Aslan Burcunda Güzellik ve Bakım / Dolunay

12 Şubat  2014 saat 21:16’dan 15 Şubat 2014 saat 09:25’e kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek;

(15 Şubat 2014 saat 01:53’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!
Bu gece  Ay Aslan Burcuna geçerek tüm burçlara bu etkiyi yansıtacak. Bu iki buçuk günlük dönem her türlü saç bakımı için çok uygundur. Ancak kendi besin türü olan protein ve vitamin ağırlıklı bakımlar kat kat etkili olacaktır.

Çeşitli protein maskelerinden, yumurtadan, maya maskesinden, vitamin ampullerinden faydalanabilirsiniz.
Cilt bakımı uygulamak isterseniz yine maya, yoğurt, yumurta akı vb. gibi protein içeren malzemeleri kullanmalısınız.
Saçlarınız yıpranmışsa veya yavaş uzuyorsa bu günleri mutlaka değerlendirmenizi öneriyorum.
Ay Aslan Burcunda iken etkisi artan kürler:
Sinameki Kürü
Havuç Kürü
Siyah Turp Kürü
Sığır İliği Kürü
Karanfil Kürü
Maya Maskesi
No Poo
Bu kürlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
 
Saç bakımının yanı sıra kirpik bakımı için de uygun günlerdeyiz.
Bu kürlerden sinameki, siyah turp ve havuç kürü hızlı uzama elde etmek isteyenler için uygundur. Fakat diğerleri de saçları eski sağlığına kavuştururken dolaylı olarak uzama sağlayacaktır.
Saç dökülmesine karşı karanfil kürünü ve maya maskesini öneriyorum. Bu iki maske saç köklerini beslediği için uzamaya da etkisi olacaktır.
Bu günler aynı zamanda saç boyasından ideal bir sonuç almak isteyenlerin kaçırmaması gereken günlerdir. Bu günler de kına yakmak aynı şekilde mükemmel sonuç verecektir. Doğru saç boyasını henüz bulamadıysanız tüm markalarla ilgili deneyimlere buradan, doğal boya olan saç kınasını tercih ediyorsanız tarifine buradan ulaşabilirsiniz.
Saçınızın hızlı uzaması çok önemli değilse yani sizin için saçınızın sağlıklı görünmesi daha önemliyse bu günler saç kestirmek için de oldukça faydalıdır. Saçınızın boyundan memnunsanız ve sadece saç tellerinizin güçlenmesi için bu günleri değerlendirmek isterseniz evinizde kendiniz küçük bir kesim yapabilirsiniz. 
 
15 Şubat 2014 saat 01:53’te Dolunay gerçekleşecek.
Dolunaydan itibaren iki hafta boyunca saçları onarmak yerine saç köklerini beslemeye odaklanmalı ve bu yönde bakımlar tercih etmelisiniz. Örneğin yağ etkili günlerde çörekotu yağı, sarımsak yağı  gibi saç köklerini güçlendiren yağlar seçmelisiniz.
Saç uzatma kürlerine ara vermeye ihtiyacınız varsa tercihiniz önümüzdeki iki haftalık süre yani 16-28  Şubat aralığı olmalı.