Diyet, Beslenme ve Saglık

09 Temmuz  2013 saat 13:47’den 12 Temmuz  2013 saat 01:12’ye kadar Ay Aslan Burcunda büyüyecek;

Protein ve vitamin içeren besinlerin iki kat etkili olduğu günlerdeyiz. Bu dönemde protein içeren gıdalar tüketmeniz ve bol bol meyve yemeniz bedeninizi çok memnun edecektir. Kaslarınız ve bağışıklık sistemininiz güçlenecek; cildiniz ve saçlarınız gerekli tüm besinleri alacaktır.
Bu günlerde, bu tür besinleri beslenmemize dahil etmek sağlığımız açısından çok iyi olacaktır tabi ama kilo sorunumuz var ise ölçülü olmak gerekir.

Anne adayları, gelişme çağındaki çocuklar ve sporcular için protein ve vitaminler, dolayısıyla bu dönem daha da önem kazanmakta.

Aslan Burcu bedende kalp, sırt ve diyafram, nabız ve kan dolaşımı ile ilgilidir. Beden bu bölgeler ve konular açısından bu günlerde her zamankinden daha hassas olacaktır. Kalp hastaları, tansiyon hastaları, anemi ve gut hastaları daha dikkatli olması gereken gruptur. Kalbinizi ve sırtınızı yormaktan, tansiyonunuzu olumsuz etkileyecek gıdalardan kaçının.

Ay büyüyen fazda olduğundan ameliyatlar için uygun bir dönem olmamakla birlikte, özellikle bu bölgelerin ameliyatlarından acil durumlar dışında uzak durulmalı.

Meyve çayları içmeniz yararlı olacaktır.