Sayfalar

Diyet, Beslenme ve Saglık

12 Temmuz  2013 saat 01:12’den 14 Temmuz  2013 saat 10:40’a kadar Ay Başak Burcunda büyüyecek;

Bedenimizin minerallere ihtiyaç duyduğu ve bu nedenle mineral ağırlıklı beslenmemiz gereken günlerdeyiz. Ancak tuz tüketimine dikkat! Bu günlerde tuzun vücudumuza etkisi iki kat olacağından tansiyonunuzu olumsuz etkileyebilir.

Anne adayları, gelişim çağındaki çocuklar ve orta yaş üstü için daha da önem kazanan demir, kalsiyum vb. minerallerin bu günlerde ihmal edilmemesi yararlı olacaktır.

Saç ve cilt sağlığına önem verenlerinde aynı hassasiyeti göstermesi çok önemli.

Sindirim sistemi, dalak ve pankreas ise bu günlerde daha hassas olacaktır; dikkat!

Acil bir durum söz konusu değil ise bu günlerde bu organlarla ilgili operasyonlardan uzak durulmalı.

Ayrıca ay büyüdüğünden, her türlü operasyonda iyileşme süreci yavaşlayacaktır!

3 yorum:

 1. Kozmik Bakımcım, mineral günlerinde özellikle süt içip yoğurt yiyorum. Gel gör ki D vitaminim tabanlarda geziyor. D vitamini ampulü başlamak zorunda kaldım doktor reçetesi ile. 1. ayımı doldurmama 1 hafta var, acaba mineral günlerinde mi kullanmak daha uygun olur yoksa vitamin günlerinde mi? En çok fayda alacağım zamanda kullanmak istiyorum. E güneş var neden bunu kullanmıyorsun soruna hemen cevap vereyim; yoğun bir çalışma dönemindeyim, başımı bilgisayardan kaldıracak vaktim dahi yok maalesef. Ama okulu bitirince tatil ve güneş benden çok sıkılacak çoook.

  YanıtlaSil
 2. elif hanım dilerim güneşligünleri en kısa zamnda görürsünüz:) yoğun çalışma temposu malesef sağlığı çok olumsuz etkiliyor, yaşayarak görüyorum:)
  d vitaminini günlük almıyorsunuz anladığım kadarıyla. önceliği vitamin günlerine verin. mineral günleri ikinci tercihiniz olsun. digger günlerin bu konuda fazla bir etkisi olmaz.
  şifa diliyorum:)

  YanıtlaSil
 3. D vitamini ampul kullanıyorum, ayda bir kullanmak gerekiyor. Bir de D vitaminli kalsiyumu haftada 1 mineral günlerinde alıyorum. Her mineral günlerine girdiğimizde bir şişe de maden suyu içerim ayrıca:), Teşekkür ederim Kozmikcim.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.