Sayfalar

Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

07 Temmuz  2013 saat 01:12’den 09 Temmuz  2013 saat 13:47’ye kadar Ay Yengeç Burcunda olacak;

(08 Temmuz  2013 saat 10:14’te Yeni Ay gerçekleşecek.)
Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Ay Yengeç Burcunda iken beden enerji sağlamak için içgüdüsel olarak karbonhidratlara yönelecektir. Bu durumda ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi sağlamak için karbonhidrat içeren gıdalar tüketmeliyiz ve bol su tüketmeliyiz.
Ancak bu enerjiyi tahıllardan almakta fayda var. Hamur işi ve şekerli gıdaları fazla miktarlarda tüketirsek hem sağlığımız hem kilomuz olumsuz etkilenecektir. Büyüyen faza geçiyor olmamız karbonhidratları biraz daha riskli hale getiriyor!
Özellikle diyabetlilerin hassas davranmaları gereken bir dönem.  Şekerin de iki kat etkili olduğunu unutmamalılar!

Bitkiler konusunda daha çok ıspanak, ebegümeci, lahana, marul gibi yaprağı kullanılan sebzelere;   adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çaylarına yönelmeniz daha doğru olacaktır.
Bu günlerde akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve mide hassas organlarımızdır. Dolayısıyla ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.
Emziren anneler sütü arttıran gıdaları özellikle bu günlerde ihmal etmemeli.
Yukarıdaki organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici her şey yapılabilir; göğüs masajları mutlaka yapılmalı. Sonuç olumlu ve iki kat etkili olacaktır.
Ancak bu organlarla ilgili operasyonlardan, acil bir durum söz konusu değilse  bu dönemde kesinlikle kaçınılmalıdır.
Saçlarımızı dinlendirebiliriz.
Ay büyüme dönemine girdiğinden iki hafta boyunca beden yediklerimizi iki ile çarpıp depolama eğilimde olacak.
Bu iki hafta, özellikle karbonhidratlardan uzak durmanızı öneriyorum.
Bedenimiz daha kolay genişleyecek!
Saçlarımız uyguladığımız bakımlarla daha kolay tedavi olacak ve daha çabuk uzayacak!
Ayrıca 7,8 ve 9 Temmuz tarihleri detoks için en etkili günler olacak.

7 yorum:

 1. yanı bu günlerde saç bakımı kirpik bakımı yapmayalım mı dinlendirmek derken?
  bi de göğüs masajını nasıl yapabiliriz. bir yerde buzla yazmıştın ama buzla nasıl ne kadar masaj yapmalıyız? teşekkürler şimdiden :)

  YanıtlaSil
 2. evet bu günler saç ve kirpik bakımı açısından etkili değil. buz masajından kasıt ilgili bölgeye buz uygulamak ve kan akışını oraya yönlendirmek.yani özel bir masaj biçimi yok. beş dakika yeterli olur. rahatsız olmadığınız sürece istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz gün içinde.

  YanıtlaSil
 3. 8 Temmuz saat 10.14 de yeniay olacağına göre o saatte kadar ay küçülen evrede mi olacak?

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederim bütün yararlı bilgilerin için, tüm yorumları cevaplıyorsun emeğine sağlık. kime sorardım sen olmasan bilemiyorum :)

  ben yine bişiler sormalıyım sana. şimdi tatile gidecek olduğumdan dolayı saçımı kızıla boyadım 2.defa ben. yarın yola çıkıyoruz inşallah. tuzlu su klorlu su saçımın rengini akıtcak belli ki. yaniden boyamam gerekicek heralde ramazandan sonra boyarım. bunun için yapcak bişi yoktur sanırım :( sorum şu ki saçlarım çok kurudu ve çok dökülüyor, saçımı boyamadan böyle bi sorunum yoktu. yarı yarıya azaldılar. ama boya saç dökmez diyor kuaförler. nasıl dökmez döküyor işte değil mi? başka sebebi var mıdır sence? yine kızıla boyamak istiyorum ama korkuyorum da. hazır akmışken kahveye boyayıp bi daha boyamasam mı? kararsızım da o yüzden soruyorum :( palette zarar vermedi aslında ama hala dökülüyor işte. senin de fikrini almak istiyorum.

  bu arada bir arkadaşıma senden bahsediyorum da çatlaklar için ne demiş diye sordu. ben de yazdıysa da bilmiyorum dedim. bildiğin bi çözümü var mı çatlakların?

  peki ben böyle son postlarına yazmaya devam mı edeyim yoksa sana maille flan mı ulaşayım? çünkü hep aklıma takılan bişiler olacak.

  YanıtlaSil
 5. evet fullmoon, umarım cevaplamakta çok gecikmedim.

  YanıtlaSil
 6. rica ederim pasaklı matmazel, elimden geldiğince:)
  buradan sorarsanız digger izleyiciler de faydalanır cevaplardan.üstelik mail kutusu çok dolu oluyor geçkalabiliyorum cevap konusunda.
  boya saçı elbette döker. kimyasal olan her şey gibi. kızıl zor bir renktir ve saçta kalması en zor olandır. siz karar verin kahve konusunda.
  çatlaklar için kayısı yağı oldukça etkilidir ancak derin ve eski çatlaklar doğal yollarla giderilemez. en güzeli oluşmadan bu yağla tedbir almaktır.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.