Sayfalar

Kova Burcunda Güzellik ve Bakım

02 Ocak  2014 saat 19:02’den 04 Ocak 2014 saat 18:58’e kadar Ay Kova Burcunda büyüyecek;

Güzellik ve bakım konularında da yağlarının etkisinin artacağı Kova Burcuna geçiyoruz. Diğer bakımları bu süre boyunca ertelemeli ve yağ içeren bakımları tercih etmeliyiz. Kova Burcunun etkisiyle saçlarımız ve cildimiz yağları diğer günlere oranla daha hızlı ve daha fazla emecek, yani daha etkili olacak.
Bu günlerde yapacağınız uygun bakımlar - Sinameki Kürü, Havuç Kürü, Siyah Turp Kürü, Sığır İliği Kürü ve çeşitli yağ bakımları- döneminde etkisiyle saçlarda hızlı uzama sağlayacak.
Bu kürlerden herhangi  birini saç diplerine uyguladıktan sonra saç boylarına ve uçlarına besleyici yağlar uygulayarak uzamanın yanında sağlıklı ve nemli saçlar da elde edebilirsiniz.
Önümüzdeki iki hafta saçların hızlı uzamasına katkısı bakımından önemli bu nedenle bu kürlere ara vermek için 16-30 Ocak arasını beklemeniz en doğrusu olacaktır.

Kova Burcu günlerinde kirpiklerinizi güçlendirmek için yağ bakımı uygulayabilirsiniz.
Varis, selülit ve ayak mantarı tedavisine devam etmek için en uygun günler.

8 yorum:

 1. Ay saclarım uzasın benim 16 sında baslıyorum o zaman :)

  YanıtlaSil
 2. sevgili merve daha dikkatli okursanız 16 ocak ara vermek için uygun. dolayısıyla hemen başlamalısınız. iki ay kadar ara vermeden kullanın. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 3. merhaba ben çarşamba günü sınameki kuru yaptım diğer çarşamba tekrar yapmayı düşünüyordum bu günler faydalı ise tekrar yapmalı miyim. Çarşamba yapmam bir şeyi değiştirir mi ya da şu an yapmanın bir zararı olur mu çok sık olduğu için

  YanıtlaSil
 4. Saçlarımı ne zaman kestirebilirim kozmik bakım ?

  YanıtlaSil
 5. sevgili ece yarın gündüz, yani henüz ay kovadayken bir kez daha uygulayın. çaşamba günü ay koç burcunda olacak. çok ideal bir gündür, o günü de kullanın:)

  YanıtlaSil
 6. 8 ocakta kestirebilirsiniz sevgili merve.şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 7. Rica etsem, koc burcu özellikle saç boyama gununu ögrenebilir miyim?
  Saclarim siyah ve kizil attrmak istiyorum..
  Sizce hangi boya daha iyi ve gec akar..

  YanıtlaSil
 8. sevgili Rapunzel, öncelikle bu bilgiler tüm burçlar için ortak bilgiler. yani yanılıp kendi burcunuzun gününü beklemeyin herhangi bir uygulama için. saç kesimi içinse 7-8 ocağı bekliyoruz. yani balık etkisinin hemen ardından.
  boya konusunda teknik bir bilgim yok fakat blogumuzda boyalarla ilgili deneyimlerin paylaşıldığı bir bölüm var.en çok okunanlar listesinden ya da kategorilerden ulşabilirsinzi.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.