Sayfalar

Yengeç Burcunda Diyet, Beslenme, Güzellik ve Bakım

26 Eylül  2013 saat 22:24’ten 29 Eylül  2013 saat 10:57’ye kadar Ay Yengeç Burcunda küçülecek;

Bu gece Ay Yengeç Burcuna geçiyor. Bedenimiz için gerekli  enerjiyi sağlamak için bilinçsiz olarak karbonhidratlara yöneleceğiz. Bu enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol bol su tüketmeliyiz. Ancak bu enerjiyi tahıllardan almakta fayda var. Sağlığımızı ve kilomuzu korumak için hamur işi ve şekerli gıdalardan uzak durmalıyız. Çünkü  her bir porsiyonunuz size ikiye katlanarak geri dönecektir. Kilo almak istiyorsanız bu uyarıyı dikkate almayabilirsiniz.

Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönemdir bu günler. Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutulmamalıdır!
Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır. B çaylar bu günlerde  göğüslerinizde hassasiyet oluşturabilir, endişelenmeyin, bu çok normaldir.


Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa hassasiyet oluşturacak şeylerden kaçınmalısınız.
Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.
Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; sonuç olumlu ve iki kat etkili olacaktır. Fakat bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde uzak durulmakta yarar var.
Saç ve cilt bakımı için etkili bir dönem değil. Ancak nem maskeleri ve bol su tüketmek çok faydalı olacaktır.

9 yorum:

 1. Artik buyutmek icinde bir tarif bekliyoruzz lutfen ve lavanta kurunun tarihlerini neden vermiyorsunuz kozmik bakim uygulayan kimse yokmu şahsen ben icmek icin tarihleri bekliyorum

  YanıtlaSil
 2. kozmikcim saç kesim günleri en yakın ne zaman, kırık dolu saçlarım bekleyemiyorum da:)
  dökülme var acaba kırıkları alsam geçer mi

  YanıtlaSil
 3. 9 ekim esra hanım. kırıkları aldırmak dökülmeyi etkilemez malesef. blogtaki uygun kürleri denemeniz daha doğru olur.

  YanıtlaSil
 4. sevgili fotosentez lavanta kürünün dönemlerini arınma zamanı başlığında ısırgan ve diğerleriyle birlikte veriyorum aslında, gözden kaçırdınız sanıyorum.
  diğer isteğinize gelince, yaklaşık bir saat içinde yayında olacak:)

  YanıtlaSil
 5. Öncelikle tebrik ediyorum çok güzel,yararlı bir blog olmuş bayıldım :) Titizlikle seçilmiş gibi kendiminde uyguladığı inanılmaz etkili, güzel çözümlere yer vermişsiniz.lavanta kürü tarihleri yada şöyle diyeyim,ekim ayı kozmik bakım tarihlerini bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Yengeç günleri yengeç burcunda olanlara daha pozitif mi etki yapar yoksa daha dikkatli olması gereken günler mi?

  YanıtlaSil
 7. olumsuz etkilere karşı iki kat dikatli olmalısınız. olumlu etkilerinde ise bizden daha şanslısınız diyelim gevherşad.

  YanıtlaSil
 8. sevgili gzm çok teşekkür ediyorum, hoşgeldiniz:) aslında evet, konuları seçerken titiz davranıyorum. önemli olan çok fazla post yayınlamak değil, gerçekten etkili ve yararlı konulara yer vermek. aksi kişilerin zamanını, emeğini ve umudunu çalmak olur. umarım istemeden de olsa bunu yaşatmam.
  lavanta kürü için bir sonraki dönem 19 ekim olur, şimdiden şifa diliyorum, sevgilerimle :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.