Aslan Burcunda Diyet, Beslenme ve Saglık / Dolunay

12 Şubat  2014 saat 21:16’dan 15 Şubat 2014 saat 09:25’e kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek;

(15 Şubat 2014 saat 01:53’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Ay’ın Aslan Burcunun Etkisine geçmesiyle birlikte protein ve vitaminlerin etkisi artacak. Et, süt, tahıl ve meyveler bu günlerin en önemli besinleri. Bol miktarda meyve tüketerek doğal yollardan vitamin desteği sağlayabilirsiniz. Bu yolla kaslarınız ve bağışıklık sistemininiz güçlenecek; cildiniz ve saçlarınız gerekli tüm besinleri almış olacak.

Hamileler, çocuklar ve sporcular için protein ve vitaminler, bu dönem daha da önem kazanmakta. Bu besin grubu zihni ve bağışıklığı geliştirdiğinden öğrenciler için de önem kazanıyor.

Fazla kilonuz veya alerjiniz varsa (örneğin yumurtaya karşı) bu tür gıdalardan oluşan porsiyonları küçültmenizi öneririm.

Kalp, sırt ve diyafram, nabız ve kan dolaşımı bu günlerin dikkat edilecek konuları. Kalp hastaları, tansiyon hastaları, anemi ve gut hastaları daha dikkatli olması gereken gruptur. Kalbinizi ve sırtınızı yormayın, tansiyonunuzu olumsuz etkileyecek gıdalardan uzak durun.

Tansiyon hastaları tuz tüketimine dikkat etmeli.

Bu bölgelerin ameliyatı için bu günler uygun değil.

Meyve çayları içmeyi ihmal etmeyin.

15 Şubat 2014 saat 01:53’te Dolunay gerçekleşecek.

Dolunay günlerinde bedenimizin yağı depolar ve sabitler. Bu yağların bedenden atılması oldukça güçtür. Hatırlamak ve biraz daha bilgi edinmek  için buraya bakabilirsiniz.

Diyete başlamak için 17 Şubat 2014 tarihi çok uygun. İki hafta boyunca ilgili günün beslenme önerilerine uyarak daha kolay kilo verebilirsiniz. Konuyla ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

14,15 ve 16 Şubat tarihlerinde etkili bir detoks yapabilir ya da oruç tutabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Önümüzdeki iki hafta boyunca saç köklerini güçlendiren bakımlara ağırlık vermenizi öneririm.