Basak Burcunda Güzellik ve Bakım

15 Şubat  2014 saat 09:25’ten 17 Şubat 2014 saat 20:22’ye kadar Ay Başak Burcunda küçülecek;

Ay’ın başak burcuna girmesiyle birlikte mineral içerikli bakımların etkisi artacak. Başak günlerinde yağ bakımlarına ara verip minerallere yönelmek daha doğru olur. Bu nedenle maya maskesi ya da kil maskesi uygulamak faydalı olur.
Karanfil kürü ve sığır iliği kürü de saç köklerini doğrudan ilgilendiren bu günler de
 
etkisi yüksek olan bakımlardan diğeridir.

Bu günlerde havuç maskesinin de içerdiği mineraller nedeniyle etkisi yüksek olacaktır.


Başak günlerinin saç uzamasına belirgin bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla saç uzatan kürlerin uygulanmasına gerek yoktur.

Cilt bakımına ihtiyaç duyuyorsanız yine kil ya da maya maskesi uygulayabilir, mineral içerikli diğer maskelerden yararlanabilirsiniz.

Şubat ayı epilasyon günlerine buradan ulaşabilirsiniz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

9 yorum:

 1. Acaba bnm mailim spam kutusuna düştü de görmedi mi ki diyorum içimden :)

  YanıtlaSil
 2. Selam kozmik bakım :) Saçlarıma arada keratin maskesi uyguluyorum. Hangi bakım günlerinde uygulamak daha daha etkili olur ? ^_^

  YanıtlaSil
 3. gelmiş sevgili zeynep, bu akşam dönüş yapıyorum:)

  YanıtlaSil
 4. protein ve vitamin günlerini tercih edin sevgili enurcan. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 5. Kozmikim benim saçlarım adeta mısır püskülüne döndü; cansııız, kupkuru, , mat, bozarık. Saç tellerini kalınlaştırmaya yönelik önerilerin var mı?

  YanıtlaSil
 6. Bir de bu keratin maskelerinin hepsi düzleştirme amaçlı mı kullanılıyor? Benim saçlarım kıvırcık ve düz kullanmaktan hoşlanmıyorum. Keratin maskesi yapmamalı mıyım bu durumda? Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 7. sevgili sibel, keratin maskesi her saça uygulanır, düzleştirmek zorunda değilsiniz.
  diğer sorun için saç kesim günlerini mutlaka değerlendirin. hızlı uzama önemli değilse özellikle de aslan burcu günlerinde uçlarından bir iki milimetre de olsa kesin. kendi günlerinde yağ bakımları yapın ve bu yağların içinde mutlaka saç tellerini kalınlaştıran hint yağı bulunsun.
  şifa diliyorum en kısa zamanda:)

  YanıtlaSil
 8. merhaba; malesef bloğunuzu az önce keşfettim :( ben 15 şubatta saçımı kestirdim ve hiç beğenmedim sonra 22 şubatta tekrar kestirdim şuan fena değil ama istediğim bu değildi :( ay küçülürken kestirmişim anladığım kadarı ile uzamasında sıkıntı olacak. bunu tersine çevirme ihtimalimiz var mı? yani bakım kürkerini uygun zamanda yaparak uzamasını hızlandırabiliyormuyuz?

  YanıtlaSil
 9. hoşgeldiniz sevgili seda şen, ihtiyacınız olan dönemde keşfetmişsiniz:)
  3 martta saç uçlarından biraz alın. yaz döneminde çok daha etkili günler de olacak kesim için. bakım kürlerini de doğru günlerde uygularsanız kısa zamanda her şey normale döner. şifa olsun:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.