Kova Burcunda Güzellik ve Bakım / Yeni Ay

30 Ocak  2014 saat 06:33’ten 01 Şubat 2014 saat 05:45’e kadar Ay Kova Burcunda olacak;
(30 Ocak 2014 saat 23:38’te Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Sabah saatlerinde başlayan Kova Burcu etkisi güzellik ve bakım konusunda da yağları daha değerli kılacak. Bu avantajı doğru biçimde kullanarak bu günlerde tercihimiz yağ bakımları olmalı.

İhtiyacımız varsa diğer bir tercihimiz de saç uzatma kürleri olmalı. Çünkü bu günler saçların hızlı uzamasına da katkısı çok fazladır; özellikle de içinde bulunduğumuz büyüyen ay döneminde.

Bu günlerde,


Bitkisel yağlarla yapılan bakımlar daha etkilidir.

Saç uzatma kürlerinden birini saç diplerine uyguladıktan sonra saç boylarına ve uçlarına besleyici yağlar uygulayarak uzamanın yanında sağlıklı ve nemli saçlar da elde edebilirsiniz.

Kova Burcu günlerinde kirpiklerinizi güçlendirmek için yağ bakımı uygulayabilirsiniz.

30 Ocak 2014 saat 23:38’ te Yeni Ay gerçekleşecek ve önümüzdeki iki hafta boyunca ay büyüme fazında olacak. Yediklerimiz içtiklerimiz kadar yaptığımız bakımların etkisi ikiye katlanacak. Bu iki haftalık dönem hızlı saç uzatma kürleri uygulamak ya da yanmış/yıpranmış saç boylarını onarmak için son derece önemli bir etkiye sahip.

Bu süreyi nasıl kullanmamız gerektiğiyle ilgili diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

14 yorum:

 1. Kozmik bakimcim ben no poo yontemine yeni geçtim bugün ikinci kez yikama yapacagim.yag da surmek istiyorum ama arindirir dimi kopurmedigi icin yum saca yayip yayamadigimdan emin olamiyorum

  YanıtlaSil
 2. sizi yeni takip etmeye başladım, gerçkten verdiğiniz bilgiler süper

  YanıtlaSil
 3. sevgili meltem no poo konusundaki yorumlarda yağı da arındırdığını yazmıştı bir arkadaşımız. sorun olmayacağını tahmin ediyorum.

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederim, hoşgeldiniz:)

  YanıtlaSil
 5. Sacimi kestirmek istiyorum hangi gunler uygun tesekkurler

  YanıtlaSil
 6. Kozmikcim sac kesimi icin uygun mudur bu gunler?

  YanıtlaSil
 7. Sevgili kozmik.. saç boyası ile ilgili tarihler belirlendimi acep? Verdiğin bu tarihler, renk değişimi ve dip boyası için en güzel sonuçları alacağımız günler mi demek oluyor? Çook teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Saçının boyama zamanı gelen hepimiz sana soruyouz.Mesela benim dip geldi ve en kısa zamamda yaptırmam lazım. Şubatın sonlarıysa bekleyemeyecek dip boyası. Yakın tarihse bekleyeceğim..Siz zaten yayınlıyorsunuz ama işte bekleme süresini belirlemek için böyle sorup duruyoruz .. Bunu bilgi verdiğin diğer yorumlarda göremeyende tekrar takrar sana soruyor..Küçük bir öneri: Ay takvimi diye bir bölüm yapsanız ve epilasyon saç boya tarihleri sorularını ortak alanda paylaşsak , arayanda hemen bulsa veya tekrar tekrar size sormayıp sabrını zorlamasak , nasıl olur acaba :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 9. sevgili elvan ve napoliten see 3-4 şubat saç kesimi için uygun. yani balık burcunun hemen ardından. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 10. sevgili sevda 3-4 şubat saç boyama için de ideal tarihler. doğru anlamışsınız, bu tarihlerde daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkıyor.
  diger konuya gelince yeni bir sisteme geçmeyi planlıyorum. şu an alt yapıyı kurmaya çalışıyorum fakat hazırlık aşaması ve sistemin oturması biraz zaman alacak. tamamladığımda istediğiniz gibi olacak:)

  YanıtlaSil
 11. Merhaba, yorumlarınızda sıkça gördüğüm çörek otu yağını seyrelen saçlarıma uygulamak istiyorum. Bu günler için uygun bir bakım mıdır?

  YanıtlaSil
 12. Saç boya ve kesim için uygun tarihler aynı, süper oldu bu :)
  Çok güzel haber buarada..Aile büyüyor... İnşallah gönlüne göre süper ötesi bir sistem olur.. Böylesi yakışır sana :)

  YanıtlaSil
 13. sevgili blackstar salı günü uygulamanız daha etkili olur. bunun dışında karbonhidrat günleri dışında istediğiniz günlerde kullanabilirsin. bir de aslan burcu günlerini kaçırmayın. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 14. şık bir system olur mu bilmiyorum fakat kullanışlı olacağını tahmin ediyorum:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.