Yengeç Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

10 Şubat  2014 saat 08:32’den 12 Şubat 2014 saat 21:16’ya kadar Ay Yengeç Burcunda büyüyecek;

Ay Yengeç Burcunda iken beden enerji sağlamak için içgüdüsel olarak karbonhidratlara yönelecektir. Bu durumda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol bol su tüketmeliyiz. Ancak bu enerjiyi tahıllardan ve diğer faydalı karbonhidratlardan almakta fayda var.
 
Hamur işi ve şekerli gıdaları fazla tüketirsek hem sağlığımız hem kilomuz olumsuz etkilenecektir.
Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönem. Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutmamalılar!
Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Dolayısıyla ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.
Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.
Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; bakımların ve masajların sonucu olumlu ve iki kat etkili olacaktır. Ancak bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde kesinlikle kaçınılmalıdır.
Saç ve cilt bakımı için özel günler değildir. Ancak neme ihtiyacın arttığı yengeç günlerinde yapılan nem maskeleri oldukça etkilidir.
Nemi ve su ihtiyacını temsil eden bu günlerde hiçbir canlının susuz kalmaması gerekir. Suyun az bilinen faydalarına buradaki iki yazımdan ulaşabilirsiniz. Bu su ihtiyacını alkali su ile gidermeniz ve bunu alışkanlık haline getirmeniz birçok mucizeyi beraberinde getirecektir.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

8 yorum:

 1. saç kesim tarihi nedir ?

  YanıtlaSil
 2. Saçlarım hızlı uzasın istiyorum..Saç kesim tarihleri hakkında bilgi verir misiniz ?

  YanıtlaSil
 3. Merhaba kozmik. Ayak ve ayak bileğimden ameliyat olacağım. Kemik ameliyatı. Belimden de kemik alacaklar. Şubat ve Mart ayı içerisinde uygun zaman nedir öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. saç kesimi için ilk uygun tarih 3 mart. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 5. kozmik geçenlerde saç dökülmesi için doktora göründüm demir eksikliği dendi 1 tablet ve bemix evigen bepanthne ve badem yağının şampuan içine karışımını yazdı.şampuanı bikaç kez kullandım saçlarım yapış yapış ve yağlı kaldı ve dökülmede baya bi artış oldu.bunun için bi önerin var mı ?

  YanıtlaSil
 6. sevgili çeşmi siyahım, bu ampulleri şampuana katmanın bir faydası olduğuna hiç bir zaman inanmadım ben. üstelik mantık dışı buluyorum. düşünün şampuan saçımızda kaç saniye kalıyor ve bu sure içinde saç derisi köpük içerisinde iyice seyrelmiş bu maddeyi nasıl gerektiği kadar alabilir?
  daha da tuhafı demir eksikliğini dahili yoldan çözmeniz gerekmez mi? bu sorun devam ederken vitamin karıştırılmış şampuan size ne kadar yardımcı olabilir?
  zaten bu şekilde kullanmayacağınızı anlıyorum fakat bunları benzer öneriler almış digger okuyucular için yazma gereği hissediyorum.
  en başta sadece tabletle yetinmeyin ve beslenme yoluyla bu eksikliği gidermeye öncelik verin. çay, kahve yerine bitki çayları ya da meyve suları tercih edin. süt ve süt ürünlerini yemeklerden iki saat once ya da sonar tüketin. köy yumurtası temin edin ve sarısını portakal ya da limon suyu gibi bir c vitamin ile birlikte tüketin. yeşil yapraklı sebzeleri de aynı şekilde bol limonlu tüketin. c vitamin demir emilimini inanılmaz arttırıyor. folik asitte öyle. (maya da bulunmakta) kırmızı et şart. ve bunları mümkün oldunca ay takvimine uygun tüketmenizi öneririm. örneğin ben çok az yumurta yiyebiliyorum rahatsızlığımdan dolayı. bu hakkımı da mutlaka protein vitamin günlerinde kullanıyorum.
  ampullere gelince onları duşa girmeden imkanınıza gore 2-3 saat once direct saç diplerinize uygulayıp başınızı sıcak tutacak şekilde sarın. yani maske şeklinde uygulayın. bu uygulamada badem yağına gerek yok. bu şekilde 24 saat bile kalabilir saçta. fakat en acil zamanda 25 dakika bile kalsa şampuanla akıp gitmesinden çok daha iyidir. en azından komple ve direct saç derisiyle temas kurmuş oluyor.
  aklıma gelmişken suyu alkali içmek de vitamin ve minerallerin emilimini arttırıyormuş.
  faydalı olması dileğiyle:)

  YanıtlaSil
 7. kozmik çok teşekkür ederim ne de güzel yazmışsın ama sorun başkaymış bugün polikistik over olduğumu öğrendim psikolojim alt üst oldu ne yapacağımı şaşırdım

  YanıtlaSil
 8. geçmiş olsun.
  yine alkali su diyeceğim. ayrıca hayıt ile ilgili yazıma yönlendireceğim. acil şifa diliyorum.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.