Sayfalar

Ay Ikizler Burcunda

Ay İkizler burcuna geçtiğinde tüm canlılara bu burcun özelliklerini yansıtır. Yani hepimiz biraz İkizler burcuna sahip kişiler gibi davranırız.

Ay İkizler burcunda iken daha konuşkan ve daha hareketli oluruz. Zihnimiz daha berrak olduğundan kavrama gücümüz artar. Bu olumlu gelişmelere karşın davranışlarımızda bir tutarsızlık olabilir. Bu durum çabuk karar değiştirmemize de yol açabilir. Bu nedenle Ay’ın İkizler burcunda olduğu günlerde önemli kararlar

almamakta fayda var.
Bu günlerde birbirimizi daha iyi tanıyabilir, ilişkilerimizi güçlendirebilir, yeni insanlarla tanışabilir, kolayca yeni bağlantılar kurabiliriz.

İkili ilişkilerimizde daha çok konuşmak ve tartışmak isteriz. Fakat yukarıda değindiğim nedenlerden dolayı aşırıya kaçmamakta fayda. Çünkü bu durum yanlış anlaşılmalara ve dolayısyla kırgınlıklara yol açabilir. Bu etkilerin bilincinde olarak daha anlayışlı olur ve yaşadığımız durumun üzerinde durmazsak daha az üzülürüz.


İkizler burcu bedenimizde omuzlarımızı, kollarımızı, ellerimizi, solunum yollarımızı, timüs denilen boyun altı bezlerimizi, iç salgı bezlerimizi, bronşlarımızı ve sinir sistemimizi temsil eder. Dolayısıyla bu bölgelerde rahatsızlık hissetme ihtimalimiz çok yüksek. Örneğin omuzlarımızın tutulması söz konusu olabilir. Kollarımız da diğer günlere nispeten daha çabuk yorulabilir. Romatizmal ağrılarda artış görülebilir. Bu bölgelere özellikle yağlarla yapacağımız masajlar ağrılarımızı ve tüm yorgunluğumuzu çabucak alır.


Solunum yollarımızı da ekstra korumalıyız. Bu günler de sigara ve alkol daha zararlı hale gelecektir. Bu ihtimallere karşı önlem aldığımız takdirde Ay’ın İkizler burcundan geçtiği günleri daha kolay atlatabiliriz.

Bu günler de ilgili bölgelere verdiğimiz zarar da yarar da ikiye katlanacağından bu dönemi bu bölgelerin tedavisi için değerlendirmek büyük avantaj sağlayacaktır. Fakat daha önce de belirttiğim gibi ameliyatlar tedaviler gibi ekstra fayda sağlamak yerine riski ve iyileşme süresini arttıracaktır. Bu nedenle İkizler burcunun etkisinde iken temsil ettiği bölgelerin ameliyatlarından mümkün olduğunca kaçınmalıyız.

İkizler burcunun temsil ettiği besin türü yağlardır. Bu nedenle farkında olmadan yağlı yemeklere yöneliriz. Bedenimiz bu süreçte yağları daha kolay sindirir fakat bu yağın bedenimize iki kat etki edeceğini de aklımızdan çıkarmamalız. Bu kural çerçevesinden bakacak olursak kızartmaların, yanmış yağların ve özellikle kalp ve damar hastaları için katı yağların zararının da iki kat olacağını kolaylıkla tahmin edebiliriz. Ayrıca yağlı besinlerin kiloya neden olan etkisi de bu günler de iki kat olacaktır. Yani biz bu tür bir yiyecekten bir porsiyon yediğimizi düşünürken bedenimiz iki porsiyon yediğini hissedip öyle davranacak.

Bu günlerde zeytin yağı ve tereyağ gibi faydalı yağlarla; içerdiği omega 3 nedeniyle balık tüketmek ise bedenimizi güçlendirecektir.

İkizler burcundan yansıyan bu özellikleri ve kendi bedenimizin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak güne uygun sofralar hazırlayabiliriz. Böylece zarara karşı önlem alırken aynı zamanda avantajlarını da en doğru şekilde değerlendirmiş oluruz.

Diyette olanlarımızın bu kurala uygun davranmalarını önemle vurgulamak istiyorum.

İkizler burcunun temsil ettiği organlar için faydalı olan yiyecek ve içecekleri de bu günlerde beslenmemize dahil etmemiz çok faydalı olacaktır. Bu yiyeceklere ve içeceklere örnekler verecek olursak:

Çok değerli yağ asitleri barındıran avokado.(cilt maskesi olarak da değerlendirilmeli)

Yağ metabolizmasını dengeleyen lahana turşusu.

Vücuttaki yağı çözen ve zayıflamaya yardımcı olan limon, lahana, su/alkali su…

Selülit önleyici enginar, portakal …

Gut ve romatizmaya faydalı olan kiraz, vişne, esmer buğday, tere…

Astım probleminde yardımcımız olan kayısı, keçi boynuzu, su…

Solunum yollarını koruyan rezene, adaçayı…

Bronşları güçlendiren fesleğen.

Öksürüğe iyi gelen ve balgam söktüren siyah ve kırmızı turp; kereviz, rezene…

Bağışıklığı güçlendiren maya, soğan, sarımsak, dereotu…

Kas sağlığı için önemli olan brokoli, bezelye, patates, marul, kivi…

Hormonlar ve salgı bezleri üzerinde etkili olan zeytin, mercimek, patates, portakal, böğürtlen…

Vücudun kendi kortizonunu yapılandırmasına yardımcı olan karnabahar.

Yukarıda adı geçen bazı bitki kürlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu günlerde etkisi artan bu besinler sadece sağlığımızı değil, güzelliğimizi de korur.

Elbette bu besinlerden en yüksek faydayı sağlamak için yeteri kadar su içmek çok önemlidir. Buradaki yazılarımda bu konuyu işlemiştim.  Hem besinlerden en yüksek faydayı sağlamak hem de tüm hücrelerinizi yeniden sağlıklı hale getirmek isterseniz önerim alkali su içmeniz. İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Yine sadece 5 dakika süren Tibet egzersizleri de bu konuda büyük yardımcınız olacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ay İkizler burcundayken yağlarla yapılan tedavilerden ve bakımlardan çok hızlı sonuç alırız. Ayrıca yağları kendi gününde kullanmamız etkisini de duble yaşamamızı sağlar.


Barındırdığı enerji saç uzatma konusunda da bize büyük destek veren İkizler günlerinde aşağıdaki bakımları uygularsak doğru bir seçim yapmış olur, nimetlerini de kısa süre de yaşarız.

Sığır İliği Maskesi: Saç köklerini besleyen sığır iliği yeni saç oluşumunu sağlarken aynı zamanda işlem görmüş ve yıpranmış saçları kökten uca onararak pürüzsüz, sağlıklı, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yine bu yönü ile saçların normalden daha hızlı uzamasını sağlar. Uygulanış şekli için tıklayın.

Havuç Kürü: Hızlı saç uzatma konusunda ün  yapmış etkili maskelerden biridir. Ortalama olarak ayda 4 cm uzama sağlar. İçerdiği protein (*keratin);  yağ;  fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum, folik asit;  A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminleri nedeniyle diğer saç uzatma kürlerinden bir adım öne çıkan havuç kürü saçları hızla uzatırken aynı zamanda başta keratin olmak üzere saçın diğer ihtiyaçlarını da karşılar. Uygulanış şekli için tıklayın.

Sinameki Kürü: Saçların ayda 4 cm kadar uzamasını sağlayan bir diğer ünlü ve etkisi kanıtlanmış saç uzatma kürüdür. Saçın ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha zayıf olduğu için haftada bir gün de saç köklerini besleyen bir maske (örneğin maya maskesi)uygulayarak desteklenmelidir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Siyah Turp Kürü: Saçın ayda 4 kata kadar daha hızlı uzatılması amacıyla kullanılan bir diğer kürdür. Sinameki kürü gibi bu maske de haftada bir gün saç köklerini besleyen bir maske ile(örneğin maya maskesi) desteklenmelidir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Karma ya da tek başına kullanılan  yağlar: İkizler burcunun yağlara verdiği gücün avantajı kullanılarak cilt ve saçlara yağ maskeleri ya da yağ masajları uygulanmalıdır. Selülit masajları, saç maskeleri, avokado maskesi, kirpik ve kaşlara uygulanacak yağ bakımları bunlara örnek olarak verilebilir.

Bu günlerin atlanmaması gereken en önemli bakımlarından biri de el ve dirseklere yapılacak bakımlardır.

Saç uzatma kürleriyle ilgili birkaç hatırlatma:

* Çok hızlı uzayan saç yeterince beslenemeyeceğinden artan ihyacı karşılamak için mutlaka beslenmenize dikkat edin ve maya maskesi gibi saç köklerini beslemeye odaklı bir maskeyi haftada bir kez uygulayın.

* Yukarıdaki  saç uzatma kürlerinin etkisi kanıtlanmış olsa da bireysel farklılıklardan dolayı hepsi herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Kürlerden birini seçmeli ve birkaç hafta uygulamalısınız. Sonuç aldığınızı gördüğünüzde devam edin. Etkisi yüksek günlerde uygulamanıza ve kan değerleriniz normal olmasına rağmen sonuç almıyorsanız seçtiğiniz kür sizin kürünüz değildir, alternatif bir kür deneyin.

Deneme yapacak kadar vaktiniz yoksa yani kısa bir süre içinde saçlarınızı uzatmanız gerekiyorsa saç uzatma kürlerinden birini seçmek yerine dönüşümlü olarak hepsini kullanmanızı öneririm.

* Saç uzatma sabır gerektirir. Sürekli saçınıza odaklanıp uzamadığını düşünmek bilinçaltınıza yanlış mesaj verir ki bu da uzamayı engeller. Kürünüzü uygulayın ve saçınızı unutun.

* 1,5 – 2 aylık bir uygulamanın ardından iki haftalık bir ara verin, saç ve saç dipleriniz dinlensin. Bir kürü hiç aralıksız aylarca kullanmak etkiyi giderek zayıflatır. Bu iki haftalık arayı küçülen ay fazında vermeniz en doğrusudur. Büyüyen ay fazı ise saç uzatma konusunda bizim için en kıymetli dönemdir.

Yukarıda  bahsi geçmeyen kürlerden birini sürekli uyguluyorsanız (maya kürü ve karanfil kürü gibi) bu günlerde uygulama yapmamanız ve kürlerin kendilerine özel, etkilerinin arttığı günleri beklemeniz kesinlikle daha üstün sonuçlar almanızı sağlayacaktır..

Ayrıca Ay’ın İkizler burcunda olduğu günler:

-Evimizi/iş yerimizi temizlemek ve havalandırmak için çok uygundur. Bunu özellikle küçülen ay dönemindeki İkizler gününde yaparsak temizliğin etkisi uzun süre devam eder.

-Özellikle büyüyen fazındaki İkizler burcu çiçek, sarmaşık ve şifalı bitkileri ekmek için çok uygundur.

-Bu günler bitkileri sulamak için kesinlikle uygun değildir.

-Aile ve dost toplantıları daha keyifli geçer.

-Kısa seyahatlere çıkmak için uygundur.

-Sürekli ertelenmiş hobilere (kitap, el işi vb.)başlamak için mükemmeldir.

-Satış ve pazarlama gibi ticari işlerle ilgili toplantılar ve tanıtımlar için büyük avantaj sağlar.

-Zihnimizin daha açık olduğu bu günler iletişim, okuma, yazma, çizim vb. dikkat gerektiren konularda da destekleyici enerjiler sunar.

-Kalıcı olmasını istediğimiz işlere başlamak içinse hiç uygun değildir. Başlanan iş kalıcı olmayacaktır.

En yüksek faydayı görmeniz dileğiyle.

Ay takvimine dönmek için tıklayın.

90 yorum:

 1. Kozmikcim mya maskesi yapsam sacıma etki etmezmi bu günlerde çünkü elimde hiç yag yok yag bakimi yapamam maya yapsam ayni ekiyi gösterirmi

  YanıtlaSil
 2. tam bugün şu an hazırlıyorum bunu :) haftaya da gelecek zamanı vardır umarım. karışım saç yağı vardı onu da karıştırıyorum içine :)

  YanıtlaSil
 3. bizim istediğimiz ölçüde bir etki söz konusu olmaz fakat dilerseniz uygulayabilirsiniz sevgili duygu. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 4. bir de bu yine benim kafamda emildi gitti eheheh :) fıskiye de fısfıslamadı katı mı olmuş artık tıkandı mı bilmiyorum temizledim fıskiyeyi gene olmadı mecbur içine sıcak su boca ettim ne yapsaydım yaa keşke sinemaki mi kaynatsaydım biraz daha ne dersin? kafam emiyor arkadaş her şeyi :))

  YanıtlaSil
 5. sevgili msblueblack deneme yanılma yoluyla kendi ölçülerinizi bulmaya çalışın.

  YanıtlaSil
 6. peki haftaya bunun zamanı gelmezse de ben haftada b,r kere yine de uygulamalıyım ya, gelmese de uygulayım mı?

  YanıtlaSil
 7. ay takvimini control edin. aslan, terazi, yay ve kova günlerinde uyguluyoruz. yani her hafta uygulama yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 8. sac kesim gunleri ve sac dokulmesi karsi neler yapabiliriz ?

  YanıtlaSil
 9. Ben dün havuç kürünü uyguladım en kolayıma o geldiği için, saçlarım yumuşacık oldu ve parladı.. bu bile bana çok iyi geldi teşekkürler kozmik bakım.. ;)

  YanıtlaSil
 10. hangi günler ve saatler arası ikizler burcundayız acaba

  YanıtlaSil
 11. 13 mart kesim için uygun olur sevgili emine. detyaları ay takviminden kontrol edin lütfen. dökülmeye karşı karanfil kürü ve maya maskesi oldukça etkilidir. ay koç burcunda başlıklı yazımda bahsetmiştim. vakit bulduğunuzda okumanız faydalı olabilir. şifa diliyorum:)

  YanıtlaSil
 12. sevgili zeynep çok sevindim:) daha da güzel haberlerle dönün inşallah:)

  YanıtlaSil
 13. sevgili lolly tüm burçların geçiş saatlerini "mart 2014 ay takvimi "nde bulabilirsiniz. şu an sağ sütunda en çok okunanalar listesinden ulaşabilirsiniz. ana sayfada da mevcut. ayrıca kategoriler bölümünde "ay takvimi" etiketinden bulabilirsiniz. güle güle kullanın:)

  YanıtlaSil
 14. Havuç kuru bana yaramadi uzasin ama bakim yapsn istiyordum gunune de uydum kozmik bakim

  YanıtlaSil
 15. sevgili şeyma diger başlıkta cevapladım sorunuzu.

  YanıtlaSil
 16. Kozmikcim ben bu sıralarda çok soru soruyorum ama kusura bakma lütfen. Bahçemize ufak tefek bitkiler ektik. Akşam üstü sulamayı düşünüyordum. Toprağı kurudu ama sulama için de doğru günler değilmiş. 2 günde 1 suluyoruz normalde ama ne yapmalıyım ki ?

  YanıtlaSil
 17. Mayis icin sac kesim tarihi nedir acaba? Cok tesekkurler kozmikcim :)

  YanıtlaSil
 18. Sevgili Kozmik, sac kesim gunler mayis icin hangi gunler acaba? Bir de bu gunleri neye gore belirloyoruz:) her ay size sormamak icin

  YanıtlaSil
 19. sevgili moon, yarın Sabah ay burç değiştirecek fakat size bırakıyorum, dayanamayaclarını düşünürseniz az miktarda sulayın. sorunuzu dün sormuşsunuz gerçi, ben dünü hasta ve yatakta geçirdiğim için bakamadım yorumlara, kusura bakmayın.

  YanıtlaSil
 20. sevgili sezin ayın aslan burcu ve koç burcunda olduğu günleri kullanıyoruz. zaman zaman da yay burcu günlerini. ana sayfada bulunan mayıs takviminden tarihlerine bakabilirsiniz. bu ay sadece koç ve aslan burçlarını kullanıyoruz. kesimden once her iki burcu da okumanızda fayda var detaylar için. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 21. Kozmik merhaba saç boyayabiliyor muyuz bugün

  YanıtlaSil
 22. 2 hairanı beklemeniz daha sağlıklı olur sevgili bnc turkey.

  YanıtlaSil
 23. Kozmikçim evimi taşıyacağım. Hangi burç zamanında önerirsin ve ayın hangi halindde.

  YanıtlaSil
 24. Regl dönemimdeyim.Epilasyon gününde yapamadım,kacirdim,bakimlar da pek etkili olmuyordu degil mi bu donemde?

  YanıtlaSil
 25. evet sevgili mariposa, regl döneminde yapmanıza gerek yok. sevgler:)

  YanıtlaSil
 26. ay'ın ikizler ve yengeç burçlarında olduğu günler taşınmak için daha uygundur sevgili esrkrl. ben de aynı konuyla meşgulüm bu aralar, kolaylıklar dilerim:)

  YanıtlaSil
 27. Merhaba, bilgiler icin tesekkurler
  Elimde sarimsak, badem, cam terebenti, isirgan, zeytin, biberiye, menekse yaglari var bunlarla nasil bir sac bakimi yapabilirim? Bir de kina yakmak icin en yakin uygun tarih ne zaman?

  YanıtlaSil
 28. kozmik bakım, selülit icin ne yapmalıyız ve uygun tarihler nelerdir ?
  mesela bu günler uygun mudur?

  YanıtlaSil
 29. sevgili zeyzeyindukkani, hepsini birlikte kullanabilirsiniz. fakat badem ve zeytin yağını temel alın. çam terebentin, biberiye ve sarımdak yağını sadece birkaç damla kullanın. menekşe ve ısırgan yaplarını daha fazla kullanabilirsiniz, problem olmaz.
  kına için koç,boğa,aslan,başak ve oğlak günleri uygundur. eylül takviminden tarihlerini control edebilirsiniz. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 30. selülit tedavisi için küçülen ay dönemi uygundur. ayrıca bu döneme rastlamasa bile terazi burcundan koç burcuna kadar olan dönem önemlidir. klasik yöntemlerin tümünü uygulayabilirsiniz. buz masajı, kabak lifi ile masaj olabilir. kahve telvesi, biberiye ya da portakal yağları ile yapılan masajlar... önemli olan bu bölgede kan dolaşımını arttırmak. bol hareket ve bol su da çok faydalı olacaktır. bunları duş anı dışında gün içinde 15:00-19:00 saatleri arasında yapmanız daha faydalı olur.şifa olmasını dilerim:)

  YanıtlaSil
 31. Mrb kozmik bakim sizi ilgiyle takip etmeye basladim ben boğa burcuyum dip boyam cok geldi ayin aslan burcunda olmasini bekliyorum fakat bu gunlerde boyamak zorundayim ayrica kesim de yapmam gerekiyo sizce uygun mu

  YanıtlaSil
 32. hoşgeldiniz sevgili tolga:) malesef en yakın günler aslan burcu günleri. ben de sizler gibi gayretle aslan günlerini bekliyorum hem boya hem kesim için. fakat zorunlu bir durum söz konusu ise bu ayı böyle geçin, önümüzdeki aydan itibaren ay takvimini kullanmaya başlayın.

  YanıtlaSil
 33. Yeni başlangıçlar için uygun değil dediniz ama yarın da diyete başlama günü. Bu bir çelişki mi, yoksa istisna mı?

  YanıtlaSil
 34. diyet konusunda etkilemez bizi sevgili gökşen. daha çok yeni projeler ve uzun sure devam etmemizi gerektiren konularda ikizler burcunu tercih etmiyoruz. yine de kuşku duymak istemezseniz ve daha rahat hissedecekseniz yarından itibaren başlayabilirsiniz, sakıncası yok. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 35. merhaba kozmikcim avakado maskesini nası yapıcaz yüz ve saçımız için

  YanıtlaSil
 36. sevgili büşra koçak, olgun olmak koşuluyla pure haline getirip temiz cilde uygulayın. 15-20 dakika kalabilir cildinizde. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 37. Subat ayinda uygun amaliyat gunleri nezaman bilgi verebilimisiniz. Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 38. elbette, hangi bölge ya da organ ameliyatından bahsediyoruz sevgili buşra? omuz,kol, el bölgeleri mi? emin olayım ki hata olmasın.

  YanıtlaSil
 39. Şubat ayi ve mart ayında olabilir amaliyat ama kesin tarih belli olmadi. Meme amaliyati icin

  YanıtlaSil
 40. sevgili busra yerinizde olsaydım 17-18 martı tercih ederdim. bu ara memeyi temsil eden yengeç burcu küçülen ayın artasına rastlıyor. öncesi ve sonrası ise cildimizi temsil eden günler. bu nedenle avantajlı günler biraz kısıtlı.

  YanıtlaSil
 41. Cok tesekkur ederim kozmik dediginiz tarihi kullanacagim inşallah doktoruma soyleyip :)

  YanıtlaSil
 42. Merhaba kozmik simdi benim mart ayında yani 17 18 bu amaliyati olmam riskli mi biraz

  YanıtlaSil
 43. hayır sevgili busra. 17-18 martı tercih etmek daha iyi demiştim.

  YanıtlaSil
 44. Teşekkür ederim zamaninizi aldim hakkinizi helal edin

  YanıtlaSil
 45. Kozmik bakım merhaba üçtür mesaj göndermeyi beceremedim :)blogunuzu dün keşfettim bilgim olmayan bir konu iki gün önce sinemaki kürü yapmıştım fakat dün farkettimki yanlış zamanlama yapmışım dün akşam yağlardan yana kullandım seçeneğimi bugün soran köründe başlamayı düşünüyordum fakat bulamadım havuc kürü yerine kullanabilirmiyim sogan kürünü birde yaglar kafada kaşıntıya sebeb olurmu not:saçları ortadan yanmış kısacık kestirmek zorunda kalan buna ragmen saçını kurtaramayıp onları kafasında taşımaya daha fazla dayanamayan ve makası aldığı gibi hertarafdan kendini kırpıp oglan çocuğuna çeviren kadın çook üzgün bir kadın :( bilgileriniz için teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
 46. sevgili XxLuce hoşgeldiniz:)
  geçmiş olsun. soğan kürü nedir?
  arı poleni maskesini öneririm ayrıca ve bu maskeyi ay koç, boğa, aslan, başak, yay ve oğlak burçlarındayken uygulamanızı. şubat takvimini ardından martın ilk günlerinde ay aslanda olacak. ilk uygulamanızı o günlerde yapabilirsiniz.
  üzülmeyin, burada her şey yoluna girecektir.
  sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim pazartesi amaliyat olcak omuzdan uygun bir gun mu dur teşekkür ederim

   Sil
 47. Sevgili kozmik bakim iyi ki varsin ve blogunu kesfettigim icin cok mutluyum.Bir sorum olacakti.Burun estetiği yaptirmayi ddusunuyorum. Onerebileceginiz tarihler nelerdir? Dogru tarihler icin ayin hangi fazlari ve hangi burçta olmasi gerekiyor.Cok tesekkurler kozmikbakim ♡

  YanıtlaSil
 48. Sevgili busra, sorunuzu simdi fark ettim kusura bakmayin lutfen. Ay takvimine gore cok olumsuz bir durum yokmus. Buyuyen ay fazinda olmamizdan dolayi biraz sikinti yasamis olabilirsiniz. Ancak ay ikizler burcunda degilmis neyse ki. Umuyorum ki coktan iyilesmistir. Sevgiler ♡

  YanıtlaSil
 49. Sevgili deniz, iyi ki bizimlesiniz♡
  8-14 nisan burun ameliyati icin onumuzdeki en uygun tarihler. Bu tarihleri degerlendiremezseniz mayisin ilk haftasi icin yeniden bakariz.sadece kuculen ay donemlerinden secebiliyoruz bu arada. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 50. Sevgili kozmik bakım ..röfle yaptırmak istiyorum fakat bir önceki röflem çok kötü olduğu için doğru günde gitmek istiyorum ...ay koç burcundayken mi gideyim yardımcı olursanız çok çok sevinirim ..sevgiler :)

  YanıtlaSil
 51. sevgili iffet,
  ay henüz aslan burcunda. yani 31 mart 2015 saat 21:12’ye kadar yaptırabilirsiniz. mümkün olmazsa 17 nisan koç günlerini bekleyebilirsiniz. sevgiler:)

  YanıtlaSil
 52. Çok teşekkür ederim ..sevgiler :)

  YanıtlaSil
 53. merhaba kozmik bakım,saçlarımı kestirmek istiyorum ne zaman kestirmemi önerirsin.sevgiler :)

  YanıtlaSil
 54. 26-27 nisan aslan günlerini tercih edin sevgili pamuk gölge.şifa olmasını diliyorum:)

  YanıtlaSil
 55. iyi günler kozmik bakım, ben epilasyona başlamayı düşünüyorum ama sanırım ikizler burcu uzun süre devam etmek istediğimiz konularda bizi destekleyen bir ay değil. Ayrıca bugün yeniayı da gördük, dolayısıyla ayın büyüme dönemine girmiş olması da beni kararsız bırakan bir başka konu. Ancak başlamak istediğim epilasyon yönteminde tüyler dökülmesi için 3 haftalık bir döneme ihtiyaç duyuluyormuş yaklaşık olarak. Ve tam 3 hafta sonra 9 Haziran'da tatile çıkmayı planlıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu yazı ağdayla geçirip kışın mı başlamalıyım epilasyona?
  Teşekkür ederim <3

  YanıtlaSil
 56. Sevgili kozmik acaba karbonat yogurt maskesi için uygun mu bu günler?Haftada bir yapmaya çalişiyorum ama senin önerdigin günleri takip ediyorum..Geçtigimiz hafta içi uygun gün olmadi sanirim.Ne zaman yapabiliriz?

  YanıtlaSil
 57. yengeç günlerini beklemek daha iyi olur sevgili prenses84. ikizlerde iken el üzerindeki lekelerde etkili olur. her zaman hatırlatamıyorum malesef, zaman yarattıkça sınavlara hazırlanıyorum, çok sıkışığım. ay takviminden takip ederseniz kaçırmamış olursunuz.
  sevgiler <3

  YanıtlaSil
 58. sevgili kozmikcim, ayak tirnaklarima besleme amacli kina yakmak istiyorum en uygun gün ne zamandr acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. balık burcu günleri ugun olur sevgili fatma. şifa olsun :)

   Sil
 59. merhabalar Kozmik...
  30 Ağustos'u kaçırdım maalesef..
  Lavanta kürüne ayın ikizlerde olduğu şu günlerde başlasam uygun mudur?

  YanıtlaSil
 60. hangi amaçla başlayacaksınız sevgili mononoke? belki erken bir tarih verebilirim buna gore. şu an uygun olmaz.

  YanıtlaSil
 61. Sevgili kozmik; karaciğerleri temizlemek dolayısıyla cilt ışıltıma katkıda bulunmak için başlamayı düşünmüştüm.

  YanıtlaSil
 62. Meraba kozmik benimde bir sorum olucak slarım eskiden çok gür ve uzundu şimdi ise çok inceldi resmen yok denicek kadar azaldı uzun ama ince olması hiç hoş değil çok dökülüyor bunun için bir önerin var mı :))

  YanıtlaSil
 63. Sevgili mavi kelebek ari poleni maskesi sac tellerini kalinlastiriyor ve yeni saclarin cikmasini sagliyor. Bizzat deneyimledigim icin rahatlikla oneriyorum. Turp kurununde sac telini kalinlastirma ozelligi var ancak diger ihtiyaclarinizdan dolayi size uygun olmayacagini dusunuyorum. Sifa diliyorum.

  YanıtlaSil
 64. 29 eylul uygun olur sevgili mononoke :) sifa olsun.

  YanıtlaSil
 65. Sevgili Kozmik;
  Kandaki crp degerim yuksekti bikac ay once yaptirdigim tahlilde.arastirdim I.saracoglunun beyaz dut kurusu kuru tarifini buldum.neyseki dut kurusunu da ancak temin edebildim.baslamam icin en uygun zaman hangisidir acaba? Simdiden tesekkur ediyorum. ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kaç günlük ve nasıl uygulanıyor bu kür sevgili fidelya? ona gore belirleyelim.

   Sil
  2. Yedi sekiz yemek kasigi dut kurusunu yarim lt suda bes dakika kaynetip altinci dakikada aliyorum ocaktan.sabah ve aksam ac karnima iciyorum.yirmi gun devam etmk gerekiyormus.bir iki defa denedim tadini merak ettigim icin

   Sil
  3. Ama dogru zamn aslan gunu mu bilemedim.

   Sil
 66. Bir avuc yaklasik 7-8 yemk kasigi dut kurusunu yarim lt suyla kaynatip besinci dk.dan sonra ocaktan alip ilitarak ac karna yirmi yirmi bes gun kdr sabah aksam icilmesi gerek..

  YanıtlaSil
 67. Bu kure 18 ekim sabahi baslamaniz uygun olur sevgili fidelya.guzel haberletinizi aliriz insallah :)
  Sifa olsun.

  YanıtlaSil
 68. Tesekkur ederim Kozmikcim, insaAllah...

  YanıtlaSil
 69. Sevgili kozmik bakım, ben saçlarımı en son saçların hızlı uzatmak için kestirme gününde kestirdim kırıklarından arındı. Şimdi saçlarımı uzatmak istiyorum sinameki kürü, maya maskesi ve argan yağı uyguluyorum. birden fazla şey uygulamamda sakınca olur mu mümkün olduğunca çabuk uzatmak istiyorum :)
  Bir sorum daha olacak kaşlarım seyrekleşti ve bir kaşım küstü bu yüzden bir süredir badem yağı uyguluyorum kaş aldırmak için en uygun zaman hangisi ben önümüzde ki epilasyon gününde aldırmayı düşünüyorum ama bir sakıncası olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili zeynep,
   böyle yoğun bakımı büyüyen fazlarda yapmanızı öneririm. şimdi zaten saçın dinlenme zamanı. tek bir uygulama yapın. argan yağı ve sinamekiyi birleştirebilirsiniz de.
   12-25 kasım arası büyüyen fazda hafta da birkaç uygulama yapabilirsiniz. daha anlamlı olur.
   kaşlarınızı kesinlikle epilasyon günlerinde aldırmayın. küsen kaşınızı muhtemelen böyle bir günde almışsınız. epilasyon günlerinde yaptığımızda bu aslında, istemediğimiz tüyleri küstürüyoruz.
   sizing yapmanız gereken saçlarımızı gürleştirdiğimiz günleri takip etmek ve bu günlerde almak. örneğin 4 kasımda küsen kaşınızdan birkaç tane almaya çalışın. böyle günleri takip ederek yeniden gürleşme sağlayabilirsiniz.

   Sil
 70. Merhaba bu gün akşam 6.30 dan sonra saçımı kestirdim sizce uygun bir saat miydi? Uygun bir gün müydü?

  YanıtlaSil
 71. merhaba sevgili hazal,
  pek uygn olmamış fakat 4 kasımda uçlarından 1-2 mm alırsanız durum düzelir.
  şifa olsun.

  YanıtlaSil
 72. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 73. Slm kozmik Tibet egzersizler lrine ne zaman başlar sam olumlu sonuç alirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili Büşra,
   bir sonraki başlangıcımız nisanın ilk haftasından sonra olacak. bu kadar beklemek istemezseniz yarın yani 17 mart perşembe günü başlamanızı öneririm.
   şifa olsun :)

   Sil
 74. Merhabalar kozmik, eski takipçilerindenim üye olmak şlmdiye kısmetmiş hata veriyordu ya da ben başaramayıp epey sinir olmuştum hatırlıyorum da ablamın hesabı v.s deneyip durmuştum daha evvel... Neyse kozmikcim umarım sağlığın sıhhatin yerindedir.Hayatımın her noktasına değiyorsun güzelleştiriyorsun bedenimi de zihnimi de.Nasıl teşekkür ederim bilemediğim garibi tanımadığım da bir insan var karşımda İyi ki varsın ne desem vız gelir:) Benim bir sağlık problemim var maalesef epeyde süründürüyor şu an ki şansımı denedim üye olabildim bu süper oldu mutluyum ama uyuyamıyorum ağrıdan. Her iki omuzumda kıkırdak zedelenmesi sertleşme var.Hareketlerim kısıtlandı blr yandan.Doktor omuzlarıma iğne ile ilaç enjekte edecek yarın ya da sonraki gün.Ve bu büyüyen faz ikizler dönemine denk geliyor. Yani operasyondan sakının diye uyarıyorsun ya bizleri. Daha çok acı çekebilirim enjeksiyon sırasında muhtemelen farkındayım ama bu kıkırdaklara iyi gelecek bir sıvı olduğu için acaba ertelemesem benim için daha olumlu olmaz mı ? Ameliyat gibi değil ya ne dersin yanlış mı düşünüyorum yorumlamana ihtiyacım var.Yarın sabah doktor uygulamayı yapacak,kontrol süresi içinde yaptırabilirsem de tekrar randevu ücretini ödemekten kurtulacağım.Özel hastane iğneler çok pahalı:( Mutlaka küçülen fazdaki ikizler burcunu mu beklemeliyim.
  Umarım vaktin olur okursun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba sevgili someoneplscll 911,
   çok mutlu oldum cümlelerinizi okurken, çok teşekkür ederim, iyi ki varız <3 :)
   cevaplamakta geciktiğim için çok üzüldüm, inşallah tedavinizi yaptırmışsınızdır. gayet uygun bir zaman eğer doğru tedavi şekli ise. bu dönemde ameliyat dışındaki tedaviler iki kat etkili. zaten farkındasınız anladığım kadarıyla.
   acil şifa diliyorum <3

   Sil
 75. Uygulama bugün yapıldı maalesef...Kısmet değilmiş diye avunuyorum. Ben teşekkür ederim kozmik. Amin.Allah herkese sağlık sıhhat versin.Öpüyorum <3

  YanıtlaSil
 76. Hamilelikteki göbek çatlaklarının önlemek için yağ günlerinde yaglanmaliyiz di mi? İnternette sarı kantaron yağıyla ilgili net bilgi bulamadım,gebelikte zararlıdır ya da zararsızdır diyen yok. Kendim evde yaptim zeytinyağıyla doğal ancak sarı kantaronun içeriğini tam bilemiyorum acaba sursem mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sevgili Berna,
   bence kullanabilirsiniz fakat aklınızda bir şüphe olacaksa ve bu sizi huzursuz edecekse kullanmayın.
   sadece yağ günlerini değerlendirmek yeterli olmayabilir, risk almayın. fakat bu günleri de asla atlamayın.
   sevgiler <3

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.