Balık Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik / Yeni ay

28 Şubat  2014 saat 16:52’den 02 Mart 2014 saat 17:39’a kadar Ay Balık Burcunda küçülecek;
(01 Mart 2014 saat 09:59’da Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!
Ay Balık Burcunda. İki gün boyunca  karbonhidrat içeren gıdalara yöneleceğiz.  Çikolata, tatlı ve unlu mamüller Balık Burcu günlerinde bizim için risk oluşturmakta.
Çünkü yediğimiz bir dilim pasta ya da tatlı iki dilime eş bir kalori demek bu günlerde ve bu durum tüm karbonhidrat grubu için geçerli.
En dikkatli olması gereken grup fazla kilosu olduğunu düşünenler ve diyabetliler!
Ayrıca bu günlerde bedenimizin suya olan ihtiyacı da artacak.  Tüm canlılar bu günlerde suya ve neme  her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacak. Suyun önemiyle ilgili bu ve bu başlıkları hatırlamak iyi olabilir. Suyu alkali halde içmenin faydalarına ise buradan ulaşabilirsiniz.
Saç bakımlarına ara vereceğimiz Balık Burcu günlerinde saçlarımıza nem kazandıran günlük ürünler kullanabilir ve cildimize nem maskeleri uygulayabiliriz.
Bedenimizdeki hassas bölge ise ayaklar olacak. Ayak bakım ve tedavilerinden hızla sonuç alabileceğimiz bu dönemde onları yormamaya ayrı bir özen göstermemiz gerekecek. Yeni aldığımız ya da vurduğunu bildiğimiz ayakkabılarımızı bu günlerde giymemiz canımızı yakabilir. Balık burçları bu konuda biraz daha şanssız olacak maalesef.  Bunu bilerek tedbirli olursak bu günleri sorunsuz atlatabiliriz.
Dönemin avantajını kullanarak ayak bakımı ya da masaj uygulayabiliriz.
Ayak mantarı tedavisi ve pedikür için de en etkili günlerdeyiz. 
01 Mart 2014 saat 09:59’da Yeni Ay gerçekleşecek ve önümüzdeki iki hafta boyunca ay büyüme fazında olacak.
Bu iki hafta boyunca bedenimiz yediklerimizi iki kat algılayıp depolama için kullanacak. Dolayısıyla bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Saç ve cilt sağlığımız için gerekli besinler de aynı şekilde iki kat etki edip depolanacak. Bu nedenle  Yeni Ay’dan itibaren iki haftalık dahili bir maya kürü uygulamanızı öneririm. Maya hakkında ve kullanım şekliyle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.
Maya kürü dışında alkali su tüketmeye başlayarak sağlığınız için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.
28 Şubat, 1 Mart ve 2 Mart tarihleri detoks için en etkili günler. Detoks yapamıyorsanız dahi bu tarihlerde beslenme açısından ölçüyü kaçırmamak çok doğru bir seçim olacaktır.

Google Plus Paylaşımı

7 yorum:

 1. kozmikcim yeni ay'dan itibaren iki aftalık dahili maya maskesini önermişsin peki iki hafta boyunca hergünmü yapacaz

  YanıtlaSil
 2. Size ayrıca çok teşekkür ediyorum ben saçımı uzatmak icin yapmadigim sey kalmadi ne dedilerse yaptım ama son 3 aydir maya makesini yapiyorum ve su anda hic uzamadigi kadar uzamaya basladi benim saclarim kulak hizasindaydi ve 3 senedir hic uzamamisti bu blogtan cok sey ogrendim su an saclarim omuzlarimi gecti hemde çok saglikli seni seviyoruz kozmik bakim ve seni takipteyim her zaman

  YanıtlaSil
 3. kozmikbakimcim bu ayda kesim nezaman uygun olacak? nete giremeyecegim icin kaciririm diye korkuyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de sac kesim tarihini bekliyorum kozmikcim ^^ ilk kez gecen kesim tarihinde aldim uclarindan ve faydasini gormeye basladim bu tarihi bekliyorum sabirsizlikla. Bu gidisle kese kese sac birakmayacagim basimda ^^

  YanıtlaSil
 5. benim sorunum saç kırıkları maalesef. bu kez uçlarından kestiricem sanırım 2 gün sonra uygun doğru mu kozmikcim?

  YanıtlaSil
 6. bugün ve yarın uygun sevgili diloş. daha once de çok kez yazmıştım aslında. malesef ben de rahatsızlandığım için sorunuzu göremedim.

  YanıtlaSil
 7. sevgili ss501 ve pasaklı matmazel umuyorum ki son yazımı görmüşsünüzdür ve saç kesim günlerini kaçırmamışsınızdır. bugünü kaçırdıysanız bile yarın kesim yaptırabilirsiniz. sevgiler:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.