Oglak Burcunda Diyet, Beslenme ve Saglık / Yılın Ilk Yeni Ay'ı

31 Aralık 2013 saat 20:01’den 02 Ocak  2014 saat 19:02’ye kadar Ay Oğlak Burcunda olacak;
(01 Ocak 2014 saat 13:14’te Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!
Bu akşam Ay Oğlak Burcuna geçerek minerallerin etkisini arttırıyor.

Anne adayları için, emziren anneler, gelişim çağındaki çocuklar için olduğu kadar demir eksikliği olanlar ve kalsiyum ihtiyacı olan ileri yaş grubu için çok önemli günler.
Cilde ve saçlara yararlı olan mineralleri bolca tüketmenizi öneririm. Çünkü oğlak günleri boyunca bedenimiz mineralleri iki kat değerlendirip depolayacak.

Bu günlerde tuz tüketimine de dikkat etmek ve en aza indirmek gerekiyor. Özellikle ödem ve selülit sorunu yaşıyorsanız tuzdan tamamen uzaklaşıp bol su tüketmeniz en doğrusu olur.
Cildimiz, kemiklerimiz, bacaklarımız ve özellikle dizlerimiz için hassas günler. Uzun süre ayakta kalmamaya; bacaklarınızı ve dizlerinizi yormamaya çalışın. Bu bölgelerin ameliyatları için uygun günler değil.
Bu günlerde oluşan yaralar iz bırakacağından küçük kazalara karlı dikkatli olunmalı. Ayrıca ciltteki sivilce ve yaralarla oynanmamalı.
Yeni yılın ilk günü oğlak burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor ve ay büyümeye başlıyor. Önümüzdeki iki hafta boyunca bedenimiz yediklerimizi iki kat algılayıp depolama için kullanacak. Dolayısıyla bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Saç ve cilt sağlığımız için gerekli besinler de bu iki hafta boyunca iki kat etki edecek ve depolanacak.
Bu nedenle  Yeni Ay’dan itibaren iki haftalık dahili bir maya kürü uygulamanızı öneririm. Maya hakkında ve kullanım şekliyle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.
İki yeni başlangıcı bir araya getiren 1 ocak tarihinde sağlıklı bir yaşama adım atmak için alkali beslenmeye başlamanızı şiddetle öneriyorum. İşe alkali su tüketerek ile başlayıp bedeninizde ve ruhunuzda  müthiş değişimler yaşayacağınız yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.
Sadece dışarıdan yapılan bakımlar her zaman tek başına yeterli olmayabilir. Protein, vitamin, mineral gibi besinlerin eksikliği söz konusu ise yapacağınız bakımlardan en düşük seviyede sonuç alırsınız. Bunun önüne geçmenin en güzel yolu yine ay takvimi doğrultusunda uygun besinleri uygun günlerde alarak ekstra fayda sağlamak; saçlarımızı ve cildimizi içeriden de beslemektir.
31 Aralık 2013, 1 ve 2 Ocak 2014 tarihleri detoks için en etkili günler. Özellikle bu tarihlerde beslenme açısından ölçüyü kaçırmamak çok doğru bir davranış olacaktır.
Varis veya selülitlerle ilgili tedaviler için etkili günler devam ediyor.
Sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum hepimiz için:)