Yay Burcunda Diyet, Beslenme ve saglık

11 Eylül  2013 saat 09:35’ten 13 Eylül  2013 saat 12:55’e kadar Ay Yay Burcunda büyüyecek;

Yay Burcuna geçmemizle birlikte beslenmemizde proteinler ve vitaminler önem kazanacak.
Ay büyüyen fazda olduğundan bedenimiz bu vitamin ve proteinleri iki kat
tüketiyormuşuz gibi algılayacak! Vitamin ve proteine ihtiyaç duyanlarımız bu avantajlı günleri mutlaka değerlendirmeli.
Çocuklarınıza  bu iki gün boyunca protein ve vitamin açısından zengin gıdalar hazırlamanızı öneririm. Hamileyseniz, zayıf bir bünyeye sahipseniz ya da spor yapıyorsanız sizler için de aynı durum geçerli.
Cildinize ve saçlarınıza da iki kat destek verecektir Yay günleri. Bu nedenle bakımların yanında beslenmenize de vitamin ve proteinleri dahil etmeniz yararınıza olacaktır.

Bu tür gıdalar içerisinde alerjiye sebep olanlar varsa bunlardan uzak durmanızı ya da her zamankinden daha az tüketmenizi öneriyorum. Çünkü bu iki kat etki alerjiye neden olabilir. Yumurta alerjisini bu duruma örnek verebiliriz.
Hassasiyet üst baldırlarımızda olacak. Varis hastaları da bu günlerde daha fazla rahatsızlık hissedebilir. Bu nedenle Cuma öğle saatlerine kadar bu bölgeleri yoracak ve ağrıya sebep olacak aktivitelerden kaçının. Rahatlatıcı masajlar uygulayabilirsiniz.
Selülit probleminiz varsa bu günden itibaren bakımlara başlayabilirsiniz. Yaklaşık on gün kadar etkili bir dönem. Kalçaya yakın bölgeler içinse önümüzdeki birkaç gün daha önemli.
Ameliyatlar açısından, özellikle baldır ve varisle ilgili ameliyatlar için uygun bir dönem değil.