Boga Burcunda Diyet, Beslenme ve Saglık / Dolunay

15 Kasım 2013 saat 16:48’den 18 Kasım  2013 saat 02:06’ya kadar Ay Boğa Burcunda olacak;
(17 Kasım 2013 saat 17:15’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!
Boğa Burcu günleri demek iki kat mineral demek. Henüz ay büyürken ve yediklerimizi depolarken bu fırsatı değerlendirip mineral ağırlıklı beslenmeliyiz.
Saç dökülmesinden ve zayıflığından şikayetçi isek demir, çinko vb. gibi minerallerin eksikliğini yaşıyor olabiliriz. Bu günleri bir tedavi fırsatı gibi görerek eksiğimizi giderebiliriz.
Önemli minerallerden biri olan tuzun tüketimine Boğa burcu etkisindeyken daha da dikkat etmeliyiz. Çünkü iki kat mineral demek iki kat tuz demek. Bu durum da tansiyon hastaları için büyük risk demek. Ayrıca vücuttaki ödemin de artması demek. Tuzun selülitler üzerindeki olumsuz etkisini de düşünecek olursak en azından bu günler boyunca tuza ara verip bol su tüketmek küçük ama faydalı bir diyet gibi düşünülebilir.


Boğa Burcu günlerinde dikkat edilmesi gereken diğer konu ise soğuk yiyecek ve içeceklerdir. Çünkü bu günlerde kulak, burun, boğaz, ses telleri, ağız, çene ve dişler oldukça hassas olacaktır. Bu bölgelere zarar verebilecek her şeye karşı dikkatli olmakta fayda var. Aynı bölgelerin tedavisi için çok elverişli olan bu günlerde ameliyattan da kaçınmak daha doğru olur.
Bu günlerde adaçayı, ıhlamur gibi çaylar içebilir, diş bakımı yapabilirsiniz.
17 Kasım 2013 saat 17:15’te gerçekleşecek olan Dolunayla birlikte ay küçülmeye başlayacak. Ay’la birlikte biz de küçülebiliriz. Bu avantajı değerlendirip 18 Kasım Pazartesi günü diyete başlayabilirsiniz. Egzersiz ve bol su ile de  desteklerseniz Ay’ın da yardımıyla çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.
16-17-18 kasım tarihlerinde yapılacak detoks ya da tutulacak oruç beden için büyük yarar sağlayacaktır. Bu tarihlerle birlikte arınma dönemine de giriyoruz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.