Boga Burcunda Diyet, Beslenme ve Saglık

22 Eylül  2013 saat 01:33’ten 24 Eylül  2013 saat 10:34’e kadar Ay Boğa Burcuna küçülecek;

Boğa Burcu günlerinde minerallerden ekstra  fayda sağlarız. Ne demektir bu? Bir bardak süt içtiğimizde iki bardak sütten alacağımız miktarda kalsiyum alabiliriz. Bir yumurta yediğimizde iki yumurtadan alabileceğimiz miktarda mineral alırız. Bu nedenle gerek kendiniz gerekse çocuklarınız  ve ebeveynleriniz için bu bilgi ışığında tabaklar hazırlamanız büyük iyilik olur.
Ayrıca saç ve cilt sağlığınızı önemsiyorsanız sadece dıştan uygulamalar kalıcı çözümler üretmeye yetmeyecektir. Bu günlerde alacağınız mineraller saçlarınız ve güzelliğiniz için de büyük avantaj sağlayacaktır.
Demir içeren gıdaları tüketirken yanında mutlaka c vitamini içeren besinler tüketmeyi unutmayın. Böylece  demirin emilimi yaklaşık 14 kat artacaktır.

Diğer mineralleri de ihmal etmemeliyiz.
Tuza karşı hassasiyetiniz varsa çok dikkatli olmalısınız! Her zamanki kadar tuz tüketseniz bile etkisi iki kat olacaktır. Tansiyon hastalarıyla ödemden ve selülitlerden şikayetçi olanlar bu günlerde tuzdan tamamen uzaklaşmalı ve bol su tüketmeli.
Soğuk içecekler ve yiyecekler konusunda da aynı dikkati göstermeliyiz. Çünkü bu günlerde kulaklarımız, burnumuz, çene-ağız-diş, ses telleri ve boğaz bölgemiz çok daha hassas olacak. Bu bölgelerle ilgili mevcut hastalığı olanların daha da dikkatli olması muhtemel sorunları engelleyecektir.
Bu bölgelerin ameliyatlarından kaçınmalıyız.