Diyet, Beslenme ve Saglık

05 Ağustos  2013 saat 19:57’den 08 Ağustos  2013 saat 06:56’ya kadar Ay Aslan Burcunda olacak;
(07 Ağustos  2013 saat 00:50’de Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!
Protein ve vitamin içeren besinlerin iki kat etkili olduğu günlerdeyiz. Bu dönemde protein içeren gıdalar tüketmeniz ve bol bol meyve yemeniz bedeninizi çok memnun edecektir.
Kaslarınız ve bağışıklık sistemininiz güçlenecek; cildiniz ve saçlarınız gerekli tüm besinleri alacaktır. Bu günlerde, bu tür besinleri beslenmemize dahil etmek sağlığımız açısından çok iyi olacaktır tabi ama kilo sorunumuz var ise ölçülü olmak gerekir.
Anne adayları, gelişme çağındaki çocuklar ve sporcular için protein ve vitaminler, bu dönem daha da önem kazanmakta.


Aslan Burcu bedende kalp, sırt ve diyafram, nabız ve kan dolaşımı ile ilgilidir. Beden bu bölgeler ve konular açısından bu günlerde her zamankinden daha hassas olacaktır. Kalp hastaları, tansiyon hastaları, anemi ve gut hastaları daha dikkatli olması gereken gruptur. Kalbinizi ve sırtınızı yormaktan, tansiyonunuzu olumsuz etkileyecek gıdalardan kaçının.
Bu bölgelerin ameliyatlarından acil durumlar dışında uzak durulmalı.
Meyve çayları içmeniz yararlı olacaktır.
7 Ağustosun ilk saatlerinden itibaren Ay büyüme dönemine giriyor. Dolayısıyla iki hafta boyunca beden yediklerimizi iki ile çarpıp depolama eğilimde olacak. Yani bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Bayram dolayısıyla karbonhidrat alımına da dikkat etmemiz gerekecek. Karbonhidrat günlerinde olmasak bile büyüyen ay fazında olacağımızı ve günlük tatlı tüketiminin çok üstüne çıkma ihtimali olduğunu göz ardı etmeyelim.
Saçlarımız uyguladığımız bakımlarla daha kolay tedavi olacak ve daha çabuk uzayacak!
Ayrıca 6,7 ve 8 Ağustos  tarihleri detoks için en etkili günler.