeye başlarız.
Erkeklerde saç dökülmesine karşı mutlaka denenmelidir. Ayrıca çocukların ilk saç kesimleri dahi aslan günlerinde yapılmalıdır; bu çok eski fakat neredeyse unutulmuş bir gelenektir.  Bu kadim bilgi kelliğin önüne geçebilecek kadar güçlü bir araçtır!

***

Bu avantajlardan faydalanmak için mutlaka fazla miktarda kesim yapmaya gerek yoktur. 1-2 mm’lik bir kesim bile kötü giden durumu tersine çevirmeye yeter. Bunu evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Tavsiyem, saçınızı ıslatıp büyük ya da küçük tutamlara ayırdıktan sonra saçın tamamından azar azar kesmeniz. Deneyimlerime göre tek bir tutamdan kesmekten çok daha hızlı ve etkili sonuç veriyor.

Ay takvimine uygun saç kesimi yaparken kararsız davranmamak gerekir. Yani sonuca ulaşana kadar aynı burçta kesim yapmaktır doğru olan. Örneğin aslan günlerinde saçınızı kesip, on gün sonraki yay günlerinde de tekrarlarsanız, artık tek beklemeniz gereken hızlı uzamadır. Çünkü her saç kesimi, rastladığı burcun özellikleriyle yola devam etmenizi sağlar. Kısaca, verdiğiniz komutu sürekli değiştirirseniz gideceğiniz yere ulaşamazsınız.
Unutmayın! Yanlış zamanda yapılan saç kesimi saçın yapısını tamamen bozar. Doğru zamanda yeniden kesim yapılmadan ne iyi beslenme ne vitamin takviyeleri ne de bakım kürleri çözüm olur.
Doğru zamanda yapılan kesimleri ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz ve yine ay takvimini dikkate alarak uygulayacağınız bakımlarla desteklemek ise sizi kısa sürede mükemmel sonuca ulaştırır. Pek çoğunuz bunu zaten yaşayarak öğrendiniz :)

Herkesin deneyimlemesi dileğiyle…

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.
Sevgiyle ve güzel kalalım! 


 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

75 yorum:

 1. Çok teşekkürler kozmik bakımcım harika ve süper ayrıntılı bi bilgi hazinesi olmuş ! İyi ki varsın 💗😚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2016'yı beklemeyerek çok iyi yapmışım galiba :)
   güle güle kullanın, şifa olsun <3 :)

   Sil
 2. Sevgili Kozmik, bu yazı son derece faydalı oldu. Ben hem hızlı uzama hemde sağlıklı olması için hem 4 Kasımda hemde 13 Kasımda kesim yaptırmayı düşünüyordum. Yazıyı okuyunca bunun yanlış olduğunu fark ettim. Ozaman hangisini daha çok istediğime karar verip sadece o burcta mı kesim yaptırmam gerekiyor? Örneğin hızlı uzama benim için daha öncelikliyse 13 Kasım ı tercih edip sonuca ulaşana kadar Yay burcunda kesime devam mı etmeliyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim sevgili necla :)
   yazdıklarınıza bakınca gerçekten faydalı olduğunu görebiliyorum, durumu daha net görmenizi sağlamış.
   aynen düşündüğünüz gibi. ancak büyüyen faz yay günleri bu ay sona erecek. küçülen ay fazında uzama hızı şimdikine gore düşer biraz.
   diğer ihtiyaçlarınızı da düşünerek şubat ayından itibaren takip etmeniz gereken günler büyüyen aslan günleri olmalı.
   şifa olsun :)

   Sil
 3. Sevgili Kozmik bakım her zamanki gibi harikasın :) birkaç ay önce keşfettim sizi ve inanılmaz sonuçlar aldım özellikle kesim konusunda aslan burcu günlerini kaçırmıyorum yeni yeni saçlarımın çıktığını görünce inanılmaz mutlu oldum ayrıca maya maskesine de başladım herkes saçlarımın eskisinden gür ve dolgun olduğunun söylüyor iyi ki varsın :) Kozmikçim benim bir sorunum var saçlarımın sadece ön tarafında düzleştirici kullandığım ilaçlar vs. gibi nedenlerden dolayı açılma oldu saçlarımı ortadan ayıramıyorum ön taraf beni çok rahatsız ediyor ve üzülüyorum :( kesim ve maya maskesinin faydalarını gördüm ama sadece o bölgeyi daha da güçlendirmek ve gürleştirmek için başka ne yapmalıyım ? Biraz uzun bir yazı oldu ama :)) şimdiden teşekkür ediyorum ve kucak dolusu sevgiler :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel sonuçlar almışsınız sevgili selin, çok sevindim :)
   endişelenmeyin. o bölgeye çörek otu yağı ve sarımsak yağı uygulayın. ister aynı anda üst üste isterseniz de dönüşümlü olarak. mümkün lduğunca sık uygulayın, 6 haftaya kadar yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.
   sevgiler <3 :)

   Sil
  2. Karanfil kürü de aynı etkiyi yapar mı :) ?

   Sil
  3. etkilidir fakat bu kadarını yapmaya gücü yeter mi bilmiyorum sevgili selin :)

   Sil
 4. kafam karıştı şimdi, saçım yıpranmış, uzasın da istiyorum, boya için 21inden sonrası ok, ama kesim için hangisi canım ya:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en uygunu aslan günleri olur o zaman sevgili belgin.

   Sil
  2. en yakın aslan günü ne zaman :)

   Sil
 5. Günaydınlaaaaar ***
  Bu sabah tekrar okurken bloğunuzu kozmikciğim, Kaş'ların küstüğü Zaman'lar gibi bi ifade gördüm Kaş'ların da alınmaması gereken bir gün mü var yoksa? 😟 Benimkiler küstü sanki de...
  Bir de göbek ve burun peercing i yaptırmayı düşünüyorum, iyi araştırdıktan sonra da belki dövme bunlar için de uygun olan günler var mı yoksa farketmez mi sizce?
  Çok teşekkür ederim şimdiden, iyi günler dileriiim <3

  YanıtlaSil
 6. merhaba sevgli lolly :))
  epilasyon günleri küsmeye neden olur örneğin. fakat şöyle bir durum var.bu günlerde kaşa yeni şekil vermemek gerekir çünkü istediğimiz gibi olmazsa geri dönüşümüz çok zor olur. ama biz şekline zarar vermeden alabiliyorsak bu günler avantaj sağlar bizim için. daha geç çıkar, hatta zamanla almamıza bile gerek kalmaz.
  kimlerin dikkatli olması lazım? çok zayıf kaşlara sahip olanların; kaşı daha once küsmüş olup boşlukları doldurmaya çalışanların ve farklı bir şekil denemek isteyenlerin. bunların epilasyon günlerini değil aslan günlerini tercih etmesi gerekir.
  digger uygulamalar için doğru günler tespit edilebilir elbette. karar verdiğiniz ay için bakarız zamanı geldiğinde.
  sevgiler:)

  YanıtlaSil
 7. Mrb kozmik bakım. Çok kısa süredir takip ediyorum gerçekten faydalı bir blog olmuş. Eline sağlık. Önerilerini takip ediyorum ve elimden geldiğince ve anlayabildiğim kadarıyla uyguluyorum. Faydasını görüyorum. Fakat sana danışmam gereken birkaç konu var. Daha önceki üstüste saç açma ve boya işlemlerinden dolayı saçlarım çok yıpranmış durumda son 5 6 yıldan beri. 2 sene önce doğum yaptım ve 2 yıldır saç dökülmesi devam ediyor. Havuç kürünü ve maya maskesini uyguladım dökülme açısından sonuç alıyorum. Ayrıca saçlarımın keratin yapısı çok bozuldu. Hızlı uzasın da istiyorum çünkü dökülenler dipten geliyor ama saçımın 1/3ü uzun diğerleri aralarda kısa 2 katman oldu saçlarım. Hızlı uzasın uçlarını kestirebileyim. Durum bu. Dediğim gibi havuç ve maya maskesi uyguluyorum. Günlerine göre. Koç ve aslan gününde kesim yaptım. Peki sen hangi maskeyi önerirsin. Polen de aklımda protein günlerinde uygulasam onun haricinde yine havuç ve maya maskesi ile devam mı etsem acaba. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili nihan, çok teşekkür ederim.
   polen maskesi ve sığır iliği maskesi çok iyi onarıcılardır. dilerseniz bu iki maskeyle devam edin, değişiklik yapmak iyidir de.
   kesimlerinize devam edin. bir sure sadece aslan günlerini tercih edin.
   iyi haberlerinizi almayı diliyorum :)


   Sil
 8. Merhaba kozmik hanım,saç uzaması için yay burcunda uzun zamandır kesim yapıyordum... Yukarda belirtmissiniz gelecek aydan sonra bu durum bir süre özelliğini kaybedecek....Ben ama uzamasinin durmamasini istiyorum...Yinede yay burcunda kesime devammi edeyim yada bir süre başka burca göremi keseyim...Siz ne önerirsiniz.?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili belin merhaba,
   tamamen kaybetmez fakat büyüyen faza oranla biraz eksilir. aslan burcu büyüyen faza geçene kadar devam edin yay günlerine. aynı şekilde devam ederse sorun yok, etmezse aslan burcunda devam edersiniz.
   biz daha once küçülen yay günlerinde kesim yapmıyorduk. siz değerlendirip sonuç hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim ayrıca. en azından ne kadar azalma oluyor bir oran verebilirsiniz.
   unutmadan önemli bir noktayı belirteyim. aralık ayı yay günlerinde kesim yapmayacağız yeni ay'a rastladığı için. dolayısıyla aralık yay günlerini atlayın! zaten önceki ayların etkisi devam ediyor olacak.
   son olarak uzun zamandır yay günlerini değerlendirdiğiniz için soracağım, eksiye oranla uzama ayda ne kadar arttı sizde? kıyaslama yaparak yazabilir misiniz?

   Sil
 9. Dün akşam burç aslandayken saçlarımı tutamlara ayırarak kestim :) 3 aslan burcunda da keseceğim umarım güzel etkilerini görürüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şifa olsun sevgili hazaf :)
   değerlendirmelerinizi merakla bekliyorum.
   sevgiler :)

   Sil
 10. Bu başlık mükemmel olmuş Kozmikcim. Her duştan sonra ay takvimine göre bakım yapıyorum. 2 sene önce saçım yanmıştı ve artık uzamayı bırakmıştı. Ay takvimi sayesinde saçlarım daha sağlıklı daha gür ve daha uzun. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmenize çok sevindim sevgili ekural <3
   daha da güzel haberlerinizi almayı diliyorum :)

   Sil
 11. Kozmik Bakım selamlar, ben temmuz ayından beri ayın aslan burcu büyüyen fazda minik kesimlerle saç uzatmaya çalışıyorum. Kasım ayı için yay burcu uzatma konusunda etken demişsin.
  Büyüyen aslan 'ı bekleyeyim mi ? yoksa yay daha mı kuvvetli uzatma konusunda ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili risus:)
   bu ay yay günlerini kullanın ve şubatta olacağını tahmin ettiğim büyüyen aslan günlerini bekleyin.
   şifa olsun :)

   Sil
 12. kozmik, peki epilasyon günlerinde de mi bir burcu seçmemiz gerekirdi? Mesela ben genelde hepsini kullanıyorum yanlış mı :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğru yaıyorsunuz sevgili sumsum.
   ben de aynı şekilde davranıyorum.

   Sil
 13. Kozmikcim :) ben aslan günlerini kaçırdım :( aslında uzama ve gürleşme istiyorum dökülme problemim yok :) aralıkta aslan günü var mı diye sormak istedim sana :) ayrıca tatlı mizacın, her soruya yanıt vermen en tatlı bloggersın :) seni seviyoruuzzz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim sevgili seymaykedisi, ne güzel hissettirdiniz bir anda kendimi :) <3 ben de sizleri seviyorum :)
   ay sonunda yeniden olacak, bölmemek için bu takvimi güncelleyeceğim bir ara.
   takipte kalın :)

   Sil
 14. Ya kova günleri ?? Sadece bu burçlara mı var yaniiii ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili büşra,
   yukarıdaki burçlar bizim değil, ay'ın içinde bulunduğu burçlar. dolayısıyla hepimiz için geçerli. örneğin ben bir balık burcu olarak yukarıdaki günlerden ihtiyacıma uygun olanı seçip değerlendiriyorum.
   aşağıdaki linki incelerseniz konu netleşecektir zihninizde.
   şifa olsun :)

   http://kozmikbakim.blogspot.com.tr/2015/11/ay-takvimi-kasm-2015.html

   Sil
 15. Kozmik bakimcim resmen aklimi okuyorsunuz.bu bilgiler için sagolun.tüm iyilikler sizin bulsun (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim, amin <3
   güle güle kullanın :)

   Sil
 16. Merhaba kozmik bakim..ben aslan gunlerinde kesin yapiyorum..gurlesme icin..koc burcundada yapabilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili huriye, güçlü bir etki için en az üç ay aksatmadan aynı burçta kesim yapın. sonra diğerine geçebilirsiniz dilerseniz.
   şifa olsun.

   Sil
 17. Merhaba ben hızlı uzaması için kasımın aslan burcunda yaptım şimdi de 12 kasım ile 15 arasımı tekrar kesim yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili yeşim,
   bu ay yay günlerinde kesim yapabilirsiniz fakat şubata kadar dokunmayın. sonrasında aslan günlerinden devam edebilirsiniz.
   şifa olsun.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim sevgili kozmik bakım şuan favori sayfamsınız her gün ilk işim sizin sayfanıza bakarak güne başlamak tibetin iki kitabımıda aldım birncisi bitti ikincisine başladım ayrıca tibet egsersizlerinede süperrr çok güzel bilgiler için teşekkürler 👍👍👍

   Sil
  3. çok mutlu oldum <3 :)
   ne güzel olduk biz böyle; kocaman mutlu ve sevgi dolu bir aile <3

   Sil
 18. Merhaba benim saçlarım inanılmaz şekilde çabuk kırılıyor önceden sağlıklı saçlarım vardı fakat geçen yıl 6 7 ay yogun bi dökülme yaşadım ve saçlarım uzamiyor azcık uzayinca aşırı derecede yıpraniyor kestirmek zorunda kalıyorum ve seçimin boyu hep aynı yerde kalıyor burcum kova gürlesmesi ve hızlı uzaması için hangi günde hangi ayda kestirmeliyim lütfen yardım edin

  YanıtlaSil
 19. Ben kova burcuyum geçen yıl saçlarım inanılmaz döküldü önceden çok sağlıklı saçlarım vardı fakat suan saçlarım inanılmaz çirkin. Saçlarım çok az ve güçlendirmek istiyorum ve uzamiyor artık azcık uzuyor uzayinca da saçlarım çok yıpraniyor hiç ısı kullanmıyorum ve cok kırılıp yıpraniyor hem hızlı uzatmak hem güçlendirmek için hangi ayda kestirmeliyim

  YanıtlaSil
 20. Merhaba öncelikle herkesin sorularına cevap verdiğin içim teşekkürler inşallah banada verirsin :) ben 12 15 Kasım arası saç kesilebilir yazını gördüm bu konularda da pek bir bilgim yok, şimdi kesersem üç ay devam etmem gerektiğini anladım yorumlardan, diğer iki ayda ay yay burcundayken mi kesmeliyim şimdiden vereceğin bilgiler için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili fatmanur merhaba :)
   bu kesimin sadece hızlı uzama için olduğunu fark ettiniz mi? bu önemli. eğer amacınız buysa bu yay günlerinde kestirin ve şubata kadar bekleyin. burada özel bir durum oluştu ve önümüzde ay yay günlerinde kesim yapmayacağız çünkü.
   eğer genel olarak sağlıklı saçlar için düzenli kesim yapmaksa istediğiniz aslan günlerini takip edin. üç ay düzenli yapacağınız için (daha uzun sure de yapabilirsiniz) azar azar kesin. kasım sonu aralık başı gibi aslan günlerini yaşayacağız tekrar. muhtemelen yeni takvimi beklemeden buraya ekleyeceğim. bu nedenle kasımın son haftası burayı control edin mutlaka.
   şifa olsun:)

   Sil
  2. Çok teşekkür ederiiimm çok iyisiniz :)))

   Sil
 21. sevgili büşra, her ay aslan günlerinde azar azar kesim yapın fakat aynı zamanda kan değerlerinize de mutlaka baktırın.
  şifa diliyorum.

  YanıtlaSil
 22. Merhabalar!
  Sizi yaklaşık 3 ay önce keşfettim, yazılarınızı okudum, tekrar girip bakmak için telefonuma da not aldım blogun adını. Ama detaylı incelemek bugünü buldu ne yazık ki. Geç olsun güç olmasın değil mi? Öncelikle adımı her konunun altında görebilirsiniz lütfen benden bunalmayın.

  Saçlarımı 3 yıl önce kendi renginde boyattım, yetmedi bu sene yazın açıcı içeren jellerle uçlarını 1-2 tona yakın açtım. Saçlarım zaten güçsüz, çok çok yavaş uzuyordu. Ve neredeyse bir sene bir saçlarımı kestiriyorum. Kasım ayında saçlarımı kırıklarından uzaklaştırmak amacıyla kestirdim, 4-5 parmak uzunluğunda neredeyse. Ama şimdi de saçlarım dökülmeye başladı. İnce ve seyrek saça sahip olmam da cabası. Şimdi ben nasıl bi yol izlemeliyim kafam fazla karıştı. Vereceğiniz yanıt için şimdiden çok teşekkürler! :)

  YanıtlaSil
 23. sevgili gizem merhaba, hoşgeldiniz :)
  kesimlerinizi mutlaka takvime gore yapın. arı poleni ve maya maskesi kullanın yine takvime gore. günlük bakım olarak karanfil kürünü öneririm dökülme için ayrıca.
  şifa olmasını dilerim :)

  YanıtlaSil
 24. Ayy kozmikcim bu takvim super olmus ama benim.kafami baya karistirdi. Bede hizli ve saglikli ve gur uzasin istiyorum ama mantigim bi turlu basmadi hangi burcta kesim yapcagimi :( kusura bakma okadar da anlatmissin ama yinede anlamadim kozmikcim bu arada bidigimin saclarininda gurlesmeye ihtiyaci var.

  YanıtlaSil
 25. Ayy kozmikcim bu takvim super olmus ama benim.kafami baya karistirdi. Bede hizli ve saglikli ve gur uzasin istiyorum ama mantigim bi turlu basmadi hangi burcta kesim yapcagimi :( kusura bakma okadar da anlatmissin ama yinede anlamadim kozmikcim Bu arada bidigiminda saclarinin gurlesmeye ve uzamaya ihtiyaci var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslan günlerini takip edin sevgili şeyma, şubattan sonar uzamaya katkısı daha da artacak. bu takvimi aslan günleri için güncelleyeceğim. birkaç gün sonar control edin. ufaklığa da hafif hafif karanfil kürü uygulayın :) erken dönemde çok etkili.
   şifa olsun :)

   Sil
  2. Coookkk tesekkur ederim kozmikcim eline yuregine saglik . Cok anlayisli ve sabirlisin. Sikilmadan bunalmadan hepimize tek tek yaziyosun :)

   Sil
  3. amin sevgili seyma <3 <3 <3
   uzun zamandır benimle birlikte yürüdüğünüz için ben teşekkür ederim <3 :)

   Sil
 26. Merhabalar sevgili kozmik bakım 😊
  Ben de hızlı uzama için kasım Aslan'da lesim yaptım. Takvimi güncellediniz mi bi daha ne Zaman kesmeliyim sizce?
  Bir de bi şeyi merak ediyorum sizin yaşamınız Nasıl gidiyor? Sizin bize soracağınız bizden istediğiniz bi ihtiyacınız var mı ? Umarım her şey gönlünüzcedir 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok tatlısınız sevgili lolly <3 :) (dualarınızı eksik etmeyin, çok ihtiyacım oluyor)
   vakit bulup güncelleyemedim, bu ara bi karışıklık oldu yetişemiyorum. ay sonunu bekleyin, en kısa zmanda vereceğim. ikinci yorumda bahsettiğiniz yöntem işe yaramaz. çünkü her kesim saçın tamamına etki eder. saç çıkartan yağlarla çözüm bulabilirsiniz ve orada kan dolaşımını arttırarak.
   şifa olsun..

   Sil
 27. Bu arada şunu söylemeyi unuttum saçlarımın ön kısımları biraz seyrek, hani şakakların üst kısmı, bunu için önleri güçlendirme kısmında geri kalanı hızlı uzama kısmında mı kessem?

  YanıtlaSil
 28. Meraba kozmik bakimm..bi arkadadimiza onermistiniz sac cikmasi ve gurlesme icin vorek otu yagi ve sarmisak yagi..ne siklikla ve miktarda uygulamak gerek..nekadar bekleticem sacimda..ve yikayacakmiyim..ayrica susam yagi aldim kirpikler icin kulak cubuguyla diplerine sursem sakincasi varmi..😀☺simdiden coook tesekkurederim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haftada iki kez gibi ayarlayabilirsiniz sevgili Huriye Demirbas. en az yarım saat kalmasını tavsiye ederim. çörek otu yağının daha uzun kalması iyi olur. susam yağı çok besleyicidir, göz içine kaçmadığı sürece sakıncası olmaz. şifa olsun

   Sil
 29. Kozmikcim ben 22snde koc burcunda kestn sacimi. Bir dahaki kesimde aralik ayinin koc burcunu mu bekleyeyim. Yoksa aslan burcunun ozelliklerini tasidigini yszmissiniz aralik ayi aslan burcunda mi kesim yapmaliyim. Yoksa yapmamali miyim =))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koc burcu ile devam edin en az uc ay sevgili ilhame.
   sifa olsun ♡

   Sil
 30. Sevgili Kozmik... maalesef saç kesimimi bir gün önce boga gününde yapmışım.
  30 kasım aslan gününde uçlardan kendim kessem bu etkiyi tersine çevirebilir miyim?

  YanıtlaSil
 31. merhaba kozmikcim...
  ben ayın boğa burcunda olduğu geçtiğimiz günlerde saç kestirmişim.
  30 kasımda aslan burcunda iken uçlarını tekrar kendim kessem süreci tersine çevirebilir miyim?
  Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle sevgili mononoke :) endise etmeyin ♡

   Sil
 32. Teşekkür ederim. Hayatın size her zaman gülümsemesi dileğiyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim, hepimize insallah♡

   Sil
 33. Kozmikcim harika faydalı bilgiler yazıyorsunuz teşekkür ederim. Ben koç burcu yum 24 .03 .tarihli doğdum saçlarım acayip dökülüyor. Ben ne zaman kesim yapicam .Kasım ayı bitti .nasıl yapicam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim, umarım faydasını sizde görürsünüz:)
   ilk üç ay aslan günlerinde kesim yapın ve saçınızdaki gelişimi gözlemleyin. inatla dökülme devam ediyorsa koç günlerinden devam edin fakat kan değerlerinize de mutlaka baktırın bu sürecin başında.
   aralık takvimi ana sayfada, güle güle kullanın..

   Sil
 34. Sevgili Kozmik,

  Insanlari cok guzel manipule ediyorsun. Ama kozmik sana sormak isterim: Neden ablami kandiriyorsunuz? Cunku kendisi biraz saf. Ustune ustluk buraya yazilan yorumlari da cok ciddiye aliyor. Ama diyor ki, gordugu faydalari Allah'in izniyle goruyormus. Kozmik sizin boyle bir inanciniz var mi? Siz de faydalari gordugunuzde insalara anlatirken neler dusunuyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yıllardır ilk kez böyle bir bakış açısıyla karşılaşıyorum. yıllarca devam etsem aklıma gelmezdi herhalde böyle bir karşılık bulacağı. ilk defa yazacak bir şey bulamıyorum.
   sağlıkla ve sevgiyle kalmanızı diliyorum...

   Sil
 35. Cahile laf anlatmaya calismayiniz, kendi haline birakin, gün gelir belki inancin sadece Allah sevgisi olduğunu keşfeder. o sevgi öyle güzel büyür ki islam ahlaki, hoşgörüsü, tüm bakış açısına ve hal hareketlerine yansır. Olgunlasma sürecidir bu. Herkese nasip olmuyor ama bu kizcagiza ve ablasina olur umarım.

  YanıtlaSil
 36. Merhaba. Direkt kesim olmasa da sacla ilgili cok onemli bir sorunum var. Yardimci olabilirseniz cok mutlu olacagim. Bir kac senedir kafa derimde gecmeyen bir kasinti var. Bir ara minik kirmizi sivikceden cok et benini andiran goruntude biseyler de vardi. Tam goremiyorum onlar var mi hala ama kadinti cok rahatsiz edici oluyor. Sebebi ve cozumu icin bir oneriniz olursa cok sevinecegim. Tesekkur ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili nesrin.
   no poo başlıklı bir yazım var biliyorsunuz. bu yazımı ve altındaki yorumları inceleyin. benzer bir rahatsızlığa karşı uygulama ve sonuç bildiren uzunca bir yorum göreceksiniz. faydalı olacağını düşünüyorum.
   ayrıca uygulayabilirseniz no poo yöntemine de geçebilirsiniz tamamen.
   şifa olsun.

   Sil
 37. Kozmik bakimçim dolunayda mi yeniayda mi saç kestirmek beyazlamasina sebep oluyordu lütfen aydınlatır misin ?

  YanıtlaSil
 38. Şayet ay güneş dünya ve gezegenler üzerinde etkili olmasaydı Rabbim onları yaratır mıydı? Herşeyin bir sebebi var.. koca kainat boşa yaratılmadı ki... Güneşin D vitaminine inanıyor da insanlar ki güneş olmazsa olmayız biiii tonnn faydası varken... Ayın gücüne mi inanmayacagiz! bende çok inanıyorum ve faydasını görüyorum saflıksa güzel bi saflık 😊😊 daha bilmedigimiz neler var Rabbime şükürler olsun vesile olanlara da teşekkür ederizz kozmikcim iyiki varsın :) :)

  YanıtlaSil
 39. Tesekkur ederim. Bakiyorum hemen

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.