Terazi Burcunda Yeni Ay

24 Eylül 2014 saat 09:13’te Yeni Ay gerçekleşecek.

Güçlü ve yeniden doğuş enerjisine sahip olan Yeni Ay Terazi Burcunda gerçekleşiyor. Dolayısıyla bu Yeni Ay bizlere Terazi Burcunun özelliklerini yansıtacak.
Bu güçlü enerjiyi yeniden yapılanma için değerlendirebiliriz.

Terazi Burcu Yeni Ay’ını nasıl değerlendirmeliyiz?
- Terazi burcu sanatsal konular, bağlılık, evlilik, ortaklık, objektif bakış açısı, politik davranışlar, organizasyon, tanınma ve başkaları tarafından fark edilme ile ilgili olduğundan bu konularla ilgili hoşnut olmadığımız taraflarımızı yeniden gözden geçirebilir, geride bırakılması gerekenleri bırakabilir ya da istediğimiz şekilde yeniden yapılandırabiliriz.

-Yeni Ay enerjisi arınmamıza yardımcı olur. Dolayısıyla Yeni Ay günlerini ve bir gün öncesi ile bir gün sonrasını (23-24-25 Eylül ) meyve-sebze suları ile arınma çayları içerek ve bol su tüketerek değerlendirmemiz çok iyi olur. Yani küçük bir detoks uygulayabiliriz.
Yapabiliyorsak bu günlerde oruç tutabilir ya da sadece sıvı gıdalarla (meyve ve sebze suları, tanesiz çorbalar vb.) beslenebiliriz. Bu hem toksin atma açısından hem de sindirim sistemimizi oluşturan organların dinlenmesi ve yenilenmesi açısından son derece faydalıdır. Zindelik verir.
Arınma çaylarından bazılarına buradan, suyun bu yöndeki etkilerine ise buradaki yazılarımdan ulaşabilirsiniz. Alkali suyun faydalarına da göz atmanızı ve uygulamaya başlamanızı öneririm.
-Henüz denemediyseniz hem bedenen hem de ruhen pek çok faydası bulunan Tibet Egzersizlerine başlayabilirsiniz. Uygulanışı gayet basit ve kısa olan, ayrıca sonuca çok hızlı götüren bu egzersizlerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.
Başlangıç tarihini 25 Eylül olarak almak devamlılığı sağlamak ve daha hızlı sonuç almak için daha doğru bir seçim olacaktır.
- Yeni Ay günlerinde enerjimiz biraz düşük olacağından yorucu egzersizler uzak durmalıyız. Yine aynı nedenle ameliyatlardan da zorunlu ve acil olmadıkça kaçınmalıyız.
Yeni Ay Terazi burcunda gerçekleşeceğinden özellikle de Terazi burcunun yönettiği organların ameliyatından uzak durmamızda fayda var. Ayrıca Yeni Ay günü ve bir gün öncesi ile bir gün sonrası  Terazi burcunun etkilerini her zamankinden daha yoğun hissedebiliriz. Hem Terazi burcunun yönettiği organları hem de diğer etkilerini hatırlamak isterseniz ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
-Yoğun tempo ya da benzer sebeplerle iyi beslenemiyorsanız iki haftalık bir maya kürüne başlayabilirsiniz. Tüm besinlerin değerini ikiye katlayacak ve bedenimizde depolanmasını sağlayacak olan bu on beş günlük dönemde maya kürüyle bedenimiz için gerekli olan tüm vitamin, mineral ve proteinleri almamız hem beden hem cilt hem de saç sağlığımız için büyük fayda sağlayacaktır. Mayanın içeriği ve kullanımı ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
-24 eylül Yeni Ay’ı ile başlayacak olan iki haftalık Büyüyen Ay fazı bizim de genişlememizi kolaylaştıracak. Bu nedenle bu süre içerisinde kilo veremezseniz başarısız olduğunuzu düşünüp üzülmeyin. Sahip olduğunuz kiloyu korumanız büyük bir başarıdır aslında.
Bu iki haftalık süreci kilomuzu muhafaza ederek ya da zayıflıktan şikayetçiysek kolayca kilo alarak değerlendirebiliriz.
Kilomuzu korumak için günün besinlerini daha az tüketmek ya da tamamen uzak durmak çözüm olabilir. Örneğin mineral günlerinde tamamen tuzsuz beslenebiliriz; karbonhidrat günlerinde un ve şekerden tamamen uzaklaşabiliriz ya da yağ etkili günlerde yağı en aza indirebilir hatta hayvansal yağlardan tamamen kaçınabiliriz.

Kilo almak için tam tersi bir uygulama ile özellikle o günün besinini tüketebiliriz. Fakat bunu yaparken midemizi yoracak kadar abartmamalıyız. Ayrıca karbonhidratlar konusunda da seçici olmalı, sağlıklı olanları tercih etmeliyiz.
Günün besin türünü buradaki ay takvimlerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Ekim ayı takvimi ay başında ana sayfa da olacak. Ay’ın bedenimiz üzerindeki etkilerinden söz eden yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.
-24 Eylül -08 Ekim arasındaki Büyüyen Ay fazı besin maddeleri kadar maskelerin ve kürlerin de etkisini katlayacak. Özellikle saç uzatma ve onarma amacıyla yapılan bakımlarda etkili sonuçlar alınacaktır. Aynı şekilde cilt bakımı konusunda da avantajlı bir dönem.

Önemli olan bir diğer konu ise göğüs bakımı. Önümüzdeki dört hafta boyunca göğüs gelişimi ve güzelliği için yapılan her türlü bakım daha etkili olacak. Hangi kürü uygularsanız uygulayın beraberinde -ve sık sık- mutlaka masaj uygulayın. Kan dolaşımını hızlandırmak sonuç almanın püf noktasıdır!
Saç bakım kürlerini  buradan, cilt bakım maskelerini buradan inceleyebilirsiniz. Cilt bakımı kategorisinde göğüs büyütme ile ilgili de bilgi bulabilirsiniz.
-Saçlarımızın daha hızlı uzamasını istiyorsak 29 Eylül 2014 günü küçük de olsa bir saç kesimi yapmalıyız. Önümüzdeki günleri saç uzatma kürleri ve maya kürü (burada) ile de desteklersek alacağımız sonuçlar bizi çok mutlu edecektir.
-Yeni Ay dileklerini seviyorsanız Terazi burcunda gerçekleşen bu Yeni Ay  yukarıda da belirttiğim gibi bağlılık, evlilik, ortaklık, organizasyon, sanat, fark edilmek, tanınmak, olaylara objektif bakabilmek gibi konularda bize güçlü bir destek sağlayacak.
Önümüzdeki günlerde en yüksek faydayı sağlamamız ve hayrımıza olan tüm isteklerimizin gerçekleşmesi dileğiyle.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

21 yorum:

 1. Merhaba, blogunuzu ilgiyle takip ediyorum. 8 haftadir sinameke kurunu uyguluyorum, 2 haftalik ara verme donemindeyim fakat yukaridaki yazinizdaki tarihlerin sac uzatma icin uygunlugunu okudum, sizce ara vermeden bu tarihlerden yararlanip daha sonraki hafta mi ara vermeliyim? Saygilar

  YanıtlaSil
 2. Çok açıklayıcı ve aydınlatıcı bir yazi olmuş tesekkurler kozmikcim o zaman yeni ayla genislemeye merhaba demeliyim :)

  YanıtlaSil
 3. Blogu surekli okumaktan unutuyorum kozmikcim kpss sınavına 1 yil boyunca calismam gerekiyor hangi tarihte başlamak uygun olur çünkü çabuk sıkılan biriyim

  YanıtlaSil
 4. merhaba, ben bayram önce saçımı boyatmak istiyorum en uygun gün ne zaman? ben yay günlerini düşündüm ama size sormak en doğrusu :)

  YanıtlaSil
 5. sevgili ysm, ara vermeyin. bu iki hafta önemli çünkü. dinlenme zamanlarınız hep küçülen ay fazları olsun. sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ederim.. sevgiler :)

   Sil
 6. genişlemek için güzel bir zaman sevgili belkinci, iyi değerlendirin. herzamankinden de biraz da fazla yemeye çalışın:)
  başlangıçlar açısından ay'ın ikizler burcunda olduğu günleri tercih etmiyoruz genel olarak. bu gece başlayabilirsiniz, başlayamazsanız 29 eylül pazartesi iyi olur. hele günün ilk saatleri başlanırsa daha da iyi olur. başarılar diliyorum:)

  YanıtlaSil
 7. 7-8 ekim koç burcunda olacağız sevgili yaren. ondan once en iyi ihtimal yay ve oğlak günleri.

  YanıtlaSil
 8. Bu saç kürlerini 2 gün uygulayıp çok memnun kaldım diyenlere inanmıyorum açıkcası. Karanfil kürü sarımsaklı sampuan hiçbir sey fayda etmiyor bana. Avuc avuc dökülüyor saçlarım. Ayrıca olumsuz yorum görünmüyor hiç siliniyor belli ki.

  YanıtlaSil
 9. dejavu25 Eylül 2014 17:44
  Bu saç kürlerini 2 gün uygulayıp çok memnun kaldım diyenlere “İNANMIYORUM AÇIKÇASI”. Karanfil kürü sarımsaklı sampuan “HİÇBİR SEY FAYDA ETMİYOR BANA.” Avuc avuc dökülüyor saçlarım. Ayrıca olumsuz yorum görünmüyor hiç siliniyor belli ki.
  YanıtlaSil

  dejavu25 Eylül 2014 17:46
  Ha yorumlar da onaydan geçiyormuş silmek de değil işinize gelmeyeni yayımlamıyorsunuz bile artık bu “BLOĞA GÜVENİM HİÇ KALMADI.”
  YanıtlaSil


  Sevgili dejavu, merhaba.
  Kime güven duyacağınız elbette sizin tasarrufunuzda fakat çok erken karar verdiğinizi görüyorum.
  Örneğin yorumlardan okuyabildiğiniz kadarıyla karar vermişsiniz. Oysa sonuç alamayan arkadaşlarımızın da pek çok yorumu var. Rastlasaydınız altında çözüm aradığımızı gösteren yorumları da görecektiniz.
  "işinize gelmeyen" tabiri ne demek? Bunu hiç tanımadığınız birine yazarken nasıl rahatsız olmadınız? Ben bu blogta bir ürün satmıyorum ki sonuç alamayanların bana bir zararı olsun!
  Yorumlar elbette onaya tabi olacak. Burası daha çok kadınlardan oluşan bir topluluk. Rahatsız eden yorumlar gelmiş ki böyle olmasına karar vermişim!
  Bazen onaylanmak üzere iki gün beklediği oluyor yorumların. Zaman bulamıyorum, hasta oluyorum, işim oluyor, üzgün olduğum zamanlar oluyor...... Sonuç olarak size cevap vermeye çalışan ben, tıpkı sizin gibi bir insanım! Sizin yaşadığınız her şeyi ben de yaşıyorum!
  Ve ben ilk defa böyle bir tavırla karşılaşıyorum!
  İki yorumunuzun arasında sadece 2 dakika var! Siz bu iki dakika içinde ne yargılara varmışsınız böyle? İki dakikada öfkenizi nasıl bu kadar besleyip, üslubunuzu çirkinleştirdiniz?
  Bu blogta benim sildiğim hiç bir mesaj olmadı şimdiye kadar zannettiğiniz manada. Ancak kotası dolmuş konuların altından bunu bildirecek bir not yazacak kadar yer açmak için bilgi içermeyen mesajlardan silmişimdir.
  Evet yayınlamadığım mesajlarda var. Ürün reklamı yapan mesajlar mesela! Ya da ergenlik çağındaki çocukların hesaplarından gelen cinsel içerikli mesajlar!
  Umuyorum ki bu yazdıklarım size ne kadar acele yargıya vardığınızı ve bunun bir hata olduğunu gösterebilmiştir.
  Sorunuza gelirsek:
  Hiçbir kürden sonuç alamıyorsanız kan değerlerinize baktırın, eksik olan ne varsa tamamlayın! İhtiyacımız olan maddeler bedende önce hayati organlarımıza dağıtılır, kalırsa cilt, tırnak ve saç gibi hayati önem taşımayan unsurlara aktarılır. Dolayısıyla herhangi bir vitamin ya da mineral eksik olduğunda saçlarınız bundan faydalanamaz. Böyle bir durumda dışarıdan uygulanan maskeler, bakımlar işe yaramaz. Dilerseniz bu “bakın şu mayanın yaptıklarına” başlıklı konuya bir göz atın. Önümüzdeki iki hafta bu konu açısından önemli. Saç derinize sık sık masaj yapın ki, aldığınız vitaminler artan kan akışı sayesinde saç köklerinize ulaşsın.
  Ay takviminden burçların detaylarını inceleyin. Bu vitaminlerin emiliminin arttığı günleri özenle takip edin.
  Yine ay takvminden aslan burcu günlerini takip edin ve o günlerde saçlarınızdan az miktarda bile olsa kesin. Buna birkaç ay devam edin, devamlılık önemli.
  Yakın zamanda ya da şu an kullandığınız bir ilaç varsa yan etkilerini inceleyin.
  Saç dökülmesinin altında yatan sebeplerden bir diğeri de hormonsal değişimlerdir! Tedavi edilmezse dökülme maskelerle önlenemez.
  Amalgam dolgular da zaman zaman saç dökülmesine yol açar, çıkartılmadan dökülme durmaz!
  Aşırı gerginlik, öfke, sinir, stres, üzüntü saç dökülmesinin ve daha pek çok hastalığın en önemli nedenlerindendir. Kişi normale dönmeden saç dökülmesi sona ermez! Bakım ve maskelere rağmen!
  Bu durumun zihinsel bir nedeni de olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavrım için özür dilerim. Direkt onaya gidince öyle düşündüm ürün satan sitelerle karıştırdım sanırım. Dr. a Çok gittim değerlerimde eksiklik yok şuan. Uzun yıllardır bitmek bilmeyen bir dökülme var. Bi çok ürün yağ vs satın aldım çözüm olmadı malesef. Stres iş hayatında yasamış olabilirim ama öğrencilik yıllarımdan hatta liseden beri var bu dökülme. başlarda sorun yapmıyordum son yıllarda seyrekleşince dert yaptım kendime..Anlayışlı yorumlarınız için tesekkürler.

   Sil
 10. Örneğin hayatınızda sizi çok rahatsız eden herhangi bir durum, kişi ya da kişilerin varlığı da saç dökülmesine neden olur.
  Çaresizlik ve dışlanmışlık duygusu da. Bu tür rahatsız edici bir durumu ya da kişiyi hayatınızdan çıkartamıyorsanız -o dönem için bile olsa- , size hissettirdiği duyguyu içinizden atmak istiyor fakat atamıyorsanız, bu duygulardan kurtulmak istiyorsanız, özdeğer kaybı yaşamanıza sebep olduysa bu durum yani değersiz hissettiyseniz kendinizi yine saç dökülmesi ile karşılaşırsınız.
  Ayrılık ve terk ediliş travmaları ya da aşırı sorumluluk yüklenme de saç dökülmesinin sebeplerindendir.
  Kısaca içinizden, hayatınızdan, üzerinizden atmak istediğiniz bir duygu, kişi ya da sorumluluk karşısında saç deriniz sizin yerinize görev yapar. Siz atamazsanız o atar. Ayrılık ya da terk edilme bir travma sonucu bilinçaltınız “ben değersizim, öyle ise terkedilmeyi hak ettim” yargısına vardığında saç deriniz de sizin gibi düşünür ve terkedilir!
  Bütün bu durumlarda bırakın bakımları, maskeleri tıbbi ilaçlar ya da şampuanlardan bile sonuç alamazsınız! Çünkü sorun bambaşkadır! Sorunu çözdüğünüzde saç dökülmeniz kendiliğinden durur.
  Mesajlarınızda yazdığınız dikkat çekici kısımları tırnak içine aldım ve büyük harf olarak değiştirdim. Şimdi o kısımları bir kez daha farkına vararak okuyun.kesin yargılar, katı inançlar size engel olmaktan başka bir işe yaramaz! Güven duymadığınız uygulamalardan sonuç alamazsınız çünkü siz güven duymuyorum diye düşündüğünüzde –ifade etmeseniz bile- bilinçaltınız bunu tehlike olarak algılar. İlkel beyin sadece kendini korumaya programlıdır, unutmayın.
  Şifa bulmanızı diliyorum.

  YanıtlaSil
 11. sevgili dejavu, lise döneminde başlayan saç dökülmelerine çok sık rastlıyoruz. dediğim gibi aşırı stres, sorumluluk, kaygılar, yetersizlik korkusu vb. olumsuz hisler saçlara ve cilde son derece olumsuz yansıyor. öğrencilerin artan sorumlulukları malum. size tavsiyem geriye dönük bu durumla ilgili terapi alın. ya da en basit haliyle sessiz sakin bir ortamda geçmişte size sıkıntıya düşüren bu olayları hatırlayın ve kağıda dökün. aklınıza gelen en saçma şeyleri bile yazın, küfür etmek geliyorsa içinizden yazın, bağırmak istiyorsanız kağıt üzerinde bağırın. önemli olan içinizde hiç bir şey bırakmadan yazmanız. sonra da kağıdı yırtıp atın. hatta size daha mutlu edecekse yakın ve izleyin. bunu size kötü hissettiren unutmadığınız her olay ya da kişi için yapın. örneğin lise döneminde üzerinizde baskıya sebep olan kişilere. öğretmen ya da aile-akraba olabilir. onlara söyleyemediğiniz ne varsa tek tek yazın ve yok edin. bu evde yapabileceğiniz en güçlü duygu boşaltma terapisidir. kanser hastalarında bile işe yarar!

  YanıtlaSil
 12. Merhaba kozmik bakım,
  Seni yıllardır takip ediyor ve artık çok iyi tanıdığımı düşünüyorum. Sadece insanlara yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapan birisin. Buna rağmen hiç haketmediğin halde bazı olumsuz yorumlara maruz kalıyorsun. Ona rağmen yine de sakinliğini koruyabiliyorsun. Sabrına hayranım. Gerçi bu sefer en azından karşıdaki kişi hatasını anlamış. :)

  Geçen gün tibet egzersizlerine başlamak için uygun gün sorduğumda 29 eylül demiştin. Birkaç gündür yoğunluktan bloga girememiştim. O yüzden bu yazını yeni okudum. 24 eylülde başlanabilir yazmışsın. Tabii ben kaçırdım. :))
  Yarın başlasam uygun mu? Egzersizlerin devamlılığını sağlamak adına hangi gün başlamalıyım?

  Çok teşekkürler. Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
 13. sevgili fullmoon, çok teşekkür ederim desteğin için. yeni gelen arkadaşlarımız beni pek tanımıyor, ondan belki de. blogumuz büyüyor, ben de uzun zamandır zor günler geçiyorum. dolayısıyla yetişemiyorum eskisi gibi. karşılıklı anlayışla götüreceğiz artık, çaresi yok:) arkadaşımız da üstesinden gelemediği için çok gergin belli ki. üzüldüm gerçekten ama özür dilemek de büyük bir erdem, unuttum gitti:)
  24 eylül değil de 25 eylül yazdım yazımda. 25 eylül de doğru bir zaman, kaçıranlar için 29 eylül de. ama daha fazla beklenilmemeli! (yanlışlıkla 24 eylül yazdığım bir yer var mı diye baktım fakat bulamadım, varsa gösterebilirsiniz) yarın başlamayın, 29 eylül pazartesiyi bekleyin. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 14. Yazının başlığında "24 Eylül 2014 saat 09:13’te Yeni Ay gerçekleşecek." yazdığın için ben onu egzersizlere başlama günü olarak algıladım. Aslında "25 eylülde" yazmışsın. :)

  Bence gayet iyi yetişiyorsun. Ben okuyarak takip etmekte zorlanırken, sen herkese cevap yazarak yardımcı oluyorsun üstelik.

  Hem geçen hafta sonu saçımı kestirmiştim. Yeni aya yakın bir tarihmiş. Umarım saçlarım olumsuz etkilemez.

  Kolay gelsin. Görüşmek üzere.

  YanıtlaSil
 15. Karanfil kürünü sabırla uygulamaya devam edeceğim. Sonuç alırsam da buraya yazacağım :)

  YanıtlaSil
 16. ay aslan burcunda idi sanıyorum sevgili fullmoon. sağlıklı saçlar için mükemmel bir zamanlama. ben de istedim dökülme sebebiyle fakat zaman yaratamadım. önümüzdeki aydan itibaren inşallah. sadece çok hızlı uzama sağlamaz. umuyorum önemli değildir:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ay, aslan burcundaydı. Uzama için değil, gürleşme için kesim yaptırdım. 21 eylüldü. Fakat 24 eylül yeni ay olunca tereddüt ettim. Saç beyazlaşması açısından sormuştum. Tarih yakın olduğu için.

   Sil
 17. elbette, bekliyoruz sevgili dejavu. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 18. olumsuz bir etkisi olmaz sevgili fullmoon, endişe etmeyin :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.