Akrep Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

27 Aralık 2013 saat 15:57’den 29 Aralık  2013 saat 19:36’ya kadar Ay Akrep Burcunda küçülecek;

Sabah saatlerinde  Ay Akrep Burcuna geçiyor.  Böylece enerji kaynağımız olan karbonhidratların etkisinde artış söz konusu olacak.
Bu enerjiyi kuruyemişler ya da tahıllar gibi sağlıklı karbonhidratlardan alırsak akrep günlerinin avantajını en güzel biçimde kullanmış oluruz. Fakat unlu gıdalardan yani hamur işleri ve tatlılardan(şeker) almaya kalkarsak bu günleri değerlendirmenin aksine tamamen yanlış kullanmış oluruz.

Özellikle kilo sorunu yaşayanlar ve diyette olanlar ya da kilosunu korumak isteyenler; diyabetliler,  bu bilgileri dikkate alırlarsa kendilerini mutlu eden sonuçlarla karşılaşırlar. Esasen sağlıksız karbonhidratlar sadece kilo meselesi değil, hepimizin ortak sorunudur. Bu nedenle hepimiz akrep günlerinde unlu ve şekerli gıdalardan uzak durmalıyız.

İdrar yolları ve üreme organlarımız hassas olacak. Akrep burçlarında bu hassasiyet daha da fazla olabilir.
Bu bölgelerin ilaçla ya da doğal tedavisi için avantajlı olan bu günlerde yine bu organların ameliyatı riskli olacaktır.
Akrep günlerinde tüm doğa ve canlılar gibi bizim de suya olan ihtiyacımız artar. Yanı sıra suyun bedenimize olan faydası da artar. Bu sebeple özellikle bu günler susuz geçirilmemeli.
Suyun çok farkında olunmayan genel faydalarına bu bölümden; daha da önemli olan alkali suyun etkilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.
Cildimiz ve saçlarımız da bu günlerde neme daha fazla ihtiyaç duyacağından nem maskeleri için en ideal zamandayız.  Burada cilde ve saça nem kazandıran birkaç öneri bulabilirsiniz.
Bunun dışında kalan bakımlar için etkisi yüksek günlerde değiliz.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

6 yorum:

 1. Blogunuzu yeni keşfettim bayada inceledim. Tamda bugün sacımı kestirdim ve kahküllerimi gereğinden fazla kestiler yanlış anlamadıysam uzaması yavaş olacaktır :(( uzatma kürlerinizi denicem hemen

  YanıtlaSil
 2. hoşgeldiniz özge hanım:) 7 ocaktaki saç kesimi tarihlerinde kahküllerinizi çok az miktarda kesip oluan durumu değiştirebilirsiniz. uzatma kürlerini de uygulayın o güne kadar. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 3. Sac kestirme tarihi hangi gun basliyor :)

  YanıtlaSil
 4. 6 ocak gece saatlerinde. 22 civarı yanılmıyorsam. şifa olsun:)

  YanıtlaSil
 5. Günaydın Kozmik bakım.Yüzümüzü buhara tutmak sence zararlı mi ?Aslında gözenekleri açıyor, nefes aldırıyor, cilde de nem veriyor ama ; bazı yerlerde zararlı olduğunu okudum.Bu konuda ne düşünüyorsun?

  YanıtlaSil
 6. buhar özellikle bakım öncesinde uygulanıyor biliyorsunuz fakat bakım sonrasında mutlaka buz masajı yapılmalı ki kan dolaşımı artsın. aksi halde muhtemelen kılcal damarların görünür olmasına sebep olacaktır sevgili bnnu. ben uygularken buna dikkat ediyorum.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.