Güzellik ve Bakım

22 Temmuz  2013 saat 21:07’den 24 Temmuz  2013 saat 21:22’ye kadar Ay Kova Burcunda küçülecek;

(22 Temmuz 2013 saat 21:15’te Dolunay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Saç bakımı için yağları tercih ediyorsanız ideal günlerdeyiz. Saçlarınız bu yağları en iyi biçimde değerlendirecektir.

Kuru saçlara sahipseniz badem yağı ya da jojoba yağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Eğer saçlarınızın gürleşmesini istiyorsanız ısırgan yağı, hint yağı, yılan yağı, çörekotu yağı gibi saç çıkarmaya yardımcı olan yağları tercih etmelisiniz.
Sinameki kürü uygulamaya devam edenler için etkili günler. Eğer ara vermek istiyorsanız en uygun dönem önümüzdeki iki hafta.

Kirpiklerinizi güçlendirmek için yağ bakımı uyguluyorsanız yine uygun bir dönem.
Saç köklerini güçlendirmek için karanfil kürü uyguluyorsanız kısmen de olsa etkili günlerdeyiz.
Selülit ve varis tedavisine devam etmek için ideal günler.
Dolunaydan itibaren iki hafta boyunca saç köklerini güçlendirmeye yönelik bakımlar yapmanız bu dönemi en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle iki hafta boyunca kullanacağınız malzemeyi seçerken daha çok saç köklerini besleyici özellikteki yağları kullanmanızı öneriyorum.
Mineral günlerinde ise karanfil kürü daha da etkili olacaktır.
  
       
   
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

7 yorum:

 1. Kozmikcigim havuc yapiyordum devam edebilirmiyim ? etkisini gorurmuyum yani ?

  YanıtlaSil
 2. kozmikim selülit ve varis tedavisi nasıl yapılabilir? karanfil 3-4 gün dediğin gibi etkisini görene kadar yapıcam ne zaman başlamam uygun olur? ve saç kesim tarihlerini yazabilir misin? teşekkürler şimdiden :)

  YanıtlaSil
 3. bi de ben limon sarımsak kürüne başlayacağım daha yapmaya bile başlamadım yapmaya ne zaman başlayayım? bi şey daha danışıcam :( güneş yağı şişesi var plastik ama kalın biraz ve siyah, karanfil çayını bunda demlesem olur mu? kozmikim umarım sorularımdan rahatsız olmuyorsundur, çok oluyorsam söyle lütfen. aktarlara karanfil sorduğumda hiç bi işe yaramaz saç için hiç duymadım dediler ama sana çok güveniyorum. sonuçlarımı da yazacağım ne yaparsam yapayım. bu yüzden her şeyi soruyorum işte. çok teşekküler gerçekten her şey için. her yazdığından sonuna kadar faydalanmaya çalışıyorum. :)

  YanıtlaSil
 4. berna hanım saç dipleri beslenir ancak uzamada istediğiniz sonucu alamazsınız. kökler beslendiği için dolaylı olarak etkisi olur ancak asıl uzama ayın büyüme döneminde gerçekleşir. vitamin günlerinde ve mineral günlerinde uygulamaya devam edebilirsiniz. yeni ay sonrası için yatırım olarak düşünün:)

  YanıtlaSil
 5. pasaklı matmaze tıbbi bir tedavi de olabilir. bunun dışında selülitle ilgili internet ortamında verilen doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. varies için aynısefa merhemi kullanabilirsiniz.oldukça etkilidir. aktardan temin edebilirsiniz. sanıyorum en doğal olanı mecit efendinindi.
  limon sarmısak karışımını hemen hazırlarsanız 21 ağustosta kullanmaya başlayabilirsiniz.
  karanfik kürü için uygun bir dönemdeyiz. demleme için cam kavanoz tercih edin, küçük reçel kavanozu olabilir. dökülme inatçıysa karanfili once 5-10 dakika kaynatın sonrar kavanoza alıp kapağını kapatın.tamamen soğuduktan sonar süzüp kullanabilirsiniz. aktarın bundan bihaber olması karanfilin bu konuda etkili olduğu gerçeğini değiştirmez. ancak yine de kullananların tamamında etkisi olacağı garantisini de veremeyiz. tıbbi ilaçlarda bile bu böyledir. örneğin çok etkili bir ağrı kesici bazen ağrımızı kesmez ya da bizde hemen etki ederken bir başkasında daha az etki gösterebilir.bu durumda başka bir seçeneğe yöneliriz.
  saç kesimi için 7 ağustos uygun tarih.
  sorularınızdan sıkılmadım bu arada, bu cevaptan sonar uzun bir zaman soru gelmez diye düşünüyorum:) gelme ihtimali olan soruların neredeyse tamamını cevapladım gibi görünüyor:)

  YanıtlaSil
 6. ahaha evet bu bana bile bi hafta yeter nerden baksam =P =D ayaklarımı kremleyip duruyorum ayak bakım kremiyle annem inanmıyor bu günlere garip garip bakıyor =D limonları yarın alır gece yaparım. karanfili de şimdi yapıyorum hemen. sonra lavantayla mayayı da yapacağım zaten tamamen durmazsa. 7 ağustosta da kestirdim mi tamam :D bu arada evde aynı sefa kremi var çok memnun oldum.
  tekrar tekrar teşekkür ederim. bu mübarek günlerde duacınım seni iyi tanımıyorum ama çok seviyorum kozmik :)

  YanıtlaSil
 7. benden de kucak dolusu sevgiler size:)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.