Sayfalar

Terazi Burcunda Güzellik ve Bakım

04 Ekim 2013 saat 05:58’den 06 Ekim  2013 saat 11:33’e kadar Ay Terazi Burcunda olacak;
(05 Ekim 2013 saat 03:34’te Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Terazi burcu etkisindeyken en etkili bakım şekli yağ bakımları olacak. Saçlarımız bu yağları diğer günlere göre daha fazla emecek ve depolama eğiliminde olduğu için içine hapsedecektir.

Saçınızın ihtiyacına göre istediğiniz yağ ile bakım yapabilirsiniz. İsterseniz karma yağları da tercih edebilirsiniz.
Saçların köklerinden çok boyları etki alanına girdiğinden yanık saçların onarılması kolaylaşacak.
Terazi günlerine uygun bakımlar,

*Çeşitli yağ bakımları
Bu dönemin kendine özgü bakımları yağ bakımlarıdır. Saç sağlığı için bakım yapılacaksa kesinlikle yağlar tercih edilmelidir.
Bu iki hafta saç uzamasını hızlandıracağı için uzamaya etki eden bakımları da tercih edebilirsiniz. Eğer amacınız saçlarınızın hızlı uzaması ise uzamayı sağlayan yağları ve içinde yağ da barındıran saç uzatma kürlerini tercih etmelisiniz.

05 Ekim 2013 saat 03:34’te Yeni Ay gerçekleşecek ve Ay büyüme dönemine girecek.
Yeni Ay günlerinde saç kestirmenin erken beyazlamaya neden olabileceğini unutmayın!
Saçların onarılmasında ve daha hızlı uzamasında önümüzdeki iki hafta boyunca yapılacak bakımlar önemli.
Göğüs bakımı yapmak isteyenler ya da göğüs büyütmek isteyenler için pazartesi akşam saatleri güzel bir başlangıç olur. Göğüs büyütme yöntemine buradan ulaşabilirsiniz.

15 yorum:

 1. kirpik bakımı için neler yapıyosunuz uzaması ve gürleşmesi için mi yapıyosunuz

  YanıtlaSil
 2. kozmikcim ben bisey sorucam 1aydir seni takip.ediyorum ben sinemaki kuune basladim ama pazartesi gunude kendime icinde 40 cesit yag bulunan organik bi kur aldim hazir ayriyetten biyobilas sampuan aldim ve banyodan sonra kullanilan durulanmayan keratin serumu aldim bunlarin hepsi saca fazla gelirmi sence nasil kullanmaliyim

  YanıtlaSil
 3. sevgili kozmik karanfil kürünü bırkalım mı ?

  YanıtlaSil
 4. yeni başladınız yanılmıyorsam, bir süre hergün devam edin. sonra sadece etkisi yüksek günlerde uygulamaya geçersiniz.

  YanıtlaSil
 5. sevgili neslihan merhaba:)
  geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir öneri vardı. filiz filiz hanım yazmıştı yanılmıyorsam. yayına almayı planladım ama konuklarım olduğu için tamamen unuttum bunu. hatırlamamı sağladığın için teşekkür ediyorum:) geçmiş yorumlarda arayıp yayınlayacağım. sanırım çay uyguluyordu ama yanlış bilgi vermek istemiyorum kontrol etmeden.

  YanıtlaSil
 6. hayır mine hanım, fazla gelmez. bakım yağınızı sadece yağ bakımı günlerinde uygulamaya özen gösterin. şifa olsun.

  YanıtlaSil
 7. kozmik ben göğüslerimi doğal yollarla kçültebilir miyim? büyümesi dursa kafi aslında.. bu konu hakkında da paylaşım yaparsan çok sevinirim.bu arada lavanta kürüne başlamak için uygun zaman değil mi?
  bide cilt analizi yaptırdım cildimin yüzeyi pürüzsüz ama altında akneler siyah noktalar var. cildime zarar vermeden yıpratmadan (cilt derim ince) nasıl temizleyebilirim onları?

  YanıtlaSil
 8. senelerdir takipçinim sevgili kozmik :)
  nedense en çok yağ günlerini seviyorum
  her ne kadar ne zamandır kür yapmasam da :)
  emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 9. siyah turp çıkmış müjde:) ben bir de saç kesimini ne zaman yapalım diye soracağım, saçlarımı doğal rengine döndürmeye karar verdim de

  YanıtlaSil
 10. pasaklı matmazel bunun tek yolu o bölgedeki yağları eritmek. araştırayım zamn bulduğumda, dikkate değer birşey bulursam yayınlarım. lavanta kürüne iki hafta sonar başlayacağız. digger konuda bir fikrim yok malesef fakat ürün pazarlayan firmaların analiz sonuçlarına çok güvenmediğimi söyleyebilirim. sanırım biraz abartıyorlar ticari kaygıyla. aklınızda bulunsun.

  YanıtlaSil
 11. teşekkür ederim:) hangi rumuzla takip ediyordun daha once, merak ettim. rumuzlar değişince kimseyi farkedemiyorum artık.

  YanıtlaSil
 12. tamamdır 9 ekimde kuaförün yolu tutulacak:)

  YanıtlaSil
 13. merhaba sınamekıyı bu ara kac gunde bır kullanmalıyım

  YanıtlaSil
 14. ece hanım küçülen ay fazına geçiyoruz birkaç gün sonra.l sadece uygun günlerde birer kez kullanın küçülme döneminde. öncesinde ise kova günleri içerisinde iki gün kullanabilirsiniz. hatta koç günlerinin ilk gününde de uygulayabilirsiniz.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.