Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

16 Temmuz  2013 saat 17:24’ten 18 Temmuz  2013 saat 20:54’e kadar Ay Akrep Burcunda büyüyecek;

Ay Akrep Burcundayken karbonhidratlar, dikkat edilmesi gereken besin gruplarıdır.
Karbonhidratlara karşı kendinizi zayıf hissedebilirsiniz. Bu besin grubu da vücudumuz için  gerekli ancak aşırıya kaçmamak ve faydalı olan grubu tüketmek şartıyla.

Büyüyen fazda olduğumuzu unutmayalım.

İçinde bulunduğumuz ramazan ayını da dikkate alacak olursak karbonhidrat alımı açlık ve susuzluk hissini arttıracak ve sizi daha da zorlayacaktır.


Özellikle diyabetlilerin azami dikkat etmesi gereken bir dönem!

Bu günlerde suya olan ihtiyacımızda artacaktır, suyu bol tüketmekte fayda var.

Suyun neden bu kadar önemli önemli olduğunu anlatan buradaki yazılarımı yeniden okuyalım. Hatırlamak motive ediyor.

Yine ramazan ayı açısından bakacak olursak; malum uzun süre bedenimiz susuz kalıyor. Bu nedenle suya iki kat ihtiyacımız olan bu Akrep günlerinde  iftarla sahur arasında mutlaka bu açığı kapatmalı bedenimizin suya olan ihtiyacını gidermeliyiz.

İdrar yolu ve üreme organlarının hassas olacağı bir dönem. Ayrıca bu bölgelerin tedavisi için uygun, ameliyatı için olumsuz bir dönem olduğunu hatırlayalım!

Cildin özellikle bu günlerde neme daha fazla ihtiyacı olacaktır. Saçlar için ise dinlenme zamanı.
 
 
Kozmik Bakım
Kozmik Bakım

Sağlıklı yaşam,bakım kürleri,şifalı bitkiler..

7 yorum:

 1. Kozmik bakim buraya yaziyorum epilasyon konusunu bulamadim telefondan. bu tarihler bende ise yaramiyor sanirim kac aydir bekliyorum belki banada etkiyi bi ay deilse bile diger ay gosterir diye ama kac aydir hic aksatmadan uygamama ragmen bakiniz yine çıktı tuyler daha 2.secenege cok varken. hemde sert ve nokta nokta gibi bazilari cok sinir bozucu ne dersin bu konuda

  YanıtlaSil
 2. sevgili fotosentez bir sorun olduğu belli ancak sebebini tahmin etmek zor.
  birbirimizden o kadar farklıyız ki. epilasyon yöntemlerimiz, yediklerimiz-içtiklerimiz, hormonlarımız, sağlık durumumuz, stress yoğunluğumuz, tüy probleminin bazılarımızda yarattığı psikolojik baskı...
  buradan tahmin etmek o kadar zor ki istinai durumların altında yatan sebebi.
  bazen yavaş gelişme katdettiğimizde gözümüz alışıyor ve hiç fark yokmuş gibi hissediyoruz.
  sert çıkma durumu hepimize bir uğruyor ama etkisinin olmaması çok az rastlanır bir durum.
  bir iki altında ürün tanıtımı yatan ard niyetli bildirim dışında hatırladığım ikinci vaka bu. ya da üç diyelim. diğerinde aşırı psikolojik baskı söz konusuydu mesela.
  istersen sevgili fotosentez daha detaylı bilgiler veren bir mail at bana.
  çözüm olurmu bilemiyorum ama denemiş oluruz:)

  YanıtlaSil
 3. Bence tüylerin düzgün alınmıyor ve kırılıyor.O yüzden hem erken hem de sert çıkıyor ve fayda etmiyor.Benim hormon problemim olduğu ve düzenli uygulayamadığım halde tüylerim yarı yarıya azaldı o yüzden kesin alırken sorun yaşıyorsundur diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
 4. Benim zaten cok deil agda uyguluyorum benim sorunum hemen cikmasi ve nokta gibi belirmesi,uyku mahmuru

  YanıtlaSil
 5. açıkçası ben de diğer bakım günlerinden faydalanıyorum, ama epilasyon günleri malesef bende de etki göstermiyor, hormonlarıma baktırdım bi sıkıntı yoktu. hani bazen o günleri çeşitli sebeplerden kaçırsam da mutlaka küçülen ayda alıyorum, ama tık yok. yorum yazanlara bakıyordum da herkes memnundu o yüzden ben olumsuz bişey yazmak istememiştim yeni başlayanların hevesi kırılmasın diye. bi tane daha benim gibi görünce yazayım dedim.. ama pes etmedim verdiğin günleri takip etmeye evam ediyorum

  YanıtlaSil
 6. ayşegül hanım günleri kaçırmadan uygulamaya devam edin, arada döngü değişiyor. etkisi de değişebilir. zaten epilasyonumuzu her durumda yapıyoruz. faydası olmuyor diye düşünüp farklı günlerde uygulamayın olur mu?
  en kısa zamnda fayda görmenizi diliyorum:)

  YanıtlaSil
 7. eksik olma kozmik, inşallah olumlu sonuçları yazarım bi dahaki sefer :)

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.