Sayfalar

Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

03 Ağustos  2013 saat 21:22’den 05 Ağustos  2013 saat 19:57’ye kadar Ay Yengeç Burcunda küçülecek;

Ay Yengeç Burcunda iken beden enerji sağlamak için içgüdüsel olarak karbonhidratlara yönelecektir. Bu durumda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol bol su tüketmeliyiz. Ancak bu enerjiyi tahıllardan almakta fayda var.
Hamur işi ve şekerli gıdaları fazla tüketirsek hem sağlığımız hem kilomuz olumsuz etkilenecektir.
 

Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönem. Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutmamalılar!

Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Dolayısıyla ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.

Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.

Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; sonuç olumlu ve iki kat etkili olacaktır.Ancak bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde kesinlikle kaçınılmalıdır.

4 yorum:

 1. KozmikbakIM bloğunu yeni keşfettim. Çok faydalanıyorum çok teşekkür ederim.
  Çin takvimi ile de ilgileniyor musun acaba? Bebeğin cinsiyetini falan tespite yarıyormuş:) hiç anladığım konular değil.
  Merak ediyorum senin bu Çin takvimine bakışın nasıldır? Bloğunda bun da yer vermeyi düşünür mÜsün acaba?

  YanıtlaSil
 2. sevgili pırıl çin takvimi ile ilgili bir bilgim yok malesef ancak birkaç yıl önce kısa bir dönem bizde doğruluk payı var mı acaba diye merak etmiş ve doğum yapan bir kaç arkadaşımızın durumuyla kıyaslamıştık. tutarlı bir şey göremedik malesef, ağlenceden ibaret gibi geldi bize ve ilgimizi kaybettik. tutma ihtimali % 50 gibi yüksek bir oran olunca doğru gibi görünsede her zaman tutarlı değil:)

  YanıtlaSil
 3. kozmik bakım ben göğüs bakımı için çilek yağı kullanıyorum , toparlasın sarkmasin büyütsün diye ,b cup zaten ama bakım olsun ilerki yaşlarda da faydasını göreyim istiyorum,çilek yağını doğru mu kullanıyorum sence

  YanıtlaSil
 4. çilek yağı kullanılabilir ayrıca mersin yağıda şekillendirmede ve sıkılaştırmada etkilidir, deneyebilirsiniz.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.