Yengeç Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

10 Şubat  2014 saat 08:32’den 12 Şubat 2014 saat 21:16’ya kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek;

Ay Yengeç Burcunda iken beden enerji sağlamak için içgüdüsel olarak karbonhidratlara yönelecektir. Bu durumda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol bol su tüketmeliyiz. Ancak bu enerjiyi tahıllardan ve diğer faydalı karbonhidratlardan almakta fayda var.
 
Hamur işi ve şekerli gıdaları fazla tüketirsek hem sağlığımız hem kilomuz olumsuz etkilenecektir.
Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönem. Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutmamalılar!
Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Dolayısıyla ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.
Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.
Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; bakımların ve masajların sonucu olumlu ve iki kat etkili olacaktır. Ancak bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde kesinlikle kaçınılmalıdır.
Saç ve cilt bakımı için özel günler değildir. Ancak neme ihtiyacın arttığı yengeç günlerinde yapılan nem maskeleri oldukça etkilidir.
Nemi ve su ihtiyacını temsil eden bu günlerde hiçbir canlının susuz kalmaması gerekir. Suyun az bilinen faydalarına buradaki iki yazımdan ulaşabilirsiniz. Bu su ihtiyacını alkali su ile gidermeniz ve bunu alışkanlık haline getirmeniz birçok mucizeyi beraberinde getirecektir.